Latvija neiztur jauno amerikāņu ātrumu un piedzīvo otro zaudējumu

Pasaules hokeja čempionātā otro zaudējumu šovakar piedzīvoja Latvijas hokeja izlase, kas ar 2:4 piekāpās Amerikas Savienoto Valstu hokeja izlasei. Latvijas rindās pa vārtiem iemeta Miks Indrašis un Renārs Krastenbergs.

27.05.2021 18:44

Ļoti aizraujošā pirmajā trešdaļā latvieši jau pēc 66 spēlētām sekundēm nonāca iedzinējos. Kivlenieks pazaudēja savu nūju, ASV izlase saglabāja ripu un izspēlēja līdz Meta Tenisona metienam no zilās līnijas. Metiens lidoja tieši Kivleniekam starp kājsargiem, taču bez nūjas esošais vārtsargs ripu apturēt nespēja – 0:1.

Pēc vārtu guvuma amerikāņi īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus, kā rezultātā Latvija gandrīz divas minūtes tika pie iespējas spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā. Latviešiem ripu kustināt pārāk ātri neizdevās, taču tas rezultātu izlīdzināt netraucēja – Indrašis gaidīja un sagaidīja brīvu vārtu augšējo devītnieku, kurā Miks arī raidīja ripu – 1:1.

Laukumā turpinājās ļoti atklāts un ātrs hokejs. Arī ASV tika pie vairākuma, kuru mūsējiem izdevās izturēt. Diemžēl piecas minūtes pirms trešdaļas beigām ASV atguva vadību – ilgstoši Latvija tika iespiesta savā zonā, un galu galā amerikāņi panāca savu – ar rikošeta palīdzību no zilās līnijas Kivlenieku pārspēja 36 gadus vecais uzbrucējs Braiens Boils – 1:2.

ASV vadību saglabāja vien divas minūtes – izcili amerikāņu zonas stūrī pacīnijās Ralfs Freibergs, uz vārtu priekšu lauzās Oskars Batņa, viņa centienus apturēja ASV vārtsargs, bet no asa leņķa atlēkušo ripu vārtos trieca Renārs Krastenbergs – 2:2. Uzbrucējam šie bija pirmie vārti savā karjerā pasaules čempionātos.

Jau pašā otrās trešdaļas sākumā amerikāņi varēja atgūt vadību, taču pēc aizvārtes apslidošanas pretinieks trāpīja pa vārtu stabu. Pēc līdzīgas trešdaļas pirmās puses ASV 32. un 34. minūtē divas reizes pārspēja Kivlenieku no vārtu priekšas – pa vārtiem Trevora Mūra un Metjū Benīrsa kontā. Latvieši otrajā trešdaļā tika nomētāti – 4:14.

Pēdējā trešdaļā latviešiem izdevās izdarīt par pieciem metieniem vairāk (8:3) un tikt pie vairākām labām metienu izdevībām, taču mūsējiem neizdevās trāpīt vārtu rāmī. Bobs Hārtlijs divas minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja Kivlenieku pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr maču glābt neizdevās – Latvijai zaudējums ar 2:4.

Latvija – ASV

Vārti: 01:06 Mets Tenisons (Trevors Mūrs, Konors Gārlands) 0:1, 05:00 Miks Indrašis (Lauris Dārziņš) 1:1, 14:46 Braiens Boils (Kevins Labanks, Džastins Abdelkaders) 1:2, 16:46 Renārs Krastenbergs (Oskars Batņa, Ralfs Freibergs) 2:2, 31:45 Trevors Mūrs (Konors Gārlands, Braiens Boils) 2:3, 13:32 Metjū Benīrss (Saša Hmeļevskis, Braiens Boils) 2:4.
Soda minūtes: 6:10
Vārtsargi: Matīss Kivlenieks – Kels Pītersens