Gardam spēli salauzt neizdevās

30.01.2007 22:18

0

Šodienas “Samsung premjerlīgas” vienīgajā spēlē “Liepājas metalurga” hokejisti šīs sezonas septītajā mačā pret Daugavpils “Latgali” izcīnīja sesto uzvaru – 4:3 (2:0, 1:1, 1:2) un regulārajā sezonā nodrošināja vismaz 3.vietu.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs (aizsargi); Valērijs Fiļimonovs, Jānis Pētersons, Pavlo Borisenko (uzbrucēji); otrā maiņa – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, Darjus Lelens, Konstantīns Mihailovs, Oļegs Koreškovs; trešā maiņa – Sergejs Tjoluškins, Ruslans Borisenko, Sergejs Daņilovs, Viktors Lobačovs, Raitis Pujāts; Georgijs Čirkovs, Svjatoslavs Ņikiforovs, Tads Kumeļausks, Valērijs Kuļibaba, Raivis Kurņigins.

Pēdējā laika panākumu iedvesmoti maču daudz aktīvāk iesāka laukuma saimnieki, un notikumu gaita liecināja, ka metalurgiem nevajadzētu rasties nopietnām problēmām, lai izcīnītu astoto uzvaru pēc kārtas. Diemžēl mača sākuma ofensīvu apslāpēja nevis oponentu pretargumenti, bet gan pašu nevajadzīgie noraidījumi. Par laimi, mača pirmajās trīs minūtēs nopelnītie noraidījumi neturpināja augt ne aritmētiskā, ne ģeometriskā progresijā, un perioda otrajā pusē pusotras minūtes laikā vispirms jaunais uzbrucējs Kurņigins, bet vēlāk arī viens no mūsējo uzbrukuma līderiem – Fiļimonovs panāca 2:0. Šāda rezultāta starpība hokejā, it īpaši mača ievadā, nebūt nav uzskatāma par ievērojamu, tomēr pati spēle risinājās mūsējiem labvēlīgā gultnē, un, kad otrās trešdaļas vidū pēc Pētersona precīzā raidījuma no vārtu priekšas rezultāts kļuva jau 3:0 laukuma saimnieku labā, šķita, ka cīņas liktenis jau ir izlemts.

Šāds viedoklis būtiski nemainījās arī pēc daugavpiliešu cūcenes – rikošeta, kad viesi samazināja rezultāta starpību līdz 1:3. Pārāk jau nu kūtri viesi uzbruka Žabotinska sargātajiem vārtiem un neprata izmantot arī mūsu aizsargu pieļautās visai rupjās kļūdas (šajā ziņā visvairāk krita acīs trešā maiņa).

Tiesa, trauksmes zvani jau bija sākuši skanēt. Otrajā mačā pēc kārtas Liepājā viesojās arbitrs Raimonds Garda, kura tiesāšana daudziem ir palikusi atmiņā jau pēc mūsējo uzvaras pret “ASK/Ogri”. Šoreiz šis “Liepājas metalurga” Šindlers un Lūkers pārspēja pats sevi, svilpjot pa labi un pa kreisi, trīs reizes mačā atstājot metalurgus trijatā pret pieciem viesiem. Neveiksmīgi aizvadītas spēles gadījumā uzvelt visu vainu tiesnesim drīzāk ir vājuma pazīme, bet tikai ne tādā reizē, kad soģis ir bijis R.Garda. Ja šis tiesnesis būtu tik ļoti pārliecināts par savas tiesāšanas pareizību, tad vismaz reizi pēdējo 120 minūšu laikā, kad viņš svilpoja Liepājā, metalurgu galvenais treneris Vladimirs Golubovičs būtu pelnījis noraidījumu pamatojumu, bet Gardas kungs konsekventi izvairījās no tuvošanās liepājnieku rezervistu soliņam.

Par laimi, maču pilnībā salauzt tiesnesim neizdevās, lai arī mūsējie divreiz pēc kārtas zaudēja vārtus mazākumā. Taču cīņas beigās, gluži vai atdodot parādu laukuma saimniekiem, pie vairākuma tika arī metalurgi, un zīmīgi, ka komandu šādā grūtā spēlē glāba tieši tās kapteiņa Ivanova precīzais raidījums no zilās līnijas.

Nākošo spēli “Liepājas metalurgs” aizvadīs sestdien izbraukumā pret čempionāta līderiem – “ASK/Ogri”, kas pagājušās nedēļas nogalē pamanījās pēcspēles metienu sērijā piekāpties “Energijai”, savukārt “Rīga 2000” ar 5:2 apspēlēja “Rīgu 20”, bet “Latgale” ar 8:1 sagrāva “Energiju”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:

– Kā lai spēlē hokeju, ja tā vietā laukumā tiek demonstrēts cirks. Visi spēlētāji par savu darbu saņem samaksu, bet ir grūti spēlēt, ja tev to neļauj. Ja atmestu tiesāšanu, uz mūsu sniegumu atstāja iespaidu desmit dienu pārtraukums, kura laikā neaizvadījām nevienu spēli.