Vējš: ZA 6.7 m/s

Vārdadiena: Auseklis, Gaisma

Pirmā play-off uzvara  (6)

Atslēgvārdi hokejs

Trešdien sākās šīs sezonas cīņas par Latvijas atklātā hokeja čempionāta medaļām. Pēc neveiksmes pusfinālā, kurā "Liepājas metalurga" hokejisti ar 0:3 piekāpās "Rīgas 2000" komandai, mūsējiem cīņā par bronzas godalgām ir jātiekas ar "Rīgas 20" vienību. Mazo finālsēriju, kas ilgst līdz kādas komandas divām uzvarām, "Liepājas metalurgs" sāka ar uzvaru – 2:1 (0:0, 1:0, 1:1).

"Liepājas metalurgs": vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Sergejs Tjoluškins (aizsargi), Valērijs Fiļimonovs, Konstantīns Golohvastovs, Konstantīns Mihailovs (uzbrucēji); otrā maiņa – Edmunds Kniksts, Georgijs Čirkovs, Oļegs Koreškovs, Valērijs Kuļibaba, Darjus Lelens; trešā maiņa – Ruslans Borisenko, Svjatoslavs Ņikiforovs, Raitis Pujāts, Jānis Pētersons, Donats Kumeļausks; ceturtā maiņa – Sergejs Daņilovs, Valentīns Feoktistovs, Viktors Lobačovs.

Latvijā pēdējā laikā aizvien populārāk kļūst sekot līdzi bukmeikeru kantoriem, un runā, ka iespēju šādā veidā piepelnīties labprāt izmanto ne tikai futbolisti no Latvijas likteņupes vārdā nosauktās pilsētas, bet arī šā gada lielā fināla vienas dalībnieces hokejisti. Pirms vakardienas spēles dažādu firmu piedāvātās likmes atšķīrās, tikai paredzot jauno rīdzinieku uzvaru pār pagaidām vēl valsts vicečempioniem, tomēr par neapstrīdamiem favorītiem totalizatoru darbinieki uzskatīja liepājniekus.

Spēles ievadā mūsēji izskatījās ļoti pārliecinoši. Jau pirmajā minūtē vairākas bīstamas epizodes pie viesu vārtiem, un jaunie rīdzinieki minētajā laikā trīsreiz raidīja ripu pāri visam laukumam, izpelnoties iemetienus pie saviem vārtiem. Otrās minūtes izskaņā ripa pēc tālmetiena atsitās pret viesu vārtu stabu, vārtsargam aiz muguras, bet Fiļimonovs, esot turpat blakus, nespēja atklāt rezultātu. Zināmā mērā var uzskatīt, ka šī epizode vismaz liepājniekiem kļuva par tādu kā spēles vadmotīvu, jo arī cīņas turpinājumā bija virkne epizožu, kad vārtu guvums būtu bijis loģiskāks nekā liepājnieku spēlētāju palikšana bešā. Jā, zināmā mērā arī paši metalurgi radīja sev problēmas, sapelnot daudz noraidījumu (spēlē kopā 20 soda minūtes), kas bieži vien bija nevajadzīgi. Atelpas brīži, spēlējot vairākumā, viesiem ļāva saasināt savu sniegumu uzbrukumā, un jau kārtējo reizi šosezon par vārtu nezaudēšanu metalurgi varēja pateikties vienīgi Žabotinskim.

Taču arī mūsējiem bija pietiekami daudz iespēju uzspēlēt vairākumā, turklāt gandrīz divas minūtes piecatā pret trijiem, bet šīs epizodes izskaņā "Rīgas 20" hokejisti netraucēti slidinājās pa mūsu zonu.

Brīžiem laukuma saimnieki izskatījās tik nevarīgi, ka skatītāji jau sāka svilpt. Šosezon kas tāds vēl Liepājā nebija piedzīvots. Un, pat neskatoties uz visām kļūdā, metalurgi turpināja radīt vārtu gūšanas momentus, tikai trūka to īstenotāju. Bieži vien pēc "Rīgas 20" vārtsarga Naura Enkuzēna atvairītā metiena pietrūka tikai laikus vai precīzi pieliktas nūjas. Gluži kā pusfinālā pret lielo Rīgu, atkal radās aizdomas par galvaspilsētas komandas noburtajiem vārtiem.

Šo lāstu metalurgiem izdevās noņemt vienīgi otrās trešdaļas izskaņā, kad beidzot vienu no savām iespējām izmantoja Fiļimonovs. Otrās trešdaļas pirmajā pusē aktīvs pie pretinieku vārtiem bija Koreškovs, panākot 2:0 mūsējo labā, taču pārliecība par cīņas drošu iznākumu neradās. Pat tad, kad "Rīga 20" vienu minūti un 11 sekundes līdz trešās trešdaļas beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, liepājnieki nespēja priekšlaikus atbildēt uz jautājumu par cīņas uzvarētāju, savukārt juniori nepalaida garām iespēju spēles pēdējās 16 sekundēs likt liepājniekiem panervozēt – 2:1. Ne bez sviedriem, tomēr sev labvēlīgo rezultātu mūsējiem izdevās saglabāt.

Sērijas otro spēli "Liepājas metalurgs" piektdien pulksten 18:30 aizvadīs izbraukumā, bet nebūs pārsteigums, ja uzvarētāju noskaidrošanai būs nepieciešama arī trešā cīņa – tā ir ieplānota svētdien pulksten 17 Liepājā.

Komandas "Rīga 20" galvenais treneris Oļegs Znaroks:
– Lai pārspētu tādu vārtsargu kā Žabotinskis, uzbrukuma nobeigumā ir jābūt nedaudz viltīgākiem, bet mēs to vēl neprotam. Kombinācijas izspēlējam, radām momentus, bet ar īstenošanu neveicas. Kopumā pelnīta "Liepājas metalurga" uzvara.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Interesanta spēle, kurā pašatdeves komandām netrūka. Mūsu izpildījumā bija ārkārtīgi daudz rupju kļūdu un brāķa. Jaunums nav mūsu nespēja izpildīt spēles plānu, jāatzīmē arī abu vārtsargu labā spēle. Cīņa bija saspringta, ceru, ka skatītājiem patika.

Pēc mirkļa Valērijs Fiļimonovs izmantos tikai vienu no vairākām teicamām vārtu gūšanas iespējām, kas viņam radās spēles gaitā.