Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Latvijas U-20 izlase atkal uzvar

14.12.2010 17:46

Otro uzvaru pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā šodien izcīnīja Latvijas U-20 hokeja izlase, kurā spēlē vairāki “Liepājas metalurga” spēlētāji, kas ar rezultātu 9:0 (3:0, 2:0, 4:0) sagrāva Ukrainas vienaudžus.

Latvijas komandas labā vārtus guva deviņi dažādi hokejisti – Raimonds Tūbelis, Kārlis Kalvītis, Artūrs Salija, Ralfs Freibergs, Zemgus Girgensons, Juris Upītis, Elvis Biezais, Kristiāns Pelšs un Ģirts Jansons. Tikmēr Jānis Kalniņš Latvijas izlases vārtos atvairīja visus 20 pretinieku raidītos metienus.

Pārliecinošā vadībā ar rezultātu 3:0 Latvijas jaunie hokejisti izvirzījās jau spēles pirmajā periodā, kad vispirms vairākumu realizēja Tūbelis un Kalvītis, bet divas minūtes pirms perioda beigās ripu pretinieku vārtos raidīja arī Salija. Otrajā periodā Freibergs un Girgensons Latvijas izlases pārsvaru palielināja līdz 5:0, bet perioda pēdējā minūtē Egils Kalns neprata izmantot tiesneša piešķirto izgājienu vienatnē pret vārtsargu jeb “bullīti”, kuru ar klupināšanu izpelnījās Ukrainas vienības spēlētājs Pavlo Tarans.

Savukārt mača noslēdzošajā periodā pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Upītis, Biezais, Pelšs un Jansons, parūpējoties par otro pārliecinošo uzvaru līdzšinējās divās turnīra spēlēs.

Vēl vienā otrdienas spēlē Itālijas izlase ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) piekāpās Lielbritānijai.

Kā ziņots, turnīra pirmajā spēlē pirmdien Latvijas izlase ar 6:1 (1:0, 4:0, 1:1) pārliecinoši pieveica Lielbritānijas vienaudžus. Savukārt Ukrainas hokejisti pirmajā mačā ar 2:7 (0:1, 1:2, 1:4) kapitulēja turnīra saimniecei Baltkrievijas komandai.

Nākamajos mačos Latvijas izlase ceturtdien spēkosies ar Japānas izlasi, piektdien tai pretiniekos būs Itālijas valstsvienība, bet pēdējā mačā svētdien Latvijas hokejisti tiksies ar Baltkrievijas komandu. Šo, visticamāk, izšķirošo spēli par iekļūšanu augstākajā divīzijā tiešraidē translēs arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Kā zināms, pasaules čempionāta augstākajā divīzijā iekļūs tikai turnīra uzvarētāji.

Latvijas izlases mērķis ir atgriezties augstākajā divīzijā.

Kā ziņots, Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlējusi trīs reizes, pēdējo reizi no tām šī gada sākumā, kad nespēja saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū.