Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Caur adatas aci

25.10.2006 21:53

0

Latvijas atklātā čempionāta mačā “Liepājas metalurga” hokejisti trešdien savā laukumā tikās ar “Latgales” vienību un pēcspēles metienu sērijā izcīnīja uzvaru ar 4:3 (1:2, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0).

“Liepājas metalurgs”
: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Valērijs Fiļimonovs, Pavlo Borisenko, Aleksandrs Jermakovs (uzbrucēji), Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs (aizsargi); Oļegs Koreškovs, Valentīns Feoktistovs, Darjus Lelens, Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins; Raitis Pujāts, Sergejs Daņilovs, Aleksejs Propošins, Georgijs Čirkovs, Ruslans Borisenko; Tads Kumeļausks, Povils Verenis, Viktors Lobačovs.

Maču, kā jau tas laukuma saimniekiem pienākas, aktīvāk iesāka liepājnieki, jau pirmajā minūtē vairākas reizes liekot iesaistīties spēlē viesu vārtu vīram. Tomēr sākuma ofensīva rezultātu nedeva, un iniciatīvu izdevās pārņemt viesiem.

To lielā mērā veicināja arī latgaliešu prasme spēlēt nevienādos sastāvos, pie tam gan vairākumā, kad tika atklāts spēles rezultāts, gan arī mazākumā, kad viņi panāca 2:1. Pirms tam metalurgu labā vārtus guva Pavlo Borisenko – ripa pēc viņa raidījuma vārtu virzienā no ļoti asa leņķa caur spēlētāju burzmu atrada ceļu vārtu tīklā.

Otrās trešdaļas ievadā laukuma saimniekiem bija laba iespēja vēlreiz panākt neizšķirtu, bet spēle vairākumā mūsējiem pagalam nevedās, savukārt sekojošā viesu ofensīva beidzās ar pavisam nepatīkamo 1:3. Arī mača gaita neliecināja, ka liepājnieki var ko mainīt, jo, pat spēlējot vairākumā, metalurgiem radās grūtības iesākt uzbrukumus.

Un tomēr laukuma saimniekiem izdevās pilnībā pārņemt iniciatīvu mačā, bet galvenais – gūt tik nepieciešamos vārtus. Pujāts teicami spēlējošo viesu vārtsargu pārspēja ar raidījumu starp kājsargiem, savukārt Feoktistovs, ieraudzījis tukšu vārtu stūri, raidīja ripu starp vārtu stabu un vārtsargu, panākot 3:3.

Pamatlaika pēdējās sekundēs mūsējie palika mazākumā, tomēr pagarinājumā latgalieši spēli četratā pret trim vārtu guvumā pārvērst nespēja. Savukārt pēdējo pusotru minūti vairākumā jau aizvadīja metalurgi, bet arī pēc viņu uzbrukumiem ripa ceļu vārtos neatrada.
Pēcspēles metienu sērijā Žabotinskis tika galā ar abiem viesu raidījumiem, bet Koreškovs panāca uzvaru metalurgiem.

Nākošo spēli “Liepājas metalurgs” sestdien savā laukumā aizvadīs pret vienību “Rīga 20”. Mača sākums pulksten 17.