Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

“Liepājas metalurgs” piedzīvo zaudējumu pret BAČ līderiem

13.02.2013 20:16

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) otrās kārtas kārtējā spēlē “Liepājas metalurgs” hokejisti izbraukumā tikās ar hokeja klubu “Metalurg” no Žlobinas. Liepājnieki ar rezultātu 1:3 piekto reizi šosezon piekāpās BAČ līderiem.

Liepājniekiem pirms šīs spēles bija neliels pārtraukums, kas bija saistīts ar Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) radīto pauzi nacionālo izlašu spēlēm dažādos turnīros. Tā kā neviens no metalurgu pirmās komandas spēlētājiem nebija iekļuvis Latvijas izlašu sastāvos, tad liepājnieku treneriem bija laba iespēja sagatavoties atlikušām piecām spēlēm BAČ regulārās sezonas otrā kārtā, un tuvojošām šī čempionāta izslēgšanas spēlēm. Tāpat metalurgu pirmās komandas spēlētāji palīdzēja liepājnieku otrās komandas spēlētājiem aizvadīt uzvarošas spēles MHL-B grupā un Latvijas čempionātā.

Liepājnieki ar šīvakara spēles oponentiem šosezon jau ir tikušies piecas reizes, un pēdējo reizi tieši pirms šī izlašu pārtraukuma, kad metalurgi pašreizējos BAČ čempionus savā laukumā pēcspēles metienu sērijā uzvarēja ar rezultātu 3:2. Līdz tam liepājniekiem pret Žlobinas komandu šosezon nebija izdevies izcīnīt nevienu punktu, un par uzvaru pat nerunājot. “Liepājas metalurgs” pirms šīvakara spēlēs pēc aizvadītām BAČ regulārās sezonas 45 spēlēm ar izcīnītiem 75 punktiem ieņēma 5. vietu, bet Žlobinas “Metalurg” pēc aizvadītām 45 spēlēm ar izcīnītiem 114 punktiem šī čempionāta kopvērtējuma tabulā ieņēma 1. vietu.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši nomināli otrajam vārtsargam J.Auziņam, bet kā rezerves vārtsargs bija pieteikts J.Kalniņu. Metalurgu laukuma spēlētāju sastāvā šodien laukumā tomēr nebija devies Ģ. Ankipāns, kurš esot pievienojies liepājnieku komandai.

Spēles rezultāts tika atklāts pirmā perioda 18. minūtē, kad mājinieki izmantoja viena spēlētāja pārsvaru.

Otrais periods abām komandām bija noraidījumiem bagāts. Liepājnieku aizsargs R. Tūbelis nopelnīja 2+20 disciplināro sodu, bet mājinieku spēlētājs A.Spiridonovs 2+10. Sekoja vel virkne noraidījumu abās komandās, un tas noveda pie tā, ka J. Straupe perioda 11. minūtē metalurgiem spēlējot mazākumā, izlīdzināja spēles rezultātu. Tomēr liepājnieku prieki nebija ilgi, jo pēc nepilnām divām minūtēm mājinieki izmantoja vairākumu, un atkal izvirzījās vadībā.

Trešā perioda 13. minūtē mājinieki guva savus trešos vārtus, un tādējādi ielika labu pamatu savai kārtējai uzvarai. Komandas vairāk vārtus neguva, un metalurgi piekāpās ar rezultātu 1:3.

“Liepājas metalurgs” hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs sestdien pulksten 17:00 Liepājas ledus hallē, kad tie tiksies ar hokeja klubu ‘’Lida’’.

BAČ 2012/2013. gada sezonas regulārais čempionāts
Metalurg – Liepājas metalurgs – 3:1 (1:0,1:1,1:0)
Vārti: 17:07 1:0 Dudko (vairākumā) (Spiridonovs;Osipovs), 30:04 1:1 Straupe (mazākumā) (bez piespēles), 31:442:1 Kaštanovs (vairākumā) (Jaskevičs;Jerjomins), 52:13 3:1 Baranovs (Dudko)
Vārtsargi: Dmitrijs Miļčakovs – Jānis Auziņš
Soda minūtes: 32:45 (4:6;24:35;4:4)