Latvijas U-20 hokeja izlase uzvar Baltkrieviju un nopelna ceļazīmi uz pasaules čempionāta augstāko divīziju

19.12.2010 20:00

Ceļazīmi uz pasaules čempionāta augstāko divīziju svētdien nopelnīja Latvijas U-20 hokeja izlase, kas izšķirošajā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra spēlē ar rezultātu 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) uzvarēja Baltkrievijas vienaudžus.

Jau pirms šīs spēles bija zināms, ka mača uzvarētāji iekļūs augstākajā divīzijā.

Latvijas izlasē vārtus guva Edgars Dīķis un Bruno Zabis, bet spēles beigās ripu tukšos pretinieku vārtos raidīja Juris Upītis, kamēr Baltkrievijas izlases labā vārtus guva Vadims Jerokho.

Pats spēles sākums Latvijas hokejistiem padevās ļoti nesekmīgs, jo pirmo divu minūšu laikā noraidījumus izpelnījās Dīķis un Ralfs Freibergs. It īpaši apšaubāms šķita Freibergam piešķirtais noraidījums par spēles laika vilcināšanu, jo situācijas atkārtojumi parādīja, ka ripa pirms laukuma atstāšanas acīmredzami skāra Baltkrievijas komandas hokejista plecu. Drīz vien divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru veiksmīgi prata realizēt Baltkrievijas pārstāvji, kad mača trešajā minūtē vārtus guva Jerokho.

Pēc gūtajiem vārtiem laukuma saimniekiem radās vēl viena laba izdevība tikt pie vārtu guvuma, taču veiksmīgi Latvijas vienības vārtos darbojās Jānis Kalniņš. Drīz vien iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā radās arī Latvijas izlasei, ko acīgi prata izmantot Dīķis. Vārtu guvumā viņam precīzi asistēja Upītis un Zemgus Girgensons.

Arī perioda turpinājumā komandas daudz atradās skaitliski nevienādos sastāvos, taču allaž veiksmīgi darbojās abu vienību vārtsargi un aizsargi. Perioda beigās iniciatīva jau pilnībā bija pārgājusi Latvijas hokejistu pusē, taču tā izskaņā Latvijas komanda atkal palika trīs laukuma spēlētāju sastāvā, un no otro vārtu zaudējumu viņus glāba tikai izmisīga mazākuma virknējumu un Kalniņa spēle.

Jau pašā otrā perioda sākumā Latvijas izlase prata izvirzīties vadībā, kad pirmais pie vārtsarga atsistās ripas piesteidzās Zabis un no gaisa trieca to pretinieku vārtos. Pēc gūtajiem vārtiem spēlē iestājās notikumos skops posms, taču pēc astoņām nospēlētām minūtēm lielu vēlmi atspēlēties sāka izrādīt laukuma saimnieki, vairākas reizes iespiežot Latvijas izlases spēlētājus savā aizsardzības zonā un veidojot bīstamas saspēles Kalniņa sargāto vārtu tuvumā.

Drīz vien gan Latvijas vienībai atkal radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, kas spēles iniciatīvas grožus atgrieza Leonīda Beresņeva vadītās komandas rokās. Latvieši pretinieku vārtu virzienā raidīja vairākus daudzsološus metienus, taču pārliecinoši savus pienākumus pildīja Baltkrievijas izlases vārtsargs Aleksandrs Boroduļa. Perioda beigās Latvijas vienība sāka piekopt izteiktu spēli uz pretuzbrukumiem, lielāku vērību piešķirot savu vārtu drošībai un pie katras izdevības cenšoties pieturēt ripu pretinieku aizsardzības zonā.

Piekoptais spēles stils otrā perioda izskaņā Latvijas izlasei dāvāja vairākas labas iespējas dubultot savu pārsvaru, kā arī ļāva spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču rezultāts uz tablo palika nemainīgs -2:1 Latvijas izlases labā.

Dueļa noslēdzošās trešdaļas pirmā puse pagāja bez vērā ņemamiem notikumiem pie abu komandu vārtiem. Kamēr baltkrieviem vienreiz radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, Latvijas izlases pie šādas izdevības tika divas reizes, taču pārspēt pretinieku vārtsargu viņiem neizdevās.

Tuvojoties mača beigām, manāmi aktivizējās laukuma saimnieki, kamēr Latvijas hokejisti joprojām piekopa piesardzīgu spēles stilu, cerot uz veiksmi pretuzbrukumos. Veiksmīgi Latvijas izlases vārtos turpināja darboties Kalniņs, kurš vairākas reizes acīgi atvairīja pretinieku raidītās ripas. Teicama izdevība izlīdzināt rezultātu laukuma saimniekiem radās divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Latvijas vārtu priekšā no lieliskas pozīcijas vairākas reizes pa ripu trāpīt nespēja mājinieku uzbrucējs.

Drīz vien Baltkrievija nomainīja savas komandas vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču to acīgāk prata izmantot Latvijas vienība, kad ripu tukšos sāncenšu vārtos raidīja komandas kapteinis Upītis.

Pirmajās svētdienas spēlēs Japāna ar rezultātu 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) piekāpās Lielbritānijai, bet Itālija ar rezultātu 5:1 (1:0, 4:0, 0:1) sagādāja kārtējo sagrāvi Ukrainas vienaudžiem.

Tādējādi turnīra kopvērtējumā Latvijas izlase iekrāja maksimāli iespējamos 15 punktus, ieņemot pirmo vietu grupā, kamēr Baltkrievijas izlase tika pie 12 punktiem. Trešajā vietā ar deviņiem punktiem finišēja Lielbritānija, Itālijas izlase turnīrā tika pie sešiem punktiem, Japāna iekrāja trīs punktus, bet Ukraina cīnījās bez punktiem.

Kā zināms, pasaules čempionāta augstākajā divīzijā iekļuva tikai turnīra uzvarētāji.

Kā ziņots, Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlējusi trīs reizes, pēdējo reizi no tām šī gada sākumā, kad nespēja saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū.

Savukārt Ukrainas U-20 hokeja izlase kā A grupas vājākā komanda nākošgad spēlēs pasaules čempionāta otrajā divīzijā, bet no B grupas uz otro divīziju dosies arī Lietuvas komanda. Šo vienību vietu nākošgad ieņems otrās divīzijas A un B grupu spēcīgākās komandas Francija un Polija.

Savukārt ceļazīmi uz augstāko divīziju no B grupas ieguva Dānijas hokejisti.

Kā ziņots, turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase ar 6:1 pārliecinoši pieveica Lielbritānijas vienaudžus, otrajā mačā ar 9:0 sagrāva Ukrainas valstsvienību, trešajā mačā sīvā cīņā ar 2:1 pieveica Japānu, bet ceturtās kārtas cīņā Latvija ar 1:0 uzvarēja arī Itāliju.