”Mogo” pārtrauc ”Liepājas” septiņu uzvaru sēriju

05.12.2015 16:49

Inbox.lv ledus hallē Piņķos Latvijas hokeja Virslīgas regulārā turnīra agrajā spēlē savā starpā tikās čempionāta līdervienības ”Mogo” un ”Liepāja”. Mača gaitā ”Mogo” prata atspēlēties no 1:4, bet pēcspēles metienos mājiniekiem izšķirošo pēcspēles metienu realizēja Edgars Lipsbergs – 6:5.

”Liepāja” pēdējā laikā aizvadījusi izcilu posmu, kuru laikā bija izdevies gūt septiņas uzvaras pēc kārtas un kļūt par Latvijas hokeja čempionāta līdervienību. ”Mogo” pēc dalības Kontinentālā kausa 3. posmā vietējā čempionātā izcīnīja divas uzvaras pret HS ”Rīga”, kas ļāva atgriezties pirmajā vietā, tiesa, punktu starpība starp abām vienībām bija minimāla – 32 pret 31.

Mača sākumā ”Mogo” izturēja skaitlisko mazākumu, bet 15. minūtē Andris Siksnis ar precīzu metienu vadībā izvirzīja mājiniekus – 1:0. Bet ne uz ilgu laiku…Pēc iemetiena, septiņas sekundes vēlāk, Oļegs Laščenko jau panāca 1:1. Perioda beigās liepājniekiem padevās vēl viena veiksmīga darbība, kad īsi pirms vairākuma beigām Kristers Freibergs lika punktu pirmajai trešdaļai, un ”Liepāja” bija vadībā ar 2:1.

Otrā perioda sākumā četru minūšu laikā ar vārtu guvumiem izcēlās Dmitrijs Korņilovs un Iļja Makarovs, tādējādi viesi ieguva komfortablu 4:1 pārsvaru. ”Mogo” pēc šāda pavērsiena nepadevās – līdz perioda vidum otros vārtus guva Siksnis, izcēlās arī Edgars Kurmis un uz tablo vairs tikai 3:4. Perioda beigās bija arī asumi, bet 38. minūtē divu vārtu pārsvaru atguva Kārlis Liepiņš – 5:3.

Trešajā periodā ”Mogo” metās atspēlēties, kas itin ātri arī izdevās. 48. minūtē vārtus guva Eduards Ivanovs, bet 52. minūtē 5:5 panāca Rūdolfs Prūsis. Pamatlaika beigu daļā ”Liepājai” bija iespēja uzspēlēt piecatā pret četriem, bet rezultāts nemainījās. Arī papildlaikā katrai no komandām bija iespēja pa reizei censties izmantot viena hokejista pārsvaru, taču bez panākumiem. ”Liepāja” pēcspēles metienos vārtus gūt nespēja, bet ”Mogo” sastāvā precīzi bija Ronalds Cinks un Edgars Lipsbergs – ”Mogo” 6:5 uzvara un saglabāta pirmā vieta turnīra tabulā.