Papildināta – Ar uzvarām Latvijas čempionātu iesāk “Liepājas metalurga” hokejisti

09.09.2007 16:32

0

Sestdien ar spēlēm trīs Latvijas pilsētās sākās 2007./2008.gada valsts čempionāts hokejā. “Liepājas metalurgs” nedēļas nogalē savā laukumā aizvadīja divas spēles ar Elektrēnu komandu “Energija” un abos mačos izcīnīja uzvaras. Pirmās spēles sezonā metalurgi aizvadīja bez sava pamatvārtsarga Dmitrija Žabotinska, kuru aizstāja abi mūsu jaunie vārtu vīri – Stiģis un Jučers. Nespēlēja arī savainotie Pliskausks un Ivanovs, toties laiks uz ledus tika atvēlēts gandrīz visiem gados jaunajiem hokejistiem.

“Liepājas metalurgs” – “Energija” 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) un 8:6 (4:1, 2:2, 2:3).

“Liepājas metalurgs”: vārtos – Stiģis (Jučers); pirmā maiņa: aizsargi – Jass, Feldmanis, uzbrucēji – Fiļimonovs, Ozols, P.Borisenko; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Koreškovs, Kuļibaba, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, R.Borisenko, uzbrucēji – Mamonovs, Mihailovs, Kiriļenko; ceturtā maiņa: Čirkovs, Liepiņš, uzbrucēji – Daņilovs, Feoktistovs, Lelens.

Abu komandu pirmo spēli metalurgi iesāka ar pamatīgu ofensīvu, retu reizi pieļaujot viesiem tādu greznību, kā viesošanās liepājnieku aizsardzības zonā vai metienus pa mūsējo vārtiem. Pašu uzbrukumi gan diemžēl arī rezultātu nedeva. Redzot, ka metalurgu spiediens atduras pret komandas “Energija” vārtsarga un aizsargu mūri, lietuvieši arī paši sāka aizvien biežāk viesoties mūsējo vārtu tuvumā. Stiģis gan nopietni patraucēts tika vienīgi pirmā perioda vidū, bet sekojošajā pretuzbrukumā mājinieki beidzot guva savus pirmos vārtus jaunajā čempionātā – precīzs bija Kiriļenko.

Arī mača turpinājumā metalurgu spēkošanās ar komandu, kas Liepājā bija ieradusies tikai ar 14 laukuma spēlētājiem, varēja būt pārliecinošāka, taču cīņas beigās tablo liecināja par itin drošu panākumu – 5:0. Lai arī bieži vien mūsējos pievīla noslēdzošais metiens vai pēdējās piespēles, komandas sniegums bija tik pārliecinošs un elegants, ka šķita – metalurgi izbauda saspēli, bet vārtu gūšana tika pildīta kā formalitāte.

Kas liepājniekiem neizdevās pirmajā spēlē, ar uzviju tika kompensēts otrajā mačā – jau pirmās trešdaļas sestajā minūtē rezultāts bija 4:0 laukuma saimnieku labā. Vēl arī nekas īpaši neliecināja par to, ka cīņas rezultāts varētu likt domāt par spraigu maču. Bija pat 6:1, bet spēles otra puse rezultāta ziņā piederēja viesiem.

Glābēji nebija abi vārtsargi, it sevišķi Jučers, kuru pirms pēdējās trešdaļas nomainīja Stiģis, taču vainu par ielaistajiem vārtiem novelt tikai uz viņiem nebūtu gluži pareizi. Nereti lietuviešiem tika ļauts izpildīt pilnīgi brīvus metienus no metalurgu aizsardzības zonas vidus, un viesi šādas dāvanas labprāt izmantoja. Pārāk pavirši metalurgi brīžiem darbojās aizsardzībā – kādā epizodē pat vairākas reizes pēc kārtas ripa tika teju vai uzlikta uz enerģētiķu nūjām. Arī uzbrukumā reizi pa reizei iekritām, ļaujot viesiem doties pretuzbrukumā.

Rezumējot abu spēļu iznākumus, jāsaka, ka pamata paštīksmināties mūsējiem nav, jo darāmā vēl pietiek visās līnijās, bet visvairāk tieši aizsardzībā.

Viegli “Samsung” premjerlīgas pirmajos mačos negāja arī citiem sacensību favorītiem – “ASK/Ogres” hokejistiem, kas Tartu “Big Diamonds” pārspēja ar 4:3 un 5:0, bet “Latgale” pa reizei zaudēja un pieveica komandu “LSPA/Rīga” – 2:1 un 4:2. Valsts čempioni – “Rīgas 2000” hokejisti – atklāšanas kārtā nespēlēja.

Nākošās spēles liepājnieki sestdien un svētdien aizvadīs izbraukumā pret DHK “Latgale”.