Čempionāts mainās. Kad uzlabosies?
0
Kad FHK “Liepājas metalurgs” vadītāji paziņoja, ka šosezon nepiedalīsies Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā, daudzi šādu soli vērtēja kritiski, uzskatot, ka, spēlējot tikai Latvijā, kvalitatīvu spēļu būs krietni mazāk nekā iepriekšējos gados. Klubs kā pretargumentu minēja orientēšanos uz pašmāju jauno spēlētāju audzināšanu, kā arī izteica cerību, ka Latvijas čempionāts tuvākajos gados augs gan komandu skaita, gan spēka ziņā. Tikai laiks parādīs kam bijusi taisnība, tomēr jau pašlaik ir redzama viena būtiska atšķirība starp vietējo un kaimiņvalsts čempionātu. Runa ir par profesionalitāti abu sacensību rīkošanā.
Mēs varam daudz kritizēt Baltkrieviju par valsts nedemokrātisko režīmu, par to, ka tur joprojām valda izteikta pagātnes elpa, un, iespējams, šādi apgalvojumi ir patiesi. Tomēr, runājot par hokeju, varam secināt, ka šī sporta veida saimniecība pie kaimiņiem atrodas profesionālāku cilvēku rokās, nekā demokrātiskajā Eiropas Savienības dalībvalstī Latvijā.
Pie mums vēl neilgi pirms čempionāta sākuma nebija skaidrs, cik un kādas komandas piedalīsies meistarsacīkstēs, cik spēles tiks aizvadītas čempionātā, kā arī cik leģionārus drīkstēs pieteikt katrai spēlei. Latvijas Hokeja federācijas nenoteiktība ietekmēja komandu gatavošanos jaunajai sezonai. It kā pirmssezonas gatavošanās ir noritējusi, bet klubu treneri un funkcionāri nāca klajā ar paziņojumiem, ka ilgās topošās sezonas plānošanas dēļ pilnvērtīga gatavošanās sezonai nebija iespējama, un, lai sastāvus varētu uzskatīt par iespēlētiem, ir jāaizvada vismaz pirmais riņķis.
Pozitīvais ir tas, ka šosezon LHF ir tikusi pie jauna čempionāta ģenerālsponsora – elektrotehnikas ražotājgiganta “Samsung”, un attiecīgi arī čempionāts pārdēvēts par “Samsung” premjerlīgu. Tiek solīts, ka jau tuvākajā laikā dienasgaismu ieraudzīs jaunā Latvijas čempionāta mājaslapa internetā (pašreizējā informācijas ziņā ir visai nabadzīga), vienvārdsakot – valsts hokeja dzīves varenie kļūstot mūsdienīgi.
Tomēr vienu trūkumu LHF joprojām nav novērsusi, proti, atšķirībā no BAČ, ir velti doties uz preses konferencei atvēlēto telpu, jo pēc spēles treneru tikšanās ar presi nolikumā nav paredzēta.
Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”