Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Izbraukums pabeigts ar uzvaru

05.12.2007 21:51

0

“Liepājas metalurga” hokejisti, turpinot pagājušās nedēļas nogalē sākto trīs izbraukuma spēļu sēriju, šovakar Piņķos trešo reizi sezonā tikās ar valsts čempioniem – komandas “Rīga 2000” hokejistiem un mājup atgriezās ar uzvaru. Rīdzinieki pēdējā laikā ir krietni papildinājuši sastāvu, piesaistot trīs uzbrucējus – čehu Tomašu Hlubnu, kā arī baltkrievus Kirilu Petkeviču un Pāvelu Osmolovski, bet līdz šim pēdējais komandas pastiprinājums ir slovāku aizsargs Roberts Pukalovičs. Tas gan valsts čempioniem nelīdzēja izbraukumā pieveikt Beresņeva komandu “Big Diamonds”.

Trešdienas spēli abi Latvijas hokeja principiālie sāncenši sāka disciplinēti, pirmajā trešdaļā nopelnot tikai pa vienam noraidījumam. Tiesa, tiesnesis Gints Zviedrītis fiksēja vēl vienu mūsējo pārkāpumu, un septītajā minūtē, aizturētā soda laikā, Edgars Brancis panāca 1:0 laukuma saimnieku labā. Ilgi atrasties vadībā rīdziniekiem gan nebija lemts, jo jau pēc četrām minūtēm Grāvītis guva savus otros vārtus šosezon un panāca izlīdzinājumu 1:1.

Spēles turpinājumā metalurgiem ar disciplīnas ievērošanu vairs tik labi neveicās – otrajā trešdaļā sapelnot 10 soda minūtes, liepājnieki gluži vai uzprasījās uz nepatikšanām, ko galu galā arī sagaidīja – Kuļibabas noraidījumu izmantoja viens no rīdzinieku jaunpienācējiem – Hlubna, kas vēlreiz izvirzīja savējos vadībā. Šoreiz mājinieku atrašanās vadībā bija vēl īsāka, jo jau pēc pusotras minūtes neizšķirtu panāca šās sezonas “Liepājas metalurga” rezultatīvākais spēlētājs Lelens, kas vārtus nebija guvis kopš 14.novembra.

Izšķirošais izrādījās pēdējais periods, kurā liepājnieki pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā, un prata to nosargāt līdz mača beigām, lai gan viegli mūsējiem negāja. Trešdaļas vidū vienus no saviem svarīgākajiem šās sezonas vārtiem guva metalurgu iepriekšējās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Pavlo Borisenko, panākot 3:2 “Liepājas metalurga” labā. Trīs minūtes līdz spēles beigām noraidījumu nopelnīja laukuma saimnieku aizsargs Renārs Demiters, un varēja šķist, ka nosargāt uzvaru mūsējiem vajadzētu samērā vienkārši. Taču komandu “Liepājas metalurgs” un “Rīga 2000” spēlēm ir raksturīga cīņa līdz pat pēdējām sekundēm, un tā neizpalika arī šovakar.

Vents Feldmanis 13 sekundes līdz beigu signālam, raidot ripu ārā no zonas, netīšām pārmeta to pāri aizsargstiklam un pelnīti devās uz noraidīto soliņu. Taktiku izšķirošajām sekundēm abas vienības pieslīpēja pusminūtes pārtraukumā, pēc kura mačs atsākās ar laukuma saimnieku tukšiem vārtiem un divu vīru pārsvaru, ko gan viņi neizmantoja. Tādējādi liepājnieki svinēja trešo uzvaru abu komandu trešajā mačā šosezon.

Arī nākošo spēli metalurgi aizvadīs pret komandu “Rīga 2000”. Spēle, kas tiks translēta kanālā “LTV 7” sestdien, Liepājā sāksies pulksten 14.

“Liepājas metalurgs” – “Rīga 2000” 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
“Liepājas metalurgs”:
vārtsargs – Žabotinskis (no 22.minūtes Stiģis); pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – Koreškovs, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Lelens, Pliskausks, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Gubins, uzbrucēji – Mamonovs, Kuļibaba, Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargi – R.Borisenko, Čirkovs, uzbrucēji – P.Borisenko, Mihailovs, Grāvītis.