Vējš: ZA 4.5 m/s

Vārdadiena: Smuidra, Smuidris, Vitauts

Pirmssvētku uguņošana metalurgu gaumē  (4)

Atslēgvārdi hokejs | samsung premjerlīga

Pirms Ziemassvētkiem divas spēles izbraukumā pret komandu "LSPA/Rīga" aizvadīja "Liepājas metalurga" hokejisti, kas sarīkoja īstu uguņošanu un izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras. Vēl nedēļas sākumā liela daļa komandas "LSPA/Rīga" spēlētāju, pēc Latvijas U-20 izlases uzvaras pār Baltkrieviem pastaigājās, juzdamies septītajās debesīs, pārpildītajā "Arena Riga", bet jau nedēļas nogalē Znaroka jauniešiem nācās nolaisties uz zemes. Proti, izlases kreklus nomainīt pret kluba formastērpiem, bet cīņas par iekļūšanu pasaules elitē nomainīja "Samsung" premjerlīgas spēles.

Bieži vien spēlētājiem pēc tādiem turnīriem, kāds decembra vidū norisinājās Rīgā, trūkst emociju, lai pienācīgi koncentrētos arī vietējiem čempionātiem, un tā vien šķiet, ka arī studentiem atgriezties ikdienā nebija viegli. Jā, "LSPA/Rīgai" šosezon bija izdevies pieveikt metalurgus, līdz ar to liepājnieki alka ierādīt lecīgajiem jaunekļiem viņu vietas. Jā, mūsējie atkal ir zirgā un izcīna vienu pārliecinošu uzvaru pēc otras, tomēr tādu pirmās spēles sākumu, šķiet, nebija gaidījis neviens.

Jau 16.sekundē Ozols atklāja rezultātu, bet vēl nebija nospēlēta pat puse perioda, kad tablo vēstīja 5:0 "Liepājas metalurga" labā. Jau tajā brīdī varēja uzskatīt, ka cīņa ir galā, bet līdz pirmajam pārtraukumam viesi savu pārsvaru palielināja līdz 7:0, jau pēc spēles pirmajām divdesmit minūtēm faktiski nodrošinot sev kārtējos trīs punktus čempionāta kopvērtējumā. Šādu pārsvaru metalurgiem nodrošināja divi precīzi Ozola metieni, bet pa reizei pretinieku vārtsargu Enkuzēnu pārspēja Mamonovs, Kuļibaba, Lelens, Feldmanis un Ivanovs.

Atlikušajā mača laikā rīdzinieki vienreiz pārspēja Žabotinski, četrreiz viņu nomainījušo eks-znarokieti Stiģi, bet tuvāk par četru ripu starpību liepājniekiem klāt netika – 3:7, bet mūsējiem sasniegt desmit gūto vārtu robežu ļāva trīs aizsargu metieni – otros vārtus mačā guva arī Ivanovs, bet pirmo reizi vārtu guvēju sarakstā atzīmējās Čirkovs un Kniksts. Abu komandu spēlētāju sekmes uzbrukumā šai spēlei ļāva kļūt par vārtu guvumiem bagātāko maču šā gada "Samsung" premjerlīgā.

Arī abu komandu otrā pirmssvētku tikšanās sākās ļoti labvēlīgi viesiem no Liepājas. Uzrādot simtprocentīgu skaitliskā vairākuma realizācijas procentu, metalurgi pirmās trešdaļas vidū bija vadībā ar 3:0 (Mamonovs, Lelens, Kiriļenko). Šoreiz panākt lielāku pārsvaru mūsējiem neizdevās, bet studenti, gandrīz tikpat uzcītīgi spēlējot skaitliskajā vairākumā, līdz pirmajam pārtraukumam pievilka līdz 2:3, bet otrā perioda vidū panāca arī neizšķirtu – 3:3. Vairāk par trim ripām metalurgu vārtos šajā vakarā rīdzinieki nespēja iedabūt, savukārt vēl otrajā trešdaļā Fiļimonovs liepājniekiem atkaroja vadību, kuru pēdējā periodā atkal nostiprināja trīs mūsējo aizsargu – Ivanova, Deldmaņa un Kniksta – rezultatīvi metieni.

Vēl gada nogalē "Energija", ar 4:2 pieveicot "Latgali", izcīnīja pirmo uzvaru šās sezonas čempionātā, bet komandu otrajā cīņā ar 3:2 pārāki bija latgalieši, savukārt "Rīga 2000" ar 5:7 piekāpās "ASK/Ogres" hokejistiem. "Liepājas metalurga" hokejistu sekmīgais un kopumā ļoti stabilais sniegums aizvadītās sezonas gaitā mūsējiem ir ļāvis Jaungadu sagaidīt, atrodoties regulārā čempionāta drošā vadībā – tuvākie sekotāji ogrēnieši atpaliek jau par 17 punktiem. Grūti iedomāties, kādam brīnumam būtu jānotiek, lai mūsējie šādu pārsvaru izsētu. Ja nu vienīgi censtos atkārtot savu kluba biedru – futbolistu varoņdarbu...

Nākošo spēli "Liepājas metalurgs" aizvadīs tikai nākamgad – 9.janvārī liepājnieki viesos tiksies ar komandu "Big Diamonds". Tiesa, vēl šā gada nogalē, 30.decembrī, prāva metalurgu delegācija piedalīsies Latvijas un Baltkrievijas čempionātu "Zvaigžņu spēlē", kas šogad norisināsies Minskā. Viens no Latvijas zvaigžņu galvenā trenera Leonīda Beresņeva asistentiem būs metalurgu treneris Valērijs Voroņins, bet komandā ir iekļauti vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis, kā arī aizsargi Vents Feldmanis, Eduards Ivanovs, Sergejs Ļouškins un uzbrucēji Juris Ozols, Oļegs Koreškovs un Valērijs Kuļibaba.

"Liepājas metalurgs" – "LSPA/Rīga" 10:5 (7:0, 0:3, 3:2) un 7:3 (3:2, 1:1, 3:0)
"Liepājas metalurgs":
vārtsargi Dmitrijs Žabotinskis un Kristaps Stiģis, pirmā maiņa: aizsargi – Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis; uzbrucēji – Māris Grāvītis, Juris Ozols, Valērijs Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins; uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Oļegs Koreškovs; trešā maiņa: Sergejs Tjoluškins, Ruslans Borisenko; uzbrucēji – Vladimirs Mamonovs, Valērijs Kuļibaba, Dmitrijs Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargs Georgijs Čirkovs; uzbrucēji – Pavlo Borisenko, Konstantīns Mihailovs.

Andris Sudmalis,

Jurim Ozolam pēc spēlēm pret "studentiem" ir par ko smaidīt: komanda izcīnījusi divas uzvaras, bet pats pirmās maiņas centrs ticis pie cienījamas statistikas – divi gūti vārti un piecas rezultatīvas piespēles.