Latvijas hokeja izlase smagā spēlē pieveic Austrijas valstsvienību

29.04.2009 19:27

Pasaules hokeja čempionāta C apakšgrupas trešajā mačā trešdien Latvijas izlase ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) smagā cīņā uzvarēja Austrijas valstsvienību, garantējot sev vietu sacensību nākamajā kārtā. Rezultātu 45 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām atklāja Mārtiņš Cipulis, kuram rezultatīvi piespēlēja Herberts Vasiļjevs un Kārlis Skrastiņš, bet spēles 55.minūtē Guntis Džeriņš pēc Miķela Rēdliha piespēles dubultoja Latvijas izlases pārsvaru.

Spēles pirmā trešdaļa norisinājās līdzīgā cīņā ar nelielu Latvijas valstsvienības teritoriālu pārsvaru un dažiem bīstamiem austriešu pretuzbrukumiem. Devītajā minūtē ripa pēc rikošeta atsitās pret Austrijas izlases vārtu pārliktni. Armanda Bērziņa maiņa 12.minūtē izveidoja bīstamu situāciju pie pretinieku vārtiem, uz ko austrieši atbildēja ar tikpat bīstamu pretuzbrukumu.

Spēles 15.minūtē Latvijas komanda pēc Georgija Pujaca noteikumu pārkāpuma pirmo reizi nonāca skaitliskajā mazākumā, bet savu vārtu drošību latviešiem izdevās nosargāt. 19.minūtē viens pret austriešu vārtsargu izgāja Ģirts Ankipāns, kurš savu iespēju gan neizmantoja, taču pēdējā trešdaļas minūtē pēc Vasiļjeva no aizvārtes izdarītās piespēles Cipulis guva vārtus, izvirzot Latvijas valstsvienību vadībā ar rezultātu 1:0.

Otro trešdaļu Latvijas izlase uzsāka, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Ceturtajā minūtē Cipulis un Ņiživijs izgāja divatā pret vienu Austrijas izlases aizsargu, kurš paguva traucēt Ņiživija metienu, un vārti netika gūti. Trešdaļas desmitajā minūtē Mārtiņš Karsums par pretinieka grūšanu apmalē saņēma 5+20 minūšu noraidījumu, kas nozīmēja, ka spēle viņam ir beigusies.

Sekojošo piecu minūšu skaitlisko mazākumu latviešiem izdevās izturēt, un uzreiz pēc tā Lauris Dārziņš izgāja viens pret Austrijas izlases vārtsargu Berndu Brukleru, kurš arī šoreiz glāba savu komandu. Pēc tam divi skaitliskie vairākumi pēc kārtas bija Latvijas izlasei, bet nogurums un pretinieku vārtsarga teicamā spēle neļāva palielināt rezultāta starpību.

Trešo trešdaļu aktīvāk uzsāka Latvijas izlase, taču trešajā minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma Dārziņš. Pretinieki skaitliskajā vairākumā izveidoja ārkārtīgi bīstamu uzbrukumu, un vārtus šoreiz glāba Kārlis Skrastiņš, kurš iestājās jau tukšajos Latvijas izlases vārtos un atvairīja pretinieka mesto ripu.

Trešdaļas vidū laukumā valdīja samērā liels haoss, abām komandām apmainoties kļūdām uzbrukumā. Nepilnas sešas minūtes pirms mača beigām pretinieku vārtsargu beidzot pārspēja Džeriņš, kurš pretuzbrukumā izgāja viens pret Brukleru un palielināja rezultāta starpību līdz 2:0.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts aizsargs Skrastiņš, bet Austrijas valstsvienībā – vārtsargs Bruklers.

Pa vārtiem izdarīto metienu attiecība šajā spēlē bija 37:21 Latvijas izlases labā.

Latvijas valstsvienības vārtus šajā mačā sargāja Edgars Masaļskis, bet Austrijas izlasē debitēja uzbrucējs Andreass Nēdls, kurš šosezon 38 spēles aizvadīja Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

C apakšgrupas otrajā trešdienas mačā Zviedrija tiksies ar ASV valstsvienību. Šis mačs sāksies plkst.21.15. Pēc šī mača būs zināms galīgais vietu sadalījums C apakšgrupā.

Jau ziņots, ka pirmajos mačos Latvija ar 2:4 piekāpās ASV, bet pēc tam ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveica Zviedrijas valstsvienību. Savukārt Austrija ar 1:7 piedzīvoja sagrāvi spēlē ar Zviedriju, bet ar 1:6 piekāpās ASV izlasei.

Apakšgrupu turnīrā pašlaik pirmajā vietā ar sešiem punktiem atrodas ASV izlase, kurai ar pieciem punktiem seko Latvija un ar četriem punktiem Zviedrija, bet Austrijas hokejisti punktus nav izcīnījuši un atrodas pēdējā, ceturtajā pozīcijā, un turpinās cīņu par palikšanu augstākajā divīzijā.

Pirmā grupu turnīra spēles tiks aizvadītas līdz šodienai. Trīs labākās katras grupas komandas iekļūs nākamajā grupu turnīrā, kur aizvadīs vēl trīs spēles, savukārt katras apakšgrupas vājākā vienība savā starpā cīnīsies par 13.-16.vietu. Čempionāta divas vājākās izlases nākamgad būs spiestas startēt pirmajā divīzijā.

Pēc pirmā grupu turnīra no 30.aprīļa līdz 4.maijam trīs labākās A apakšgrupas komandas E grupā spēlēs ar trīs spēcīgākajām D apakšgrupas vienībām, bet B apakšgrupas izlases F grupā mērosies spēkiem ar C apakšgrupas valstsvienībām. Četras labākās komandas no E un F grupām iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušajām četrām komandām čempionāts būs beidzies.

5.maijā paredzēta brīvdiena, bet 6. un 7.maijā paredzētas ceturtdaļfināla spēles. Pusfināla mači notiks 8.maijā, bet divas dienas vēlāk – 10.maijā – tiks noskaidroti pasaules čempioni.

Līdz šim 24 pasaules čempionātos triumfējušas divas izlases – Kanāda un Krievija (ieskaitot PSRS panākumus). Savukārt 11 reizes par pasaules čempioniem kļuvuši čehu (ieskaitot Čehoslovākijas izlasi) hokejisti, bet astoņas reizes triumfējuši zviedri.

Latvijas izlase pagājušajā gadā pasaules čempionātā ierindojās 11.vietā, bet labākais sasniegums ir septītā vieta debijas reizē elites divīzijā 1997.gadā Somijā, kā arī 2004.gadā Čehijā. 1998.gadā pasaules čempionātā, kas arī notika Šveicē, Latvijas izlase ierindojās devītajā vietā.