Vējš: ZA 8.8 m/s

Vārdadiena: Aleksandrs, Brīve, Doloresa

TV – Rīga atkal pieveikta  (1)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

Otrdien SK "Liepājas metalurgs" hokejisti Baltkrievijas atklātā čempionāta spēlē savā laukumā ar 6:3 (2:2, 2:1, 2:0) uzvarēja komandu "Rīga 2000". Pirmo trešdaļu aktīvāk iesāka un aizvadīja viesi, kas jau pirmajā minūtē varēja izvirzīties vadībā. Mazliet pretēji loģikai vārtus pirmie guva metalurgi, kas realizēja vienīgo skaitlisko vairākumu pirmajā periodā – precīzs bija Grāvītis.

Viesi ar savu aktivitāti tomēr panāca savu. Desmitajā minūtē Žabotinski pārspēja Meija (1:1), bet piecpadsmitajā – Brancis. Spraigā mača pirmās 20 minūtes tomēr noslēdzās neizšķirti, jo 19.minūtē no vārtu priekšas precīzi meta Gorškovs.

"Rīga 2000" drīz vien pēc pārtraukuma atguva vienas ripas pārsvaru (3.minūtē Cinks), bet metalurgi atkal apliecināja, kāpēc ir vieni no labākajiem vairākuma realizētājiem BAČ. Ceturtajā minūtē Ozols vairākumā panāca neizšķirtu 3:3, bet vēl pēc divām minūtēm Ozols pēc treniņos noslīpētas kombinācijas, kas šosezon Liepājā jau redzēta, metiena pozīcijā izvirzīja Mamonovu – 4:3.

Pēdējā trešdaļā nekas daudz vairs neliecināja, ka viesiem pirmajā periodā bija visai iespaidīgs pārsvars. Liepājnieki sāncenšu zonā darīja gandrīz visu, ko gribēja, metienu krusa tā vien bira pār eksmetalurga Muštukova sargātajiem vārtiem. Tādējādi tikai likumsakarīgi bija vēl divi mūsējo precīzi metieni. Mača 45.minūtē precīzs bija Smirnovs, bet 50.minūtē Mārcis Zembergs guva savus pirmos vārtus Baltkrievijas čempionātā. Tādējādi jaunais uzbrucējs iepriecināja ne tikai šosezon Liepājā neredzēti kuplo skatītāju pulku, bet arī savus klātesošos vecākus, tostarp "Dienas" sporta žurnālistu Māri Zembergu.

Komentāri

Haralds Vasiļjevs ("Rīga 2000"):
– Ir tāda lieta, ka mēs neesam nobrieduši izmantot vai noturēt to pārsvaru, ko spēles laikā radām. Mums ir leģionārs, kas darbojas vājāk par savām spējām, un mums pietrūkst meistarības, varbūt arī agresivitātes, lai saglabātu savu spēles stilu.

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Mums šādā saspringtā spēļu grafikā klājas ļoti grūti. Varbūt paši nebijām tik saguruši, cik pretinieki bija svaigi. Mača otrajā daļā savācāmies un izskatījāmies jau krietni labāk. Ar rezultātu esmu apmierināts pilnībā, ar sniegumu – sākot no mača vidus.