Nobeigumā nolaužam bebrus

28.02.2007 21:48

0

“Liepājas metalurga” hokejisti šīs sezonas Latvijas atklātā čempionāta regulārās sezonas nobeigumā, pateicoties uzvarai pagarinājumā savā laukumā pret “ASK/Ogre” vienību ar rezultātu 4:3 (1:2, 1:0, 1:1, 1:0), ierindojās otrajā vietā. Lai arī abas komandas pirms šīs spēles turnīra tabulā šķīra septiņi punkti un ogrēnieši jau laikus bija nodrošinājuši sev uzvaru regulārajā čempionātā, šīs sezonas septiņās iepriekšējās cīņās labāk bija veicies metalurgiem, kas bija tikuši pie četrām uzvarām, tostarp tika uzvarēts visās trīs iepriekšējās spēlēs Liepājā.

Liepājniekiem pozitīvi bija arī divu pēdējo maču iznākumi, kuros “Liepājas metalurgs” svinēja uzvaras ar vienādu rezultātu – 5:3.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs (aizsargi), Pavlo Borisenko, Konstantīns Mihailovs, Valērijs Fiļimonovs (uzbrucēji); otrā maiņa – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, Darjus Lelens, Valērijs Kuļibaba, Oļegs Koreškovs; trešā maiņa – Sergejs Tjoluškins, Svjatoslavs Ņikiforovs, Raitis Pujāts, Konstantīns Golohvastovs, Donats Kumeļausks; ceturtā maiņa – Georgijs Čirkovs, Sergejs Daņilovs, Valentīns Feoktistovs, Jānis Pētersons, Viktors Lobačovs.

Ja “ASK/Ogres” hokejisti jau pāris pēdējās spēles varēja mierīgi domāt par pusfināla sēriju, kurā viņu pretinieki būs vai nu “Rīga 20”, vai “Latgale”, liepājniekiem par 2.vietu regulārās sezonas nobeigumā un automātisku iekļūšanu pusfinālā bija gan klātienē, gan arī neklātienē jāspēkojas ar “Rīgu 2000”. Šī cīņa vismaz šogad metalurgiem padevās itin sekmīgi, jo mūsējiem izdevās valsts čempionus turnīra tabulā gan panākt, gan arī apsteigt, taču punkts finiša spurtam tika pielikts vienīgi vakar. Lai izvairītos no spēlēšanas ceturtdaļfinālā, liepājniekiem, kuri pēdējā laikā vairs nerāda tik saturīgu sniegumu kā neilgi pirms un pēc Jaungada, bija vai nu pašiem jāpaņem vismaz punkts pret “ASK/Ogri”, vai arī jācer, ka “Rīga 2000” zaudēs punktus pret komandu “Energija”.

Maču liepājnieki uzsāka apņēmīgi un labā tempā. Laukuma saimnieku pirmo maiņu ātrāku padarīja Pētersona nosūtīšanu uz ceturto virknējumu, bet viņa vietu ieņēma Mihailovs. Savukārt otrās maiņas centrā spēlēja Kuļibaba. Diemžēl mūsējo labos nodomus izjauca pašu kļūdas aizsardzībā, un viesi regulāri apliecināja, ka ir gatavi izmantot katru metalurgu misēkli. Tā Ņikiforovs, zaudējot ripu uz savas zilās līnijas, atveda liepājniekiem pirmos vārtus, bet vairāku spēlētāju pasivitāte, cīnoties pie apmales, – otros. Nepatīkamākais, ka metalurgi neizskatījās spējīgi lauzt mača gaitu, metienu bija ļoti maz, un tie paši nopietnus draudus Imanta Legzdas vārtiem neradīja. Un tomēr mūsējiem izdevās pavērst mača ritējumu sev izdevīgākā gultnē. Spēlējot mazākumā, Mihailovs, izmantojot spēlētāju maiņu pretinieku rindās, atstāja bebrus jaņos un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Spēles otrās daļas 20 minūtes laukuma saimnieki uzsāka tā, ka šaubu par vēlmi atspēlēties neradās. Diemžēl pāris muļķīgu noraidījumu pēc kārtas nedaudz izjauca spēles plānu, taču, atsēžot soda minūtes, mūsējie demonstrēja jau acij itin tīkamu spēli, kas vainagojās ar Ivanova precīzu metienu, komandai spēlējot vairākumā. Savukārt vadībā laukuma saimnieki izvirzījās nedaudz kuriozā veidā – Koreškovs, protams, ir malacis, ka izlauzās līdz pretinieku vārtiem un izdarīja metienu, taču ielaistie vārti Legzdam ir jāpieraksta savu kļūdu sarakstā.

Diemžēl, izvirzījušies vadībā, metalurgi gluži vai apstājās. Radās iespaids, ka deviņas minūtes līdz spēles beigām mūsējie ir sākuši novilcināt laiku. Savukārt bebri, kas, piecas reizes spēlējot skaitliskajā vairākumā, mūsējos nekādi nevarēja pārspēt, tomēr izmantoja divu vīru pārsvaru un nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca 3:3.

Lai arī izcīnītais punkts mūsējiem jau nodrošināja 2.vietu regulārās sezonas beigās, sezonu pabeigt savā laukumā, uzvarot ogrēniešus, bija goda lieta. Ar godu mums viss kārtība, un jau no pagarinājuma pirmajām sekundēm metalurgi dominēja laukumā. Viesiem nekas cits neatlika, kā pārkāpt noteikumus, un pagarinājumā tika nospēlētas tikai nedaudz vairāk par trim minūtēm – uzgavilēt tūkstotim sanākušo skatītāju lika Fiļimonovs.

Līdz ar “Liepājas metalurga” uzvaru, “Rīgas 2000” grandiozajai uzvarai pret saviem ceturtdaļfināla oponentiem – “Energija” hokejistiem – ar 13:0 vairs nebija būtiskas nozīmes.

Savukārt liepājnieki līdzdalību izslēgšanas spēlēs sāks 10.martā, un mūsējo pretinieks būs komandu “Rīga 2000” un “Energija” sērijas uzvarētājs.

“Liepājas metalurga” treneris Valērijs Voroņins:
– Spēlei bija ārkārtīgi liela nozīme, jo gribējām izcīnīt otro vietu, bet mūsu konkurentiem – komandai “Rīga 2000” – pēdējā mačā bija krietni vājāks pretinieks. Zaudēt nedrīkstējām, tāpēc bijām labi noskaņojušies, un arī izdevās izcīnīt uzvaru.

Turnīra noslēguma tabula (spēles, uzvaras, uzvaras pagarinājumā un soda metienos, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā un soda metienos, vārtu attiecība, punkti)

1. “ASK/Ogre”              40     27     1       10     2       179:113     86
2. “Liepājas metalurgs”   40     24     3       10     3       161:113     80
3. “Rīga 2000”               40     23     4       11     2       180:118     79
4. “Rīga 20”                   40     17     0       23     0       160:173     51
5. “Latgale”                    40     13     2       22     3       127:132     46
6. “Energija”                   40     5       1       33     1       104:263     18

Ierasti aktīvs vakardienas spēlē bija “Liepājas metalurga” regulārā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Pavlo Borisenko.