Trešdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs

Papildināta – Latvijas kauss “Liepājas metalurgam”

02.09.2007 12:13

0

“Liepājas metalurgs” arī otrajā Latvijas kausa izcīņas finālspēlē izcīnīja pārliecinošu uzvaru pret saviem senajiem sāncenšiem – kluba “Rīga 2000” hokejistiem. Panākums ar 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) ļāva mūsējiem iegūt jaunās sezonas pirmā oficiālā turnīra uzvarētāju titulu. Fināla pirmajā spēlē metalurgi bija pārāki ar 3:0, kas jau bija nopietns pieteikums uzvarai divu maču summā, taču, lai neatstātu valsts čempioniem cerības uz izglābšanos, atslābināties nedrīkstēja.

Un liepājniekiem tas nebija ne prātā. Jau pēc nospēlētām 20 sekundēm rezultātu atklāja Pavlo Borisenko, bet mačā vēl nebija aizvadītas pat divas pilnas minūtes, kad sērijas uzvarētājs jau bija gandrīz skaidrs – 2:0 panāca Kiriļenko.

Mačs kļuva nedaudz mierīgāks, tomēr ar daudzām vārtu gūšanas iespējām abām komandām. Pietuvoties liepājniekiem bija iespējas arī rīdziniekiem, bet lieliski vārtos darbojās Žabotinskis, vismaz reizes piecas glābjot metalurgus gandrīz bezcerīgās situācijās. Vienu reizi Dima gan kapitulēja, taču tobrīd rezultāts bija jau 3:0 metalurgu labā (trešos vārtus guva Fiļimonovs). Viesus neglāba arī metalurgu itin lielais noraidījumu skaits (22 minūtes mājiniekiem, 12 – viesiem), ko brīžiem pārlieku dāsni dāļāja Zviedrītis.

Ņemot vērā spēku samērus laukumā, pēdējā trešdaļa kļuva gandrīz par formalitāti. Rīdzinieki gan vēl gluži vai pieklājības dēļ pacentās pacīkstēties ar laukuma saimniekiem un mača izskaņā nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, taču pusotru minūti līdz cīņas beigām Mihailova raidījums tukšos vārtos pārsvītroja valsts čempionu pēdējās izredzes uz izglābšanos.

Jau šās nedēļas nogalē sāksies Latvijas hokeja čempionāts, kas, tāpat kā pērn, oficiāli tiks dēvēts par “Samsung” premjerlīgu. Divas pirmās spēles metalurgi aizvadīs savā laukumā – sestdien pulksten 18 un svētdien pulksten 13 pret Elektrēnu komandu “Energija”.