Vējš: ZA 6.7 m/s

Vārdadiena: Auseklis, Gaisma

Papildināts – Liepājnieki sagrauj "Ogres" hokejistus  (15)

Atslēgvārdi hokejs

Sestdien otro reizi šās nedēļas laikā "Liepājas metalurga" hokejisti tikās ar Latvijas atklātā čempionāta līdervienību "ASK/Ogre". Spēle Liepājā pierādīja, ka mūsējo trešdienas pārliecinošā uzvara ar 6:2 nav bijusi nejaušība, un savā laukumā metalurgi pret bebriem bija vēl nesaudzīgāki. Atskaņas par liepājnieku un ogrēniešu pirmo tikšanos šosezon bija metalurgiem vairāk nekā glaimojošas.

Mūsējie izskatījās labāk, pat spēlējot mazākumā, bet bebriem nebija izredžu aizķert kaut vienu punktu.

Saprotams, ka ar šādu situāciju Latvijas čempionāta pērnās sezonas finālisti nevarēja samierināties, un spēli Liepājā centās sākt aktīvi. Bet visi viņu centieni jau pavisam drīz sašķīda pret metalurgu aizsardzības mūri, savukārt liepājnieki uzbrukumā brīžiem darīja, ko vien gribēja, un jau otrajā minūtē izvirzījās vadībā – pirmās maiņas uzbrucēju sadarbību noslēdza Pavlo Borisenko.

Spēles loģika prasīja, lai stabili pamati pārliecinošai uzvarai tiktu ielikti jau pirmajās desmit minūtēs, bet mūsējiem neveicās ar momentu realizāciju. Feoktistovam vien bija kādas trīs labas iespējas gūt vārtus, bet – nekā. Pat spēlējot trijatā pret pieciem, labākas iespējas gūt vārtus bija laukuma saimniekiem. Mūsējo aizsargi sargāja pieeju savai zonai vēl cītīgāk nekā savulaik Austrumvācijas drošībnieki Berlīnes mūri, bet aktīvā segšana ļāva Ozolam aiztraukties uz tikšanos tet-a-tet ar armijnieku vārtsargu. Ne šis izgājiens, ne arī citi individuālie centieni gūt vārtus mūsējiem labumu nedeva, toties jau otrajā trešdaļā metalurgi pārliecinājās par kolektīvās spēles priekšrocībām.

Par mača elegantākajiem vārtiem kļuva trešās maiņas uzbrucēju šedevrs. Kuļibaba, uzvarot iemetienā, ripu atspēlēja Mamonovam, kurš neapstādinot to trieca zem pārliktņa. Ja vien televīzija veidotu Latvijas hokeja čempionāta apskatu, tad vietu skaistāko vārtu guvumu sarakstā pelnītu arī Kniksta šķēliens no zilās līnijas, kā arī Pliskauska perfekti precīzā rezultatīvā piespēle Smirnovam vārtu priekšā.

Ar sasniegto metalurgi nedomāja samierināties, un par mača labāko spēlētāju atzītais Lelens, kā arī Kiriļenko un Ozols pabeidza jau trešdien nomedīto bebru dīrāšanu.

Ko viesi? Pārsteidzoši, bet viena no valsts spēcīgākajām komandām uz mūsējo fona izskatījās pagalam nevarīga, un pa visu spēli izveidoja labi ja kādas trīs, četras vārtu gūšanas iespējas. Gods godam, teicami šajās epizodēs nospēlēja Žabotinskis, bet mača pēdējās 13 minūtes spēlējošajam Stiģim darāmā bija visai maz.

Citās nedēļas nogales spēlēs "Rīga 2000" ar 2:1 pieveica komandu "LSPA/Rīga", bet "Energija" ar 1:2 piekāpās, kā arī .... "Big Diamonds".

Trešdien Liepājā viesosies Latvijas čempione – "Rīga 2000". Spēles sākums pulksten 18.30.

"Liepājas metalurgs" – "ASK/Ogre" 7:0 (1:0, 4:0, 2:0).

"Liepājas metalurgs": vārtsargi – Žabotinskis/Stiģis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – P.Borisenko, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kiniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Smirnovs, Lelens, Pliskausks; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Jass, uzbrucēji – Kiriļenko, Kuļibaba, Mamonovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Čirkovs, R.Borisenko, uzbrucēji – Mihailovs, Grāvītis, Feoktistovs.