Likumsakarīga uzvara Rīgā

10.10.2008 21:46

Piektdien Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā SK “Liepājas metalurgs” izbraukumā spraigā cīņā pārspēja “Rīgas 2000” hokejistus, līdz ar to turnīra tabulā pakāpjoties vienu vietu augstāk – uz ceturto. Tradicionāli principiālo cīņu starp komandu “Rīga 2000” un “Liepājas metalurgs” hokejistiem klātienē vērot bija ieradies stipri niecīgs līdzjutēju pulks, un laikam jau likumsakarīgi, jo galvaspilsētā dzīvojošajiem hokeja draugiem tagad ir, tā teikt, kas saldāks – Kontinentālā hokeja līga, kurā dienu iepriekš Rīgas “Dinamo” savā laukumā spēkojās ar Sanktpēterburgas “SKA” komandu.

Savu līdzjutēju atbalsta trūkums, kas bija stipri mazāks, nekā rakstīts protokolā, mājiniekiem gan netraucējā veiksmīgi uzsākt spēli – jau pēc nospēlētām nepilnām astoņām minūtēm liepājnieki bija dabūjuši aukstu dušu, pēc kuras attapties viesi spēja tikai otrajā periodā, kad pirmos vārtus metalurgu labā guva tik tikko no noraidīto soliņa iznākušais Edijs Brahmanis, kurš, šķiet, patiešām bija iededzies, jo vēl pēc brīža ar vārtsargam netveramu metienu panāca neizšķirtu – 2:2. Otrajā periodā liepājniekiem piederēja acīmredzams pārsvars, un pelnīti mūsējie pirms izšķirošās trešdaļas bija vadībā. Jāteic, ka pārsvars varēja būtu vēl lielāks, ja pieredzējušais Aigars Cipruss nebūtu izmantojis mūsu vārtsarga kļūdu. Tiesa, spēles gaita tādēļ nemainījās un arī trīs punkti liepājniekiem nekur nepazuda.

Nākamo Baltkrievijas atklātā čempionāta spēli “Liepājas metalurga” hokejisti aizvadīs svētdien, kad izbraukumā spēkosies ar Daugavpils komandu “Latgale”.

“Rīga 2000” – “Liepājas metalurgs” 3:5 (2:0, 1:4, 0:1).
Rīga, 10.oktobris. 250 skatītāju.
Vārti: 4:33 Cipruss (Saviels, Bondarevs) – 1:0 (vair.); 7:45 Brancis (Širokovs, Cipruss) – 2:0; 23:55 Brahmanis (Gubins, Āboliņš) – 2:1 (vair.); 27:36 Brahmanis (Mihailovs, Gorškovs) – 2:2; 30:24 Gorškovs (Mihailovs, Brahmanis) – 2:3; Cipruss – 3:3 (vair.); 39:28 Pliskausks (Smirnovs) – 3:4; 57:23 Koreškovs (Pliskausks, Smirnovs) – 3:5.
Metieni: 27 (9+10+8) – 51 (16+18+17).
Sodi: 32 (6+20+6) – 16 (6+10+0).
Vārtsargi: Lūsiņš – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Širokovs – Jass, Pliskausks.

Vladimirs Golubovičs
(“Liepājas metalurgs”):
Biju gaidījis nopietnu pretestību no rīdzinieku puses, kas sākumā arī bija jūtama, taču otrajā trešdaļā viss nostājās savās vietās un pilnībā kontrolējām spēli. Ar puišu sniegumu esmu apmierināts.