Svētdiena, 15. decembris

Vārdadiena: Hanna, Jana, Johanna

"Liepājas metalurgs" ar 7:1 sagrauj "Latgali"  (5)

Atslēgvārdi hokejs | latvijas čempionāts

Latvijas hokeja čempionāta otrajā pusfināla spēlē komanda "Liepājas metalurgs" savā laukumā ar 7:1 sagrāva Daugavpils "Latgali".
SK "Liepājas metlaurgs: vārtos Jučers. Pirmā maiņa: Tūbelis, Navarenko - Mamonovs, Bļinovs, Fiļimonovs. Otrā maiņa: Feldmanis, Katulis - Brahmanis, Gņidenko, Skvorcovs. Trešā maiņa: Demiters, Kniksts - Bajaruns, Pavlovs, Brancis. Ceturtā maiņa: Liepiņš, Freibergs - Kalns, Zabis, Jass.

Ņemot vērā liepājnieku sastāvu, nav pārsteigums, ka mūsējie pirmās pāris minūtes pavadīja gluži kā vairākumā. Spēles pirmajā iemetienā gan uzvarēja viesi, bet turpmākās 40 sekundes abas komandas pavadīja daugavpiliešu zonā. Pēc pāris minūtēm viesi nedaudz atguvās, aizskrēja vienā pretuzbrukumā, vēl pāris reižu meta pa Jučera vārtiem pozicionālos uzbrukumos. Mūsējo vārtu guvums, protams, bija tikai laika jautājums. Sestajā minūtē (5:56) Pavlovs no uzbrukuma kreisās malas skaisti ietrieca ripu tālajā vārtu augšējā stūrī, bet pēc nepilnas minūtes (6:53), izmantojot viesu paviršību nomainoties, Zabis un Jass aizskrēja divatā pret vienu daugavpilieti, un Zabis ar metienu tuvajā augšējā stūrī dubultoja pārsvaru.

Grūti pateikt, kāpēc metalurgi divreiz pēc kārtas noraidījās, bet mājinieki bez lielām problēmām izturēja gan četratā gan spēlējot trijatā pret pieciem sāncenšiem. Atsākoties cīņai vienādos sastāvos, atjaunojās arī liepājnieku pārsvars, tiesa viesi atbildēja ar epizodiski visai bīstamiem prettriecieniem.

Liepājnieku nopietnākais pretinieks šajā spēlē ir pašu nesavaldība. Otrā perioda ievadā noraidījumu nopelnīja Demiters, bet mazākumā aizskrēja Katulis, pēc kura piespēles partnerim ripa paspruka zem vārtsarga un ieslīdēja vārtos - 3:0 (23:47).
Pēc dažām minūtēm mājiniekiem bija pirmā iespēja spēlēt vairākumā, un to realizēja Edijs Brahmanis, kurš ar savu firmas tālšāvienu gandrīz no zilās līnijas panāca 4:0 (27:02).
Viesi vairākumā ar metienu no zilās līnijas vienus vārtus atgūst - 4:1 (34:16). Metalurgi atbild ar pamatīgu spiedienu. Vārtu guvums izpaliek, bet "Latgale" paliek mazākumā.
Pēc viesu vēl viena noraidījuma metalurgi iegūst iespēju pusotru minūti spēlēt piecatā pret trim, un jau pēc 22 sekundēm Fiļimonovs panāk 5:1 (36:51).
Vēl vienu lielo vairākumu realizēja Katulis, panākot 6:1 (37:31).

Trešā perioda vidū Pavlovs izmantoja viesu vārtsarga kļūdu, atņēma viņam ripu, apslidoja vārtus un precīzi iemeta tukšos – 7:1 (50:26).