Vējš: ZA 3.2 m/s

Vārdadiena: Iveta, Otīlija

Sērija sākas katastrofāli  (22)

Atslēgvārdi hokejs

"Liepājas metalurgs" Latvijas atklātā hokeja čempionāta pusfināla sēriju sestdien uzsāka ar zaudējumu pēcspēles metienu sērijā, savā laukumā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0) piekāpjoties "Rīgas 2000" vienībai, bet otrajā mačā, kas svētdien norisinājās Piņķos metalurgi cieta neveiksmi – 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1), tādējādi rezultāts sērijā ir kļuvis 0:2.

"Liepājas metalurgs": vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs (aizsargi), Pavlo Borisenko, Jānis Pētersons, Valērijs Fiļimonovs (uzbrucēji); otrā maiņa – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, Oļegs Koreškovs, Konstantīns Mihailovs, Darjus Lelens; trešā maiņa – Sergejs Tjoluškins, Georgijs Čirkovs, Donats Kumeļausks, Konstantīns Golohvastovs, Raitis Pujāts; ceturtā maiņa – Sergejs Daņilovs, Valērijs Kuļibaba, Valentīns Feoktistovs.

Sestdienas mača sākums pulksten 17 bija vairāk nekā pateicīgs, jo bija iespēja gan izbaudīt pavasarīgo dienu, gan arī pievakarē pavērot divu Latvijas klubu hokeja vaļu pirmo divcīņu valsts čempionāta pusfinālā.

To, ka skatītāju interese būs gana liela, liecināja skatītāju vietu aizpildījums jau pusstundu pirms mača sākuma, kad līdzjutēju bija gandrīz tikpat daudz, cik regulārās sezonas spēļu laikā, bet cīņas protokolā bija norādīts lielākais skatītāju skaits šosezon – 1300. Bija arī vairāki desmiti viesu fanu, kuriem vietas nez kāpēc tika ierādītas blakus metalurgu aktīvākajiem atbalstītājiem. Kur kūsā spēcīgas emocijas, nereti nobriest arī fizisks konflikts, un pēc cīņas kāds no "Rīgas 2000" faniem mājup devās ar sasistu seju.

Iesildīšanos pirms spēles ātrāk pabeidza metalurgi, un vienīgi Mihailovs, gluži vai nojauzdams kurš hokeja elements uzvarētāju noskaidrošanai šajā vakarā izrādīsies izšķirošais, vēl palika uz ledus, iemēģinot arī ko līdzīgu bulītim.

Mača likme šajās spēlēs ir pietiekami augsta, un Vladimirs Golubovičs lieki neriskēja, laukumā sūtot tikai trīs pilnus aizsargu pārus, un arī uzbrucēju trijniekos pārsteigumu nebija – spēlēja visi labākie.

Mačs laukuma saimniekiem sākās vairāk nekā veiksmīgi, jo komandas uzbrukuma līderis Pavlo Borisenko jau cīņas otrajā minūtē, uz tablo degošajiem četriem vieniniekiem, kas rādīja nospēlēto laiku (viena minūte un 11,1 sekunde), pēc gūtajiem vārtiem pievienoja piekto – 1:0 metalurgu labā. Ukraiņu leģionāra vārtu guvums gan bija nedaudz līdzīgs Pujāta kuriozajam golam nesenajā šo komandu cīņā – arī šoreiz liela daļa vainas par nokļūšanu zaudētājos jāuzņemas "Rīgas 2000" vārtsargam.

Cīņas pamatlaikā un pagarinājumā laukuma saimnieki radīja arī virkni daudz labāku vārtu gūšanas iespēju, nekā atklājot spēles rezultātu, bet Mārtiņš Raitums palika nepārspēts. Teicami vārtos darbojās arī Žabotinskis, reizēm glābjot komandu pat epizodēs, kad uzbrukuma loģiskākais nobeigums būtu rīdzinieku vārtu guvums. Vienā epizodē gan arī Dima nebija glābējs – pusotru minūti spēlējot vairākumā, viesi iekrita aizsardzībā, un divi metalurgi traucās pretuzbrukumā. Raitums ripu notvēra un piespieda pie ledus, taču mača galvenais soģis – igaunis Indreks Linde – uzskatīja, ka nepietiekami ilgi, un viņa svilpe klusēja, un tas ļāva pretinieku vārtsargam ievadīt viesu ātro pretuzbrukumu, kas beidzās ar rezultāta izlīdzināšanu.

Viens otrs tiesneša faktoru mēģināja padarīt par noteicošo pirmajā spēlē, taču tam gluži negribas piekrist. Bija gan arī daži neizprotami noraidījumi, tomēr lielākā tiesa no 10 noraidījumiem, ko saņēma katra komanda, bija pamatoti, un arī abu sāncenšu galvenie treneri – Vladimirs Golubovičs un Normunds Sējējs soģa darbību neakcentēja.

Toties abi norādīja uz sestdienas pretinieku sniegumu aizsardzībā, kas saspringto maču padarīja tik mazrezultatīvu. "Liepājas metalurga" un "Rīgas 2000" spēles rezultātu ziņā jau vispār nav nekādas zvaigžņu spēles, tomēr nereti arī šo seno pretinieku starpā gadās pa pamatīgam vulkāna izvirdumam, kā tas, piemēram, bija šā gada 14.februārī Liepājā, kad metalurgi vinnēja ar 7:2.

Mūsējo galvenais treneris komandas neveiksmes uzbrukumā skaidroja ar desmit dienu pauzi pēc regulārās sezonas, un V.Golubovičam zināmā mērā var piekrist, jo nereti nevis Raituma darbība vārtos, bet gan pašu lēnīgums ļāva viesiem paglābties no vēl kādu vārtu zaudējuma pamatlaikā. Savukārt pagarinājumā komandas centās neriskēt, un tas aizritēja itin mierīgi, vienīgi Ivanovs dažas sekundes līdz papildu piecminūtes beigām ielauzās pretinieku zonā un spēcīgi uzmeta. Vārtsargs ar metalurgu kapteiņa raidījumu tika galā, un uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles metieni.

Šo sēriju, gluži tāpat kā visu spēli, labāk iesāka laukuma saimnieki, kas pēc standartu speciālista Koreškova un Bogdanova metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr pēdējais vārds atkal piederēja rīdziniekiem, kuru trīs veiksmīgas divkaujas ar Žabotinski ļāva mājup doties lieliskā noskaņojumā.

Zaudējumam vajadzēja vēl vairāk mobilizēt mūsējos, jo sērijā līdz trim uzvarām nokļūt zaudētājos ar 0:2 ir pielīdzināms nāves spriedumam.

Otrajā mačā abi pretinieki par savu vārtu drošību domāja vēl vairāk nekā spēlē Liepājā. Šī iemesla dēļ diemžēl cieta hokeja kvalitāte, toties spriedzes netrūka. Gan metalurgi, gan rīdzinieki mača sākumā spēlēja uzmanīgāk nekā pirmajā spēlē, taču beigās soda minūtes abiem bija visai daudz – 14 metalurgiem, 30 rīdziniekiem. Arī reālākie vārtu gūšanas momenti radās, vienībām esot uz laukuma nevienādos sastāvos. Tomēr visas iespējas teicami likvidēja abi vārtsargi – jāsaka, ka Žabotinskis – kā ierasts, bet Raitums, pēc hokeja apskatnieka Jāņa Matuļa sacītā, esot apmeklējis psihologu un acīmredzami ir atguvis nedaudz zaudēto pārliecību, velkot ārā visu, kas iespējams.

Liepājniekiem labākās iespējas gūt vārtus bija otrā perioda vidū, kad gandrīz četras minūtes metalurgi spēlēja vairākumā, arī piecatā pret trim, taču ripa vārtos negāja arī pēc labi izspēlētām kombinācijām un atkārtotiem raidījumiem.

Jau otro reizi divu dienu laikā uzvarētāja noskaidrošanai nepietika ar 60 pamatlaika minūtēm, un, šoreiz rezultātam esot 0:0, sākās pagarinājums. Pirmajā minūtē divus pusmomentus radīja metalurgi – Bogdanovs un Mihailovs, bet atkal nekā. Tomēr līdz pēcspēles metienu sērijai nenonāca, jo augumā raženais rīdzinieku aizsargs Iļja Demidovs papildlaika trešajā minūtē guva zelta vārtus, kas radās gluži vai no nekā.

Lai iekļūtu finālā, mūsējiem priekšā stāv ārkārtīgi grūts uzdevums – jāuzvar trīs spēlēs pēc kārtas, no kurām pirmā trešdien pulksten 18 sāksies Liepājas ledushallē. Nokļūšana zaudētāju lomā ar 0:2 metalurgus ir iedzinusi stūrī – mūsējie vairs nevarēs spēlēt izteikti no aizsardzības, jo, lai cerētu uz panākumu sērijā, būs jāuzbrūk un jāgūst vārti. Mēdz teikt, ka ievainots zvērs ir visbīstamākais, jācer, ka arī tagad šis apgalvojums izrādīsies patiess.

Otrajā pusfinālā starp "ASK/Ogri" un "Rīgu 20" abas komandas izcīnīja pa vienam panākumam pretinieku laukumā, un sērijā ir neizšķirts 1:1.

Komentāri

"Rīgas 2000" galvenais treneris Normunds Sējējs:

– Izslēgšanas mačos galvenais nav skaista spēle, bet gan mača iznākums, kas jau otro dienu pēc kārtas bija labvēlīgs mums.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Golubovčs:

– Uzskatu, ka play-off laikā nav pareizi spēlēt divas dienas pēc kārtas, tiesa, ņemot vērā to, ka mūsu spēlētāji ir gados jaunāki, arī izskatījāmies svaigāki. Esam nokļuvuši grūtā situācijā, bet bez cīņas nepadosimies.

Abās spēlēs sāncenši lielākoties domāja par savu vārtu drošību un demonstrēja slavējamu pašaizliedzību.