Leģionāru revanšs Daugavpilī

10.03.2009 21:34

Otrdien SK “Liepājas metalurgs” hokejisti panāca izlīdzinājumu pusfināla sērijā pret komandu “Latgale”. Mūsējie Daugavpilī uzvarēja ar 4:1, un rezultāts sērijā līdz trim uzvarām kļuva neizšķirts 1:1. Pretēji pesimistiskām prognozēm, ka metalurgu aizsargam Jasam pēc svētdienas spēles sezona jau beigusies, Māris šovakar devās laukumā.

Toties malā joprojām palika Pliskausks, paaugstinātas temperatūras dēļ nespēlēja arī Brahmanis. Mājiniekiem problēmu tomēr bija vairāk – ja Liepājā viņi viesojās ar pilnām trim maiņām, tad vakar spēlei bija pieteikti seši aizsargi un tikai astoņi uzbrucēji, ārpus pieteikuma palika arī pirmajā pusfināla mačā teicami nospēlējušais vārtsargs Kļimentjevs, bet vietu daugavpiliešu vārtos ieņēma Hovans.

Spēle iesākās bez īpašiem pārsteigumiem – no pirmajām minūtēm uz priekšu metās liepājnieki. Nebija gluži tā, ka mūsējie pilnībā iespieda saimniekus viņu zonā, tomēr metalurgu pārsvars bija ievērojams. Ar panākumu tas vainagojās devītajā minūtē, kad uz petaka aktīvi pacīnījās raženais Gorškovs, kurš viesus izvirzīja vadībā ar 1:0.

Neilgi pēc tam mājinieki atbildēja ar Pavlova, Kumeļauska un Pelša soloreidiem uz Žabotinska vārtiem, tomēr latgaliešu izgājieni palika nerealizēti. Pirmajā trešdaļā abas komandas visai reti devās uz noraidīto soliņa, bet vairāk ar pārkāpumiem grēkoja mājinieki, un savā otrajā vairākumā metalurgi gandrīz divas minūtes saimniekoja sāncenšu zonā, tiesa, bez vārtu guvumiem. Sausā palika arī Feldmanis un Ozols, kam bija labas iespējas dubultot pārsvaru attiecīgi 15 un 5 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām.

Pēc pārtraukuma vārti gan netika gūti, tomēr ledus bija pamatīgi uzkarsis. Ja otrās trešdaļas ievads kopumā pagāja visai mierīgā spēlē, tad turpinājumā nebija tāda mirkļa, kad abas komandas spēlētu pilnos sastāvos – noraidījums sekoja noraidījumam, un mača aculiecinieks, laikraksta “Latgales Laiks” žurnālists Sergejs Kuzņecovs pat pieļāva, ka tiesnesis Juris Balodis spēles grožus izlaida no savām rokām. Tam pēc spēles piekrita arī abu komandu treneri, nodēvējot soģa darbību par nekvalificētu.

Pēdējā trešdaļā liepājnieki prata pagriezt spēli sev labvēlīgā gultnē un, gūstot trīs vārtus, revanšējās par pirmajā spēlē savā laukumā piedzīvoto zaudējumu. Otrā pusfināla pirmajā spēlē “Rīga 2000” ar 7:2 sagrāva HK “ASK/Ogre”.

“Liepājas metalurga” un “Latgales” trešā spēle ceturtdien pulksten 18.30 sāksies Liepājā.

“Latgale” – “Liepājas metalurgs” 1:4 (0:1, 0:0, 1:3).
Daugavpils
, 10.marts.
Tiesneši: J.Balodis, A.Korsaks, S.Dančenoks.
Vārti: 8:46 Gorškovs (Mihailovs, Pafifovs) – 0:1. 40:12 Uļjanovs – 1:1 (vair.). 46:55 Lelens (Mihailovs, Pafifovs) – 1:2 (vair.). 47:53 Mihailovs – 1:3. 58:13 Pafifovs (Mihailovs) – 1:4
Sodi: 47 (6+12+29) – 26 (2+14+10).
Vārtsargi: Hovans – Žabotinskis.

Komentāri

Vladimirs Golubovičs (“Liepājas metalurgs”):
– Ar rezultātu esmu apmierināts, bet satura ziņā šis bija ļoti saspringts mačs abām komandām. Mums gan vēl ir jāpiestrādā pie spēles satura.

Aleksandrs Krisanovs (“Latgale”):
– Abas komandas parūpējās par aizraujošu, interesantu divcīņu. Līdz šim mūs uzskatīja par pastarīšiem un ar mums nerēķinājās, bet apliecinājām sevi kā cienījamu pretinieku.