Latvija sakauj arī Franciju un februārī cīnīsies Pekinas olimpiskajās spēlēs

Latvijas vīriešu hokeja izlase 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē svētdien pārspēja Franciju un nākamā gada sākumā Ķīnā sesto reizi cīnīsies Olimpiādē.

29.08.2021 21:36

LETA/sportacentrs.com

Latvijas izlase pilnu “Arēnas Rīga” tribīņu priekšā pieveica Franciju ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Vārtus Latvijai guva Rihards Bukarts un Miks Indrašis, bet Francijai – Stefans da Kosta.

Mača pirmajā periodā vairāk bīstamu momentu bija pie francūžu vārtiem, it sevišķi vairākumā pēc Tomā Tjerī noraidījuma savā zonā, kad ripa jau bija laukuma vidū. Laura Dārziņa metienu vārtu augšējā stūrī atvairīja viesu vārtsargs Anrī Korentēns Baiss.

Vārtos ripa nonāca pēc spēlētām desmit minūtēm un 56 sekundēm, kad, franču aizsargiem aiz saviem vārtiem saspēlējoties, iejaucās Andris Džeriņš, ripa izlēca vārtu priekšā, atvieglojot Rihardam Bukartam tās iemešanu vārtu tuvējā augšējā stūrī – 1:0.

Otrais periods ar daudzām vārtu gūšanas iespējām abām pusēm pagāja kā pa viļņiem. Latvija pēc izturēta Kristapa Sotnieka noraidījuma, kas tika saņemts vēl pirmās trešdaļas beigās, ieguva pārsvaru, panāca vairākumu, taču to nerealizēja, kaut gan iespējas bija.

Pēc tam Latvijai perioda otrajā pusē divreiz pārkāpa noteikumus Kristiāns Rubīns un Kārlis Čukste, liekot mājiniekiem četras minūtes un 20 sekundes gandrīz visu laiku spēlēt mazākumā pret divās pirmajās spēlēs lielisko Francijas vairākumu. Kopējiem spēkiem vārtus izdevās nosargāt.

2:0 pēc spēlētām piecām minūtēm un 50 sekundēm pēdējā periodā panāca Indrašis, kurš vairākumā triju spēlētāju ielenkumā izlauzās līdz metienam pa vārtiem. Ripa pēc ne pārāk spēcīga metiena skāra aizsarga Igo Galē nūju un trāpot pa vārtsarga kājsargu, pārvēlās tam pāri vārtu labajā stūrī.

Vienus vārtus 52.minūtē pretuzbrukumā atguva da Kosta, kurš ar metienu no zonas vidus notvēra Punnenovu pretkustībā, raidot ripu viņam virs kājsarga labajā vārtu stūrī, sarūgtinot pirmo reizi turnīrā Rīgā un panākot 1:2.

Vēl vairāki bīstami momenti bija pie Punnenova vārtiem, bet labākā iespēja gūt vārtus francūžiem radās pēc Teodora Bļugera noraidījuma divas minūtes un četras sekundes pirms pamatlaika beigām. Franči nomainīja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju, taču Latvijas vārti tika nosargāti neieņemti.

Pirmajā sacensību dienā Latvija ar 6:0 uzvarēja Itāliju, bet piektdien ar 9:0 sagrāva Ungāriju, astoņus vārtus gūstot trešajā periodā. Francija turnīra ievadā ar 5:3 sīvā cīņā uzvarēja Ungāriju, bet Itālija pārspēta ar 2:0.

Šis Latvijas hokeja izlasei ir pirmais turnīrs jaunā trenera Harija Vītoliņa vadībā. Treneru kolektīvā ir arī Viktors Ignatjevs, Artis Ābols, Raimonds Vilkoits, vārtsargu treneris Juris Klodāns un Kārlis Zirnis.

Paralēli olimpiskajam kvalifikācijas turnīram Rīgā vēl astoņas valstsvienības sadala divas ceļazīmes uz Pekinas Olimpiādi.

Latvijas izlase ir piedalījusies četrās ziemas olimpiskajās spēlēs pēc kārtas – 2002.gadā Soltleiksitijā, 2006.gadā Turīnā, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos -, bet uz 2018.gada Phjončhanas Olimpiādi ceļazīme netika izcīnīta.

Dalība turnīrā Pekinā jau nodrošināta Kanādai, Krievijai, Somijai, Zviedrijai, Čehijai, ASV, Vācijai, Šveicei un mājiniecei Ķīnai.

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvs 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā:

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas “Tigers”, Šveice), Artūrs Šilovs (Manitobas “Moose”, AHL), Mareks Mitens (Jūtikas “Comets”, AHL);

Aizsargi: Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Kārlis Čukste (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Uvis Balinskis (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Jānis Jaks (“Soči”, KHL);

Uzbrucēji: Teodors Bļugers (Pitsburgas “Penguins”, NHL), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL), Lauris Dārziņš (Rīgas “Dinamo”, KHL), Miks Indrašis (Podoļskas “Vitjaz”, KHL), Andris Džeriņš (Lincas “Black Wings”, Austrija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Renārs Krastenbergs (“Villacher SV”, Austrija), Mārtiņš Dzierkals (bez kluba), Kaspars Daugaviņš (“Bern”, Šveice), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice).