Čempionātam pieliek punktu

18.05.2011 06:02

Nedēļas nogalē ir aizvadītas Liepājas hokeja čempionāta visu trīs turnīru pēdējās spēles, bet vēl viena šīs sezonas daļa, proti, kausa izcīņa, norisināsies vasarā pēc tam, kad Liepājas hallē atkal tiks uzliets ledus.

Liepājas čempionāta A līgas pēdējā spēlē “Tosmare”, kas jau priekšlaikus bija garantējusi 1. vietu, ar 8:2 sagrāva vienību “UPB”, kas kopvērtējumā ieņēma 2. vietu. B līgā “LSK” vēl pārliecinošāk tika galā ar “Bitēm” – 9:0, tādējādi liedzot tām turnīru pabeigt 3. pozīcijā. Vislielākā intriga līdz pat čempionāta beigām bija veterānu turnīrā, kur pirmo trīs vietu sadalījums kļuva zināms tikai pēc pēdējās kārtas. Fināla cienīgā mačā “UPB” veterāni ar 3:2 pārspēja komandu “NPK Expert”, tādējādi pīlēni kļuva par Liepājas čempionāta veterānu turnīra uzvarētājiem, bet ekspertiem nācās samierināties ar 3. vietu. Par A līgas rezultatīvāko spēlētāju ar 33 (15+18) punktiem kļuva Nikolajs Siļčonoks (“Tosmare”), B līgā labākais punktu guvējs bija Jurģis Bērtiņš (“Jaunā komanda”) – 26 (12+14) punkti, bet veterānu turnīrā visvairāk punktu – 27 (12+15) – Renāram Borskim (“UPB”).

Turnīra rīkotājs Ivo Bergmanis “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka, izņemot Klaipēdas komandas “Sadvita” demaršu, čempionāts noritējis raiti. Ja A līgas uzvarētāji bija zināmi jau laikus, tad veterānu turnīrā intriga saglabājās līdz pat sacensību izskaņai. Vēl I. Bergmanis visiem pateicas par aktīvu līdzdalību, kā arī norāda, ka UHL kausa izcīņu paredzēts aizvadīt jūlija beigās un augusta sākumā. Cerams, ka šajā turnīrā piedalīsies arī “Sadvita”, bet uz nākamo Liepājas čempionātu Lietuvas komandu gan, visticamāk, neaicinās.