Vējš: DA 4.5 m/s

Vārdadiena: Almants, Haralds

Sērija pārtrūka Daugavpilī  (1)

Atslēgvārdi hokejs | samsung premjerlīga

Pirmdien Daugavpilī "Liepājas metalurgs" aizvadīja no 11.novembra pārcelto spēli pret vietējo komandu "Latgali" un, piedzīvojot pārliecinošu zaudējumu, pārtrauca savu desmit uzvarēto spēļu sēriju. Latgalieši līdz šodienai bija viena no tām trim komandām, kas liepājniekiem šosezon pratusi sagādāt zaudējumu, bet vakar kļuva par pirmo vienību, kas metalurgus ir pieveikusi divreiz.

Decembra sākumā "Latgale" Latvijas čempionāta kopvērtējumā nokritusi uz komandas ambīcijām neatbilstoši zemo priekšpēdējo vietu, tiesa gan, pirms vakardienas bija aizvadījusi piecas spēles mazāk nekā viņu sīvākie konkurenti – Igaunijas lielie dimanti. Varbūt tieši tas bija iemesls, lai laukuma saimniekiem motivācijas cīņai pret turnīra līderiem netrūktu, un metalurgi pirmajā trešdaļā dabūja nelielu pērienu.

Jau ceturtajā minūtē laukuma saimnieki izvirzījās vadībā dažas sekundes pēc tam, kad no noraidīto soliņa laukumā atgriezās Kniksts, bet septītās minūtes sākumā daugavpilieši savu pārsvaru dubultoja.

Lai cerētu uz panākumu, bija vēlams, lai mūsējie otro trešdaļu sāktu ar ofensīvu un vismaz vienu vārtu guvumu, tomēr veiksme uzbrukumā turpināja smaidīt vienīgi laukuma saimniekiem. Jau otrās trešdaļas otrajā minūtē mājinieki panāca 3:0, piespiežot liepājnieku galveno treneri Vladimiru Goluboviču pieprasīt pusminūtes pārtraukumu, kā arī vārtos nomainīt Žabotinski pret Stiģi. Diemžēl arī viņš ilgi sausā nenoturējās. Pa divām soda minūtēm nopelnīja Koreškovs un Kuļibaba, bez tam Koreškovs vēl arī izvicināja dūres ar "Latgales" aizsargu Dudašu, par ko abi kaušļi tika aizsūtīti uz ģērbtuvēm, bet mājinieki, izmantojot skaitlisko vairākumu, panāca 4:0.

Pēdējā trešdaļā mūsējo vārtus ielidoja vēl divas ripas, bet goda vārtus metalurgu labā guva Mamonovs. Tādējādi mūsējie piedzīvoja šosezon ceturto un vispārliecinošāko zaudējumu. Metalurgu menedžeris Mihails Vasiļonoks pastāstīja, ka zaudējums bijis pelnīts, jo daugavpilieši izskatījās visnotaļ pārliecinoši, bet mūsējiem labu momentu visā spēlē bijis maz. Labākā spēle nebija arī Žabotinskim, kurš iepriekšējos mačos ne reizi vien ir glābis savējos. Savu iespaidu atstājis arī pēdējos gados neierasti garais izbraukums – no Liepājas mūsējie izbrauca piektdien, bet vēl jau "Liepājas metalurgu" trešdien Rīgā gaida tikšanās ar valsts čempioniem – komandas "Rīga 2000" hokejistiem, un mājup mūsēji dosies tikai pēc šī mača.

Tostarp ir paziņoti Latvijas izlases kandidāti divām pārbaudes spēlēm pret Krievijas Superlīgas klubu Maskavas "Dinamo", kas decembra vidū norisināsies Rīgā un Ogrē. Šajā sarakstā iekļauti arī divi "Liepājas metalurga" pārstāvji: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis un uzbrucējs Vladimirs Mamonovs.

"Samsung" premjerlīgas mājaslapā www.samsungliga.lv sākusies līdzjutēju balsošana, lai noteiktu Latvijas čempionāta komandas sastāvu 30.decembrī Minskā paredzētajai apvienotajai Latvijas un Baltkrievijas čempionātu "Zvaigžņu spēlei".

Pirmā abu čempionātu "Zvaigžņu spēle" norisinājās pērn Rīgas Sporta pilī un beidzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 11:11. Pirms gada vienīgais "Liepājas metalurga" pārstāvis Latvijas komandas sākumsastāvā bija aizsargs Edmunds Kniksts.

Ņemot vērā to, ka šosezon "Liepājas metalurgs" "Samsung" premjerlīgas kopvērtējumā atrodas 1.vietā, kā arī guvis visvairāk, bet ielaidis vismazāk vārtu, liepājnieku pārstāvniecībai šā gada zvaigžņu izlasē vajadzētu būt kuplākai. Lai gan viss, protams, ir atkarīgs no balsotāju aktivitātes. Balsojuma pirmajā dienā no metalurgiem pamatsastāvā bija iekļuvuši vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis un aizsargs Vents Feldmanis.

"Liepājas metalurgs" – "Latgale" 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
"Liepājas metalurgs":
vārtsargs – Žabotinskis (no 22.minūtes – Stiģis); pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – Koreškovs, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Lelens, Pliskausks, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Gubins, uzbrucēji – Mamonovs, Kuļibaba, Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargi – R.Borisenko, Čirkovs, uzbrucēji – P.Borisenko, Mihailovs, Grāvītis.