Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

“‘Liepājas metalurgs” hokejisti BAČ sezonu sāk ar uzvaru pēcspēles ‘’bullīšu’’ sērijā

06.09.2012 21:19

‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti šovakar Baltkrievijas pilsētā Vitebskā aizvadīja pirmo spēli Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) 2012./2013. gada sezonā, kurā tikās ar vietējo hokeja komandu ‘’Vitebsk’’. Liepājnieki svinēja laimīgu uzvaru pēcspēles ‘’bullīšu’’ sērijā ar rezultātu 2:3.

Liepājnieku treneri pirmajā šīs sezonas spēlē savu vārtu drošību bija uzticējuši metalurgu jaunieguvumam J. Auziņam. Kā rezerves vārtsargs bija pieteikts N. Grīnvalds.

Pirmais periods liepājniekiem sākās ar ātru noraidījumu, jo par pretinieka turēšanu ar nūju spēles pirmajā minūtē tika noraidīts E. Brancis. Tomēr liepājnieki labi aizvadot mazākumu neļāva pretiniekiem spēli iesākt ar ātri gūtiem vārtiem. Kad pirmā periodā bija nospēlētās tieši deviņas minūtes E.Kalns atklāja liepājnieku šajā sezonā gūto vārtu statistiku ar pirmajiem gūtajiem vārtiem. Trīs minūtes līdz perioda beigām mājinieki vēlreiz ieguva iespēju uzspēlēt vairākumā, jo tika noraidīts T. Zeltiņš, tomēr vitebskieši ne tikai negūst vārtus, bet papildus tam paši nopelna noraidījumu. Pirmais periods tā arī beidzas liepājniekiem uz patīkamas nots, jo rezultāts uz tablo 0:1 viņu labā.

Otro periodu liepājnieki sāka vairākumā, tomēr tas viņiem nedeva iespēju perioda sākumā palielināt gūto vārtu pārsvaru. Kad bija nospēlētas gandrīz trīs minūtes noraidījumu nopelnīja liepājnieki par komandas skaitliskā sastāva pārkāpumu. Sodu atsēdēt devās šīs spēles tobrīd vienīgo vārtu autors E. Kalns, bet atkal mājinieki šo dāvanu neprata izmantot. Liepājnieki turpināja pelnīt noraidījumus, jo perioda septītajā minūtē noraidās liepājniekiem starpsezonā pievienojošais aizsargs J. Bullītis. Liepājnieki arī šoreiz turpināja veiksmīgi spēlēt mazākumā, neļaujot pretiniekam, iekarot savus vārtus. Arī paši liepājnieki neprata izmantot viena spēlētāja pārsvaru, kad tiek noraidīts mājinieks D. Griščenko. Perioda urpinājumā metalurgi vēlreiz varēja laimi meklēt spēlējot vairākumā, tomēr arī tas viņiem nedod iespēju palielināt spēles rezultātu. Otrā periodā neviena no abām komandām vārtus neguva. Uz tablo joprojām 0:1. Pēc diviem periodiem metienu attiecība 8:26.

Trešā perioda ceturtajā minūtē metalurgu treneri atkārtoti kļūdījās uz spēlētāju nomaiņu, un liepājnieku komandas sodu devās atsēdēt M. Diļevka. Un vēlreiz liepājnieki neļāva mājiniekiem realizēt viena spēlētāja vairākumu. Kas mājiniekiem neizdevās vairākumā tas viņiem izdevās spēlējot vienādos sastāvos perioda 10 minūte.. Tomēr mājinieku prieki nebija ilgi, jo pēc nepilnām divām minūtēm A. Kuzmenkovs atkal vadībā izvirza viesus. Pēc piecām minūtēm atkal varēja uzgavilēt mājinieki, jo otro reizi rezultātu izlīdzināt izdevās P.Korsakovam. Spēles pamatlaiks tā arī beidzās ar draudzīgu neizšķirtu.

Arī spēles piecu minūšu papildlaikā abām komandām uzvarētāju neizdevās noskaidrot, un tās gaidīja pēcspēles ‘’bullīšu’’sērija. Liepājniekiem pirmo metienu izdara P.Verenis, un viņam izdodas pārspēt pretinieku vārtsargu. Arī E. Brancis ir precīzs. Tas nozīmē, ka liepājnieki jauno sezonu sāk ar izcīnītiem diviem punktiem, jo mājiniekiem pirmos divos metienos J. Auziņu pārspēt neizdodas.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pēc divām dienām, kad tie izbraukumā tiksies ar ‘’HIMIK-SKA’’ no Novopolockas.

Tribuncovs rezultatīvs ‘’Gomeļ’’ sastāvā, bet Dmitrijevs nav ‘’Mogiļev’’ pieteikumā

Hokeja kluba ‘’Gomeļ’’ sastāvā jauno BAČ sezonu iesāka arī viens no pagājušās sezonas šī čempionāta labākajiem aizsargiem A. Tribuncovs, kas vairākas spēles aizvadījis arī Latvijas izlasē. Tribuncova pārstāvētais klubs šodien aizvadīja izbraukuma spēli pret hokeja klubu ‘’Lida’’, kuru sagrāva ar rezultātu 7:2. Tribuncovs asistēja savas komandas pirmo un piekto vārtu guvumā, un nopelnīja četras soda minūtes.

Vel pagājušā sezonā vairākas spēles ‘’Liepājas metalurgs’’ rindās aizvadījušais I. Dmitrijevs hokeja kluba ‘’Mogiļev’’ sastāvā šīsdienas spēlei nebija pieteikts.

BAČ regulārais čempionāts

HK ‘’Vitebsk’’-‘’Liepājas metalurgs’’ 2:3 SO (0:1,0:0,2:1;0:0)

Vārti: 09:00 0:1 Kalns (Tūbelis; Baburins), 49:57 1:1Korsakovs (Busilko), 51:36 1:2 Kuzmenkovs (Ozoliņš), 54:51 2:2 Korsakovs (Antoņenko; Stepanovs); SO 2:3 Verenis

Vārtsargi: Lukjanovs-Auziņs

Metieni pa vārtiem: 18:38

Soda minūtes: 6:10