“Liepāja” ar 2:4 piedzīvo zaudējumu pret “Olimp”/”Venta 2002” un pieliek punktu sērijai

Jau savā otrajā sezonā pastāvēšanas vēsturē Latvijas hokeja čempionāta finālu sasniedzis “Olimp”/”Venta 2002”, kas sērijas piektajā spēlē nenoturēja divu vārtu pārsvaru, tomēr savā laukumā izrāva uzvaru pār “Liepāju” – 4:2 mačā un 4-1 sērijā.

31.03.2021 21:38

Izturējuši pirmo mazākumu, liepājnieki pirmā perioda vidū ielaida kuriozus vārtus. Sandis Grīnbergs skāra ripu pēc Vladislava Balakuna tāla metiena, ripa lidoja garām vārtiem un atsitās pret apmali, taču ļoti veiksmīgi atleca vārtu priekšā un rikošetā pret Māri Jučeru atrada ceļu pāri vārtu līnijai – 1:0.

Piecas minūtes vēlāk “Olimp”/”Venta 2002” meistarīgi dubultoja pārsvaru. Miķelis Rēdlihs iemetiena aplī atstāja ripu Fjodoram Jarovinskim, devās uz vārtu priekšu un, saņēmis piespēli atpakaļ, divu aizsargu ielenkumā iemeta no tuvas distances (2:0).

Pirmajā trešdaļā nomētāta ar 12:4, “Liepāja” spēja lauzt cīņas gaitu. Izveidojusi vairākus bīstamus momentus, pirmo ripu liepājnieki atguva otrā perioda beigās – pēc Artūra Mickeviča piespēles ātrā pārejā no vārtu priekšas iemeta Linards Mazurs-Mago (1:2), iemezdams savu pirmo ripu sērijā.

Savukārt 44. minūtē viesi arī izlīdzināja rezultātu. Pie apmales labi pacīnījās Egils Kalns, bet Artūrs Salija, atrazdamies pretī vārtiem, sarūgtināja bijušo “Liepājas” vārtsargu Kārli Zakrevski (2:2).

Kad jau sāka tuvoties pagarinājums, “Olimp”/”Venta 2002” tomēr atguva vadību. Mājinieku līderi savērpa karuseli viesu aizsardzības zonā, un Miķelis Rēdlihs pēc Kirila Galohas piespēles no aizvārtes panāca 3:2 un guva savus otros vārtus spēlē.

Liepājnieki pusotru minūti līdz beigām noņēma vartsargu, un Emīls Ezītis ar metienu tukšos vārtos pielika sērijai treknu punktu – 4:2.

Olimp/Venta 2002 – Liepāja 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Vārti: 10:30 Grīnbergs (Balakuns) 1:0, 15:36 M. Rēdlihs (Jarovinskis) 2:0, 38:23 Mazurs-Mago (Mickevičs, Minajevs) 1:2, 43:47 Salija 2:2, 55:03 M. Rēdlihs (Galoha, Jarovinskis) 3:2, 59:25 Ezītis (t.v.) 4:2.
Metieni: 37:20.
Soda metieni: 2:6.
Vārtsargi: Kārlis Zakrevskis – Māris Jučers.