Vējš: R 2.1 m/s

Vārdadiena: Zane, Zuzanna

Liepājas lauvām "krēpes" kuplākas  (6)

Atslēgvārdi hokejs | latvijas čempionāts | hk liepāja

11.novembrī ceturto savstarpējo spēli šosezon aizvadīja divas Latvijas hokeja virslīgas vienības, kuru kreklus rotā lauvas portrets – "Liepāja" un "Rīga". Lai arī ne bez sarežģījumiem, kārtējo panākumu izcīnīja liepājnieki.

Kopš abu komandu iepriekšējās tikšanās reizes Liepājā spēku samēri nebija būtiski mainījušies, lai cik lielas arī būtu liepājnieku sastāva problēmas. Mūsējie lielākoties kontrolēja ripu viesu aizsardzības zonā un daudz meta pa vārtiem. Aizsarga Aniņa uzslidinājums cauri spēlētāju aizsegam sasniedza mērķi, tomēr ar lielāko daļu "Liepājas" metienu viesu vārtsargs Romanovskis tika galā pārliecinoši.

Galvaspilsētas hokejisti atbildēja ar fizisku pretspēli, cenšoties katru epizodi pabeigt ar spēka paņēmieniem, kā arī ar ātriem pretuzbrukumiem, no kuriem bīstamākie biji divi pirmā perioda beigās.

Otrajā trešdaļā Maslovskim bija vajadzīga tikai pusminūte, lai palielinātu Liepājas lauvu pārsvaru, bet pēc sešām minūtēm Plānics panāca 3:0 vadību. Perioda vidusdaļā mūsējiem jau tradicionāli piekliboja disciplīna, rezultātā – trīs noraidījumi sešu minūšu laikā. Gods godam – izdevās izturēt gan spēlējot trijatā, gan četratā.

Trešo periodu Pujāts iesāka ar to pašu, ar ko otro periodu startēja Maslovskis, bet mača atlikušajā laikā mājiniekiem radās liekas grūtības. Vispirms rīdzinieki ar atkārtotu metienu iedabūja vārtos Petkus nefiksēto ripu. Uz to mūsējie atbildēja ar spiedienu un mēģinājumiem atjaunot iepriekšējo pārsvaru, tomēr pretuzbrukumā "Rīga" pievilka līdz divu ripu deficītam, kas viesus atgrieza cīņā.

Svētdien, 15. novembrī, pulksten 17 Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla atbildes spēlē "Liepāja" savā laukumā tiksies ar "Rīgu", bet virslīgas nākamais mačs mūsējiem ir paredzēts Latvijas valsts svētkos 18. novembrī izbraukumā pret "Kurbadu".

"Liepāja" – "Rīga" 4:2 (1:0, 2:0, 1:2).

Tiesneši: M. Bogdanovs, R. Butāns, N. Siļčonoks.

Vārti: 4:58 Aniņš (Zabis) – 1:0. 20:33 Maslovskis (Plānics, Vībāns) – 2:0, 26:09 Plānics (Maslovskis, Pujāts) – 3:0. 40:41 Pujāts (Plānics, Maslovskis) – 4:0, 46:11 Indrijaitis (Riekstiņš) – 4:1, 52:47 Ruks (Dacjuks) – 4:2.

Soda minūtes: 8 (0+6+2) – 16 (2+2+12).

Vārtsargi: Petkus – Romanovskis.

Labākie spēlētāji: Maslovskis – Ruks.