“Liepāja” patur galveno trofeju

30.08.2020 19:55

Hokeja klubs “Liepāja” svētdien pārbaudes turnīra “Amber puck” pēdējā mačā ar 5:3 (0:2, 2:1, 3:0) pieveica hokeja klubu “Rīga”. Liepājnieki šajās sacensībās uzvarēja visās trīs spēlēs un izcīnīja “Dzintara ripas” galveno trofeju.

No turnīra viedokļa pēdējam mačam vairs nebija nozīmes. Liepājnieki abos pirmajos dueļos uzvarēja, savukārt MHL vienība bija zaudējusi. Līdz ar to ledus lauvas jau bija garantējuši 1. vietu turnīrā.

Iespējams, ka mūsējiem pirmajā periodā visvairāk pietrūka tieši motivācijas. Komanda nedemonstrēja neko no savām labākajām īpašībām un “Liepāja” pret meistarībā vājākiem pretiniekiem piekāpās gan kustībā, gan spēka spēlē. Mūsējie netika līdzi pretiniekiem un spēkus zaudēja aizsargājoties arī trijatā pret četriem pretiniekiem. “Rīga” mūsējo dāvanas izmantoja un līdz perioda vidum ieguva  ripu pārsvaru. Līdz pārtraukumam liepājniekiem bija gaužām maz iespēju atspēlēties.

Un atkal “Liepāja” apliecināja, ka pēc pārtraukuma apspriedes prot būtiski uzlabot savu sniegumu. Mājinieku aktivitāte jau pirmajās minūtēs piespieda rīdzinieku galveno treneri Valēriju Kuļibabu pieprasīt pusminūtes pārtraukumu. Tas viesiem nepalīdzēja.

Otrajā minūtē lauvu specbrigāde skaisti izspēlēja vairākumu, kurā vienus vārtus atguva Mickēvičs. Dažas minūtes vēlāk viņš gandrīz no tā paša kreisā iemetiena punkta arī līdzsvaroja rezultātu. “Liepāja” dominēja, spieda un gandrīz neizlaida pretiniekus no zonas. Taču mača piektos vārtus teicamā ātrajā pretuzbrukumā iemeta rīdzinieki – 2:3.

Savu pārākumu klasē “Liepāja” pa īstam nodemonstrēja trešajā periodā. Mazurs-Mago ar atlekušās ripas ieraidīšanu vārtos noslēdza uzbrukumu, kurā ar individuālo tehniku mirdzēja Kalns – 3:3. Ātro uzbrukumu ar precīzu metienu no kreisā borta noslēdza Plānics – 4:3. Savukārt punktu mačam pielika Mickēviča hat-trick, kouzbrucējs noslēdza pēc komandas skaistas saspēles. Tieši Artūrs tika atzīts par “Liepājas” vērtīgāko spēlētāju šajā turnīrā.

Jau šonedēļ sāksies Latvijas virslīgas jaunā sezona.