”Liepājas metalurgs” hokejisti turpina būt neviesmīlīgi pret VHL hokeja klubiem

01.08.2012 21:53

”Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda turpinot gatavoties jaunajai sezonai šovakar savās mājās Liepājas ledus hallē pārbaudes spēlē uzņēma pagājušās sezonas Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) regulārā čempionāta astotās vietas ieguvējus hokeja klubu ‘’Kazcink-Torpedo’’ no Ustjkamenogorskas. Liepājnieki arī šajā spēlē pret viesiem nekādu viesmīlību neizrādīja, un savus pretiniekus uzvarēja ar rezultātu 3:0.

Jau no spēles pirmās minūtes abas komandas spēlēja atklātu uzbrukuma hokeju. Tomēr ripu vairāk kontrolēja liepājnieki, kas pirmie izdarīja pirmo bīstamo pretinieku vārtu apdraudējumu. Arī pretiniekam bija labas iespējas gūt vārtus, jo liepājnieki pozicionāli kļūdījās aizsardzībā, tomēr J.Auziņš droši nostāvēja mājinieku vārtos. Kad pirmā periodā bija nospēlētas vairāk par 13 minūtēm liepājniekiem tomēr izdevās pārsteigt viesu vārtsargu, un pie vārtu guvuma tika P.Verenis. Pirmā perioda pēdējās divas minūtes liepājnieki spēlēja mazākumā, tomēr pat tas neļāva pretiniekam iekarot mājinieku vārtus.

Otrā perioda sākumā abas komandas turpināja spēlēt atklātu uzbrukuma hokeju, un tas deva iespēju liepājniekiem otro reizi pārspēt viesu vārtsargu. Perioda ceturtajā minūtē pie sava pirmā vārtu guvuma ‘’Liepājas metalurga’’ komandas sastāvā tika ceturtās maiņas spēlētājs A.Baburins. Pēc otro vārtu zaudējuma viesi aktivizēja savu spēli, kas tiem deva iespēju divreiz īsā laika periodā spēlēt vairākumā. Pat viesu aktivitāte netraucēja P.Verenim tikt pie otrā vārtu guvuma, kad tas perioda 13 minūtē trešo reizi lika kapitulēt viesu vārtsargam. Perioda pēdējās minūtēs viesi nomainīja vārtsargus. Kaut arī mājinieki perioda pēdējā minūtē sakūra pamatīgu uguni pie pretinieku vārtiem, jo spēlēja vairākumā, tomēr rezultātu palielināt nespēja.

Trešajā periodā neviena no abām komandām nesāka spēlēt no aizsardzības, un tāpēc turpinājās ātrs un atklāts uzbrukuma hokejs. Perioda vidū liepājnieki kārtējo reizi palika mazākumā, bet arī tas viesiem nedeva iespēju iekarot mājinieku vārtus. Perioda turpinājumā abām komandām bija vairākas labas iespējas gūt vārtus, bet tā netika izmantotas.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti pirmssezonas pārbaudes spēlēs jau 120 minūtes nav ļāvuši pretiniekam iekarot savus vārtus.

Atgādinām, ka pagājušā sezonā hokeja klubā ‘’Kazcink-Torpedo’’ spēlēja Latvijas hokeja izlases kandidāti Aleksejs Širokovs (regulārā sezonā 52 spēlēs 11+17=28; lietderības koeficents +12 un 85 soda minūtes, bet Play Off 5 spēlēs 0+1=1; lietderības koeficents -2 un 4 soda minūtes) un Koba Jass (regulārā sezonā 19 spēlēs 1+1=22; lietderības koeficents -1 un 18 soda minūtes, bet Play Off 2 spēlēs 0+0=0; lietderības koeficents -2 un 0 soda minūtes). Abi šie spēlētāji šo komandu ir pametuši.

Tomēr arī šobrīd ‘’Kazcink-Torpedo’’ komandā Latvijas hokejs ir pārstāvēts, jo aizvadītā pārbaudes spēlē kazahu rindās laukumā devās Latvijas hokeja audzēknis Toms Tauriņš (dz. g. 1992), kurš atrodas šai komandā uz pārbaudes laiku.

Nākamo pārbaudes spēli Liepājas metalurga hokejisti aizvadīs šo piektdien pret pagājušās sezonas VHL čempioniem hokeja klubu ‘’Toros’’ no Ņefķekamskas, kuru liepājnieki ar rezultātu 3:0 uzvarēja pagājušās nedēļas nogalē.
________________________________________________________________________________________________
Pirmsezonas pārbaudes spēle
”Liepājas metalurgs” hokeja komandas sastāvs.
Vārtsargi:Jānis Auziņš; Nauris Grīnvalds
1.maiņa-Vents Feldmanis-Nerius Ališauskas; Toms Zeltiņš -Sergejs Voroņins -Lauris Bajaruns
2.maiņa-Mārtiņš Gipters – Ričards Birziņš; Māris Diļevka- Jānis Straupe-Povilas Verenis
3.maiņa-Reinis Demiters–Edgars Siksna; Arturs Mickevičs –Arturs Kuzmenkovs–Edgars Brancis
4.maiņa-Jānis Bullītis- Ēriks Ševčenko -Raimonds Tūbelis; Egīls Kalns -Bruno Zabis-Aleksandrs Baburins
Rezervē: Toms Tiļļa; Kārlis Liepiņš

Liepājas metalurgs-HK Kazcink-Torpedo 3:0 (1:0,2:0, 0:0)

Vārti: 13:52 1:0 Verenis (Diļevka;Straupe), 23:06 2:0 Baburins (Kalns;Zabis), 33:05 3:0 Verenis (bez piespēles)

Vārtsargi:J.Auziņš-I.Položkovs (no 38:00 minūtes A.Jankovs)