Papildināta – Latvijas atklātā hokeja čempionāta spēlē zaudējumu piedzīvo “Liepājas metalurgs”

16.09.2007 16:39

0

Jaunajā Latvijas hokeja čempionāta sezonā “Liepājas metalurgs” pagaidām ir aizvadījis tikai tā saucamās sapārotās spēles, proti, ar vienu un to pašu pretinieku mūsējie tikās divas dienas pēc kārtas. Aizvadītājā nedēļas nogalē metalurgi viesojās Daugavpilī, izcīnot vienu grūtu uzvaru, bet otrajā spēlē cieta zaudējumu.

“Latgale” jauno sezonu bija sākusi ar punktu zaudēšanu Oļega Znaroka trenētajai komandai “LSPA/Rīga”. Jaunās sezonas priekšvakarā latgaliešus bija pieveikuši arī metalurgi – Daugavpils kausa izcīņā mūsējie uzvarēja ar 5:3, bet Latvijas kausa izcīņas pusfinālā bija 11:1 un 9:2. Neskatoties uz to, “Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs daugavpiliešiem pirms sezonas veltīja atzinīgus vārdus, uzskatot, ka, uzlabojot spēles organizāciju, “Latgali” varēs saukt par labu komandu. Acīmredzot mājinieki ar savām problēmām bija tikuši galā, katrā ziņā abas cīņas izvērsās spraigas.

Pirmā mača pirmajā trešdaļā laukuma saimnieki bija ieguvuši pat divu vārtu pārsvaru, un, dodoties pirmajā atpūtā, pēc metalurgu Kuļibabas un Jasa raidījumiem mūsējie bija iedzinēju lomā ar 2:3. Arī mača turpinājumā spēle bija līdzīga. Viesi panāca izlīdzinājumu – vārtus pret sava tēva trenēto komandu guva Smirnovs, bet sapelnīja arī 12 soda minūtes.

Pēdējā trešdaļā mājinieki vēlreiz izvirzījās vadībā – 4:3, bet šoreiz jau viņi krietni vairāk pārkāpa noteikumus, un vienu skaitlisko vairākumu neilgi līdz trešā perioda beigām izmantoja Feldmanis. Gan atlikušajās četrās pamatlaika minūtēs, gan pagarinājumā abas komandas vārtus neguva, bet pēcspēles metienu sērijā izšķirošais izrādījās Kiriļenko izpildītais bullītis.

Otro reizi šosezon, aizvadot divus mačus pēc kārtas, spēļu prakse tika dota diviem liepājnieku vārtsargiem – vakar Žabotinska vietā spēli iesāka Stiģis. Rezultātu atkal pirmie atklāja mājinieki, bet līdz trešās trešdaļas beigām pēc diviem Smirnova un vieniem Ļouškina vārtu guvumiem “Liepājas metalurgs” jau bija vadībā ar 3:1.

Diemžēl uz nākošajām divdesmit minūtēm mūsējie ņēma līdzi ne tikai divu vārtu pārsvaru, bet arī divu vīru deficītu. Pēc otrajā trešdaļā 11 nospēlētām sekundēm mājinieki šo vairākumu izmantoja, bet jau trešdaļas piektajā minūtē bija vadībā ar 4:3. Sekoja Žabotinska stāšanās vārtos, taču jau pēc 19 sekundēm mājinieki gavilēja vēlreiz – jau 5:3. Vēl bija arī 6:3, bet pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 6:4 – vienus vārtus mūsējiem atguva Tjoluškins.

Izšķirošās trešdaļas sākumā daugavpilieši atguva trīs vārtu pārsvaru, bet metalurgiem izdevās atjaunot spēles intrigu – Lelens panāca 5:7, bet pēc Feldmaņa precīzā raidījuma četras minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts kļuva 6:7. Vēl sekoja arī vārtsarga maiņa pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties arī otrajā dienā pēc kārtas mūsējiem neizdevās.

Citās nedēļas nogales spēlēs “Rīga 2000” ar 5:1 un 5:3 pieveica Tartu “Big Diamonds”, bet “ASK/Ogre” ar 5:3 un 7:3 pieveica “Energiju”. Nākošo spēli “Liepājas metalurgs” trešdien izbraukumā aizvadīs pret komandu “LSPA/Rīga”.

“Latgale” – “Liepājas metalurgs” 4:5 (3:2, 0:1, 1:1, 0:0, 0:1) un 7:6 (1:3, 5:1, 1:2).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Žabotinskis/Stiģis; pirmā maiņa: aizsargi – Ļouškins, Feldmanis, uzbrucēji – Fiļimonovs, Ozols, P.Borisenko; otrā maiņa: aizsargi – Jass, Kniksts, uzbrucēji – Lelens, Kuļibaba, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, R.Borisenko, uzbrucēji – Kiriļenko, Mihailovs, Mamonovs; ceturtā maiņa: aizsargs – Čirkovs, uzbrucēji –Koreškovs, Feoktistovs, Kurņigins.