Juniori uzvar, tomēr neiekļūst augstākajā divīzijā

18.12.2006 12:25

0

Latvijas U-20 hokeja izlase, kurā spēlē arī liepājnieks Toms Hartmanis, pasaules čempionāta pirmās divīzijas pēdējā un izšķirošajā spēlē galotnē ar 5:4 (2:0, 0:3, 3:1) pieveica Dānijas vienaudžus, tomēr neizcīnīja ceļazīmi uz augstāko divīziju. Lai apakšgrupā ieņemtu pirmo vietu un iegūto tiesības nākamajā sezonā startēt pasaules čempionāta spēcīgākajā divīzijā, Latvijas izlasei spēlē bija jāuzvar vismaz ar divu vārtu pārsvaru. Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Kaspars Saulietis, bet pa vieniem – Gatis Gricinskis, Gints Meija un Artūrs Ozoliņš.

Vārtus Latvijas izlases labā pirmajā trešdaļā guva Gatis Gricinskis un Kaspars Saulietis. Jau pirmajā trešdaļā Dānijas izlase nopelnīja 22 soda minūtes, kamēr Latvija vien četras. Arī abus vārtus Latvijas izlase guva spēlējot vairākumā. Jau pēc pirmās trešdaļas Latvija atradās vadībā ar rezultātu 2:0. Pirmā perioda izskaņā divu minūšu sodu nopelnīja Artūrs Kulda, bet otrā perioda pašā sākumā par rupju spēli noraidījumu uz 5+20 minūtēm saņēma Gricinskis. Dāņi divu vīru pārsvaru realizēja un panāca 1:2. Pēc piecu minūšu soda izturēšanas latvieši, brīdī kad spēle jau ritēja vienādos sastāvos, zaudēja arī otros vārtus, bet vēlāk, spēlējot vairākumā, arī trešos. Pēc otrās trešdaļas Latvija jau zaudēja ar rezultātu 2:3. Pēdējās trešdaļas sākumā latvieši ielaida arī ceturtos vārtus un spēles liktenis bija skaidrs. Deviņas minūtes pirms spēles beigām Gints Meija, spēlējot mazākumā, vienus vārtus latviešiem atguva, bet nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms beigām Saulietis panāca 4:4. 60 sekundes pirms mača beigām Artūrs Ozoliņš panāca arī 5:4, tomēr ar to nebija pietiekami.

Pirmajā turnīra spēlē Latvijas jaunie hokejisti ar rezultātu 6:0 sagrāva Igauniju, otrajā mačā ar 7:2 pārliecinoši pieveica Polijas komandu, trešajā ar 4:5 zaudēja Ukrainai, bet ceturtajā ar 7:2 sagrāva Slovēniju.