Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Latvija ātrā spēlē pieveic enerģisko Japānu

05.11.2015 21:54

Liepājā notiekošo ”Euro Ice Hockey Challenge” turnīru ar uzvaru Ērika Miļuna un Kārļa Zirņa vadībā iesākusi Latvijas valstsvienība, kas ar 5:4 sarežģītā cīņā pieveica ātro un enerģijas pilno Japānas izlasi. Pretinieki trīs reizes prata atspēlēties, bet izšķirošos vārtus divas minūtes pirms beigām guva Mārtiņš Karsums. Divi vārti šajā cīņā Edijam Brahmanim. Rīt mūsējie tiksies ar Baltkrieviju.

Jau 2. minūtē Latvijas izlasei labu momentu izcīnīja Vitālijs Pavlovs, kurš pie apmales ieguva ripu, vārtu priekšā piespēlēja Mārim Bičevskim, kuram pārspēt Jutaku Fukufudži neizdevās. Drīz vien Japānas hokejistu aktivitāte noslēdzās ar noraidījumu, tomēr mūsējo spēle vairākumā bija visai vienveidīga un neko izspēlēt neizdevās. Perioda vidusdaļā Latvija vēlreiz spēlēja piecatā pret četriem, un 12. minūtē Aleksejs Širokovs, kurš līda uz vārtu priekšu, izdarīja viltīgu metienu, un ripa, atsitoties pret pretinieka slidu, ieslīdēja Japānas vārtos.

Pēc iemetiena mājinieki nospēlēja bezatbildīgi aizsardzībā, pagāja tikai desmit sekundes, kad Sjunsuke Šigeno no vārtu nelielas distances meta ripu vārtu stūrī (1:1). Latvija gan iniciatīvu pēc zaudētiem vārtiem neatdeva un 14. minūtē Edijs Brahmanis no zonas vidus izcili iešāva ripu vārtu augšējā stūrī – 2:1. Arī šoreiz Japāna ātri atspēlējās un vēlreiz izspēlēja ripu līdz lieliskai pozīcijai, precīzi metot Seidži Takahaši (2:2). Turpinājumā mūsējie izdarīja lielu spiedienu un pēc Artūra Kuldas neveiksmīga metiena pirmais pie ripas bija Mārtiņš Cipulis – 3:2.

Pirmā perioda beigās Vitālijs Pavlovs nopelnīja noraidījumu, kā rezultātā otro nogriezni iesākām mazākumā. Japāna spēja izdarīt spiedienu uz Latvijas vārtiem, tomēr Edgars Masaļskis palika nepārspēts. Tuvojoties perioda vidusdaļai, pretuzbrukumā aizskrēja Brahmanis un Kaspars Daugaviņš – uzbrucējiem padevās izcila saspēle, kura noslēgumā Edijs meta tukšos vārtos (4:2). Atlikušajā perioda daļā mūsējie divas reizes spēlēja mazākumā, momentu netrūka abām komandām, taču rezultāts otrajā trešdaļā vairs nemainījās.

Arī trešā perioda ievadā turpinājās ātrs hokejs, bet Japānas ambīcijas bremzēja noraidījumi. Mūsējiem bija iespēja 48 sekundes spēlēt arī lielajā vairākumā, kurā reizi metiena pozīcija tika izvirzīts Brahmanis – teicams metiens, taču šoreiz pretiniekus glāba vārtu pārliktnis. Mazliet vēlāk Cipulis aizmeta garām tukšam vārtu stūrim, bet perioda vidū individuāli skaisti nospēlēja Takafumi Jamašita – 4:3. Japāņi turpinājumā ieguva vairākumu, un nepilnas minūtes laikā jau neizšķirts (4:4). Izskaņā Latvijai izdevās izdarīt spiedienu uz pretinieku vārtiem – divas minūtes pirms spēles beigām Mārtiņš Karsums pēc Daugaviņa piespēles ar spēcīgu metienu panāca 5:4. Japāna spēles beigās spēlēja arī bez vārtsarga, bet rezultāts vairs nemainījās.

Turnīra atklāšanas spēlē Baltkrievija ar 1:0 pārspēja Itāliju. Rīt Latvijas valstsvienība spēlēs tieši pret baltkrieviem. Mača sākums pulksten 19:30.

Latvija – Japāna (5:4).

Vārti: 11:06 A.Širokovs 1:0, 11:16 Šigeno (Janadori, Nišivaka) 1:1, 13:18 Brahmanis (Pujacs, A.Širokovs) 2:1, 14:31 Takahaši (Fudži, Tanaka) 2:2, 15:23 Cipulis (Karsums, A.Kulda), 3:2, 7:12 Brahmanis (Daugaviņš) 4:2, 11:44 Jamašita (Nišivaki) 4:3, 12:19 Tanaka (Jamašita, Takahaši) 4:4 58:00 Karsums (Daugaviņš) 5:4.

Latvijas izlase kandidāti:

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Toljati Lada, KHL), Elvis Merzļikins (Lugano, Šveice), Henrijs Ančs (HK Mogo);

Aizsargi: Ēriks Ševčenko (Rīgas Dinamo, KHL), Artūrs Kulda (Helsinku Jokerit, KHL), Oskars Bārtulis (Vladivostokas Admiral, KHL), Jānis Andersons (HKM Zvolen, Slovākija), Jēkabs Rēdlihs, Maksims Širokovs (Vipiteno, Itālija), Renārs Demiters (HK Mogo), Georgijs Pujacs;

Uzbrucēji: Vitālijs Pavlovs, Edgars Kulda, Māris Bičevskis (visi Rīgas Dinamo, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas Dinamo, KHL), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas Torpedo, KHL), Edijs Brahmanis (Gomel, Baltkrievija), Aleksejs Širokovs (Čehovas Zvezda, VHL), Koba Jass (Skalica, Slovākija), Rihards Marenis (Aurora Univ., NCAA), Vitālijs Hvorostiņins (HK Prizma), Bruno Zabis (HK Liepāja), Miks Lipsbergs (HK Mogo), Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts.