Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Pirmdiena, 10. decembris

+6°C
Vējš: R 4.4 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Guna, Judīte

Veiksmīgs ieskrējiens pirms galvenajām cīņām  (1)

Atslēgvārdi hokejs

Pagājušajā nedēļā "Liepājas metalurga" hokejisti ar uzvaru pagarinājumā pret Latvijas atklātā hokeja čempionāta uzvarētājiem – "ASK/Ogre" vienību – pabeidza regulāro sezonu, kuras noslēgumā ierindojās otrajā vietā, un automātiski kvalificējās izslēgšanas spēļu pusfinālam. Tajā mūsējie pirmo maču aizvadīs 10.martā ar "Rīgu 2000" un "Energijas" pāra uzvarētājiem.

Pateikt to, kāds būs šās sezonas Latvijas čempionāts, nevarēja neviens, taču bija skaidrs, ka abi pērnā gada finālisti – "Rīga 2000" un "Liepājas metalurgs", kas pēc aiziešanas no Baltkrievijas bija pazaudējuši savu triecienspēku, joprojām atbilst Latvijas klubu hokeja līderu standartiem, savukārt Ogres un Daugavpils hokejisti neslēpa, ka viņi vēlas nopietni iejaukties cīņā par zelta medaļām.

Pašmāju čempionāta formula mazināja regulārās sezonas sportisko nozīmi, taču deva komandām iespēju kaut vai visu sezonu meklēt optimālos spēlētāju virknējumus. Arī "Liepājas metalurgam" tāda situācija bija izdevīga, jo komandas sastāvs piedzīvoja būtiskas izmaiņas.

Gatavošanās sezonai mūsējiem norisinājās gan Latvijā, gan arī Zviedrijā, kurp nedevās komandas jaunpienācēji – leģionāri, bet daži spēlētāji Liepājā ieradās vienīgi čempionāta priekšvakarā, tāpēc bija skaidrs, ka sastāva iespēlēšana norisināsies jau čempionāta gaitā. Iespējams, ka ar to var izskaidrot "Liepājas metalurga" nedaudz nestabilo sniegumu čempionāta pirmajās trīs ceturtdaļās, bet to, ka varēšana mūsējiem ir, rādīja veiksmīgās spēles ar citiem čempionāta favorītiem. Taču neiztika arī bez zaudējumiem, pie kuriem kārtējo reizi jāmin mūsējo sniegums mačos ar "Rīgu 20" – sezonas noslēgumā tā bija vienīgā komanda, pret kuru metalurgiem nav pozitīvas bilances.

Metalurgu snieguma nestabilitāti varētu saistīt arī ar itin lielo jauno spēlētāju īpatsvaru komandā. Pirms sezonas kluba prezidents Sergejs Zaharjins jauno spēlētāju iesaistīšanu komandā pasludināja par galveno prioritāti. No 42 spēlētājiem, kas regulārās sezonas laikā ir devušies laukumā metalurgu sastāvā, 14 bija junioru vecuma Liepājas Hokeja skolas audzēkņi. Cerēt uz to, ka viņi jau šosezon varētu spēlēt pirmās vijoles, bija naivi, taču savu daļu pieredzes puiši smēlās, bet par rekordistu jauniešu konkurencē gan aizvadīto spēļu skaita (33), gan gūto punktu (11) ziņā kļuva Sergejs Daņilovs, kurš februāra vidū nosvinēja savu astoņpadsmito dzimšanas dienu. Pie regulāras spēlēšanas tika arī Toms Tiļļa, Povils Verenis, Kristaps Bužāts, Krišs Kupčus, Aleksejs Propošins, kuri aizvadīja vismaz desmit mačus.

Savukārt par komandas līderiem kļuva gan jau zināmie spēlētāji – Dmitrijs Žabotinskis, Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs, Valērijs Fiļimonovs, gan arī jaunpienācēji, kas savu darbu darīja labi, jo komandas rezultatīvāko spēlētāju priekšgalā savulaik pabija te Konstantīns Golohvastovs, te Pavlo Borisenko, te Oļegs Koreškovs. No sastāva krita ārā ja nu vienīgi Aleksandrs Jermakovs, kas īsi pirms Jaungada tika aizsūtīts mājup.

Savu labāko spēli mūsējie demonstrēja ap Jaungadu, kad sasniedza 11 uzvarēto spēļu sēriju, bet jebkuri panākumi agrāk vai vēlāk beidzas, un arī metalurgi tika apstādināti, taču galvenais jau bija paveikts – liepājnieki izvirzījās turnīra tabulas otrajā vietā, kas garantēja automātisku iekļūšanu pusfinālā. Atzīstot, ka komanda pēdējos mačos vairs nerāda tik saturīgu sniegumu, treneri izvēlējās nespēlēt pret "Energiju", kas mūsējiem izdevās, tādējādi spēlētāji ieguva dažas brīvas dienas pirms noteikti ne jau vieglās pusfināla sērijas, kurā, ja vien nenotiks lielākā sensācija Latvijas jaunāko laiku čempionātu vēsturē, tiksies ar saviem senajiem paziņām – "Rīgu 2000".

Sezonas gaitā par "Liepājas metalurga" trumpi kļuva spēle aizsardzībā, jo lielāko regulārās sezonas daļu mūsējiem bija vismazāk ielaisto ripu un vienīgi noslēgumā nācās vissausākās komandas laurus dalīt ar ogrēniešiem. Lielākie nopelni pienākas mūsu vārtu vīram Dmitrijam Žabotinskim, kurš atkal izpelnījies izlases treneru uzmanību. Nedaudz dīvaini šķiet vienīgi tas, ka tikai divās spēlēs liepājnieki savus vārtus nosargāja sausā.

Tajā pašā laikā mūsu uzbrucēju rezultativitāte uz čempionāta ražīgāko punktu vācēju fona ir viduvēja – neviens nav ielauzies čempionātā labāko punktu guvēju desmitniekā. Visvairāk punktu – 41 (18+23) – savāca Pavlo Borisenko, kuram seko Koreškovs ar 35 (9+26), kā arī viens no turnīra rezultatīvākajiem aizsargiem Bogdanovs ar 34 (8+26) punktiem. Savukārt no visiem spēlētājiem pie vismaz viena punkta ir tikuši 29 spēlētāji, arī gada sākumā uz "Liepājas metalurgu" pārnākušais vārtsargs Kristaps Stiģis.

Diemžēl turpina pieklibot Latvijas čempionāta organizācija. Vislielākās sūdzības atkal tiek saņemtas par mačiem Elektrēnos – ne tur temperatūra hallē īsti atbilst pierastajam, ne arī vietējie tiesneši vienmēr pagūst ierasties uz spēli laikus. Problēmas aizvien biežāk skar arī leģendāro Rīgas Sporta pili, kur ledus saldēšanas iekārtu defekta dēļ nenotika divi paredzētie mači, bet "Rīgas 20" hokejisti šā paša iemesla dēļ uz brīdi palika bez ledus treniņiem. Pamatīgu vētru sezonas sākumā sacēla LHF un Latvijas vadošo tiesnešu konflikts, kura dēļ Zviedrīša un Odiņa uzvārdi meklējami nevis spēļu arbitru sarakstos, bet starp Latvijas bendija izlases spēlētājiem. No arbitru aizstājējiem Liepājas publikai acīs visvairāk iekrita savdabīgi tiesājošais Raimonds Garda. Uz izslēgšanas spēlēm LHF sola piesaistīt arbitrus no kaimiņvalstīm.

Pirmās ceturtdaļfināla spēles tika aizvadītas sestdien, un tās bija gana spraigas – "Latgale" ar 3:1 pieveica "Rīgu 20", bet "Rīga 2000" ar 7:4 pievarēja "Energiju".

Piecas iespaidīgākās spēles:
17.janvārī – 5:3 Liepājā pret "ASK/Ogre"
14.februārī – 7:2 Liepājā pret "Rīgu 2000"
20.janvārī – 4:3 Piņķos pret "Rīgu 2000"
30.janvārī – 4:3 Liepājā pret "Latgali"
19.septembrī – 6:0 Liepājā pret "Rīgu 20"

Spēlētāju individuālā statistika: (spēles, vārti, piespēles, punkti)

 1. Pavlo Borisenko                         35     18     23     41
2. Oļegs Koreškovs                        39     9       26     35
3. Mihails Bogdanovs                      31     8       26     34
4. Valērijs Fiļimonovs                      35     11     18     29
5. Darjus Lelens                              37     15     13     28
6. Valērijs Kuļibaba                        21      7       12     19
7. Sergejs Ļouškins                        39      8       9       17
8. Raitis Pujāts                                38     11     5       16
9. Konstantīns Golohvastovs           25      7       9       16
10. Eduards Ivanovs                       29      5       10     15
11. Aleksandrs Jermakovs              16      5       10     15
12. Viktors Lobačovs                     32      7       7       14    
13. Edmunds Kniksts                      36      5       9       14
14. Valentīns Feoktistovs                31      6       5       11
15. Sergejs Daņilovs                       33      4       7       11
16. Jānis Pētersons                         11      6       4       10
17. Donats Kumeļausks                  21      6       4       10
18. Konstantīns Mihailovs               8        3       7       10
19. Georgijs Čirkovs                      39      0       10     10
20. Ruslans Borisenko                    29      1       7       8
21. Aleksejs Propošins                   14      2       3       5
22. Tads Kumeļausks                     15      1       4       5
23. Māris Jass                                 6       1       3       4
24. Sergejs Tjoluškins                     11      2       1       3
25. Povils Verenis                           17      2       1       3
26. Svjatoslavs Ņikiforovs               14      1       2       3
27. Raivis Kurņigins                         8        1       1       2
27. Kristaps Bužāts                         18      1       1       2
29. Kristaps Stiģis                           3        0       0       1
30. Dmitrijs Žabotinskis                   37      0       0       0
31. Toms Tiļļa                                 15      0       0       0
32. Krišs Kupčus                            12      0       0       0
33. Kārlis Ozols                               9       0      0       0
34. Gunārs Skvorcovs                      9       0       0       0
35. Aleksandrs Gravšins                   4       0       0       0
36. Ervīns Muštukovs                       2       0       0       0
37. Rūdolfs         Virga                     2       0       0       0
38. Igors Birjukovs                          1        0       0       0
39. Reinis Repšs                              1        0       0       0
40. Andrejs Ozoliņš                         1        0       0       0
41. Ņikita Dobreņkijs                      1        0       0       0
42. Raitis Dembovskis                     1        0       0       0

Andris Sudmalis,
"Kurzemes Vārds"

Par "Liepājas metalurga" panākumu galveno priekšnoteikumu ir jākļūst komandas saliedētībai.

  • Komentāri (1)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Latvijas čempionāts

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!