Ceļš uz eliti sākts sekmīgi

30.03.2009 16:25

Latvijas U-18 vecuma grupas hokeja izlase ar vairākiem esošajiem un bijušajiem SK “Liepājas metalurgs” sistēmas spēlētājiem sastāvā un liepājnieku treneri Vladimiru Kupļinovu uz komandas soliņa līdzdalību pasaules čempionāta pirmajā divīzijā sākusi ar uzvaru 5:3 (1:2, 3:1, 1:0) pret mājiniekiem, Itālijas hokejistiem.

Latvijas izlases sastāvā ir seši spēlētāji, kas šosezon komandā “Liepājas metalurgs 2” aizcīnījās līdz Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēm – vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargs Gļebs Rogoza, uzbrucēji Edgars Āboliņš, Egils Kalns, Arturs Mickēvičs un Nils Semjonovs, kā arī divi Liepājas kluba kādreizējie audzēkņi – aizsargs Kristers Freibergs un uzbrucējs Vladislavs Dobreņķijs.

Līdz ar tik plašu metalurgu pārstāvniecību pašsaprotama ir metalurgu trenera Vladimira Kupļinova kļūšana par Aleksandra Klinšova asistentu pie izlases stūres. Mūsējo uzdevums nelielajā Asjāgo pilsētiņā Ziemeļitālijā (aptuveni 6500 iedzīvotāju) ir izcīnīt 1.vietu savā grupā un kvalificēties pasaules čempionāta elites divīzijai.

Pirmajā mačā Latvijas jauniešu sāncenši bija mājinieki itālieši, un, lai arī ne bez grūtībām, mūsējiem izdevās lauzt cīņas gaitu un turnīru sākt ar panākumu. Cīņu sekmīgāk sāka mājinieki, bet metalurgs Nils Semjonovs pēc cita liepājnieka Edgara Āboliņa piespēles panāca izlīdzinājumu 1:1. Itālieši pirmā perioda beigās vēlreiz izvirzījās vadībā, bet mūsējie jau otrajā trešdaļā atkal atspēlējās. Kad 25.minūtē Paulo Nikolao guva trešos vārtus mājinieku labā, Latvijas vārtos Jāni Kalniņu nomainīja Toms Broks, kurš cīņas atlikušajā laikā palika nepārspēts. Savukārt uzbrukumā mūsējie turpināja darboties produktīvi, bešā nepaliekot arī liepājniekiem. Ceturtos vārtus pēc Zviedrijas klubā “MODO” spēlējošā Vladislava Dobreņkija piespēles guva Artūrs Mickēvičs, un V.Dobreņkijs ar rezultatīvu piespēli atzīmējās, arī asistējot mūsējo pēdējam vārtu guvējam Ņikitam Koļesņikovam.

Spraigāka cīņa bija apakšgrupas pirmajā divās spēlēs – Austrija pagarinājumā ar 6:5 pieveica Japānu, bet Dānija bullīšos ar 4:3 uzvarēja Franciju.

Vienus vārtus U-18 izlases labā guva metalurgs Nils Semjonovs, kas bija rezultatīvs arī pirms mēneša Liepājā notikušajās pārbaudes spēlēs ar Igaunijas vienību.