Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepāja” piedzīvo zaudējumu pret līdervienību “Mogo”/LSPA

Par pirmo Baltijas Hokeja līgas uzvarētāju kļuvusi Latvijas čempionāta līdervienība “Mogo”/LSPA, kas izbraukumā atspēlējās un ar 2:1 pārspēja “Liepāju”. Abus čempionu vārtus guva Rūdolfs Polcs.

31.10.2021 15:23

Līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida 26 minūtes. Individuāli meistarīgi nospēlēja mājinieku krievu uzbrucējs Dmitrijs Seļutins, kurš saņēma ripu pie centra līnijas, ieslidoja uzbrukuma zonā un no asa leņķa trāpīja tuvajā stūrī (1:0).

Par spēles varoni gan kļuva 20 gadus vecais Rūdolfs Polcs, kurš trešā perioda vidū salauza spēli par labu “Mogo”/LSPA. Izlīdzinājumu viņš panāca no aizvārtes rikošetā pret vārtsargu, bet divas minūtes vēlāk izmantoja liepājnieku līdera Klāva Plānica noraidījumu, vairākumā precīzi metot no iemetiena apļa – 2:1.

Abas komandas neizmantoja pa iespējai spēlēt piecatā pret trim. “Liepāja” pirmajā trešdaļā pie rezultāta 0:0 lielajā vairākumā spēlēja 70 sekundes, bet “Mogo”/LSPA 38 sekundes piecatā pret trim spēlēja neilgi pēc pirmajiem ielaistajiem vārtiem.

Baltijas līgas pirmajam finālposmam bija jānotiek pirms gada, taču Covid-19 dēļ tas tika atcelts. Arī šogad neiztika bez problēmām, jo divas dienas pirms turnīra no dalības atteicās Igaunijas čempione Tartu “Valk 494”. Palikušās trīs komandas izspēlēja apļa turnīru, un Latvijas klubi iepriekšējās dienās ar četru ripu pārsvaru pārspēja Lietuvas vicečempioni Viļņas “Hockey Punks” – liepājnieki ar 7:3 un rīdzinieki ar 6:2.

Šodienas spēle tiek skaitīta arī Latvijas čempionāta ieskaitē, kas nozīmē, ka “Mogo”/LSPA nostiprinājās līderpozīcijā, bet trešās vietas īpašniece “Liepāja” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas. “Mogo”/LSPA 12 spēlēs ir izcīnījusi 11 uzvaras, joprojām nav zaudējusi pamatlaikā un vienīgo neveiksmi piedzīvojusi tieši pret “Liepāju” (3:4 bullīšos).

Liepāja – Mogo/LSPA 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Vārti: 26:03 Seļutins (Jarovinskis, Anosovs) 1:0, 48:32 Polcs (Želubovskis, Zeile) 1:1, 50:47 Polcs (Bucenieks, vair.) 1:2.
Metieni: 24:31.
Soda minūtes: 10:6.
Vārtsargi: Māris Jučers – Linards Lipskis.