Papildināta – “Liepājas metalurga” hokejisti sagādā pirmo zaudējumu ASK/”Ogrei”

23.09.2006 17:48

0

“Liepājas metalurgs” pagājušās nedēļas nogalē izbraukumā ar rezultātu 5:4 (3:1, 0:2, 1:1, 0:0, 1:0) pārspēja Latvijas atklātā hokeja čempionāta līderus – “ASK/Ogres” vienību, kas līdzšinējās četrās spēlēs bija izcīnījusi tikai uzvaras.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Aleksandrs Jermakovs, Konstantīns Golohvastovs, Pavlo Borisenko (uzbrucēji), Eduards Ivanovs, Māris Jass (aizsargi); otrā maiņa – Oļegs Koreškovs, Valērijs Kuļibaba, Valērijs Fiļimonovs, Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts; trešā maiņa – Sergejs Daņilovs, Valentīns Feoktistovs, Raitis Pujāts, Kristaps Bužats, Georgijs Čirkovs; ceturtā maiņa – Tads Kumiļausks, Povils Verenis, Darjus Lelens.

Atšķirībā no divām iepriekšējām spēlēm maču liepājnieki iesāka aktīvi un, galvenais, rezultatīvi. Savā otrajā spēlē pielaikojot metalurgu formu, vārtus guva Aleksandrs Jermakovs, kurš visā mačā bija viens no aktīvākajiem uzvarētāju rindās. Mājinieki, kuru sastāvā ir virkne pieredzējušu spēlētāju (Vjačeslavs Fanduļs, Aleksandrs Kerčs, Igors Bondarevs, Aigars Razgals, Jānis Tomans), gan turēja līdzi, un jau pēc neilga laika Kerčs panāca izlīdzinājumu.

Lielā mērā visas spēles ritējumu ietekmēja daudzie noraidījumi, un pirmajās divdesmit minūtēs šī iemesla dēļ lielākie cietēji bija laukuma saimnieki, kuri ar apbrīnojamu regularitāti devās uz noraidīto spēlētāju soliņu. Bet mūsējie līdz pirmajam pārtraukumam palielināja pārsvaru līdz 3:1 (atzīmējās Koreškovs un Ļouškins), un varēja ciparus uz tablo padarīt mājiniekiem vēl nepatīkamākus.

Otrajā trešdaļā, kura sanāca vēl saraustītāka, komandas gluži vai mainījās lomām. Bebriem izdevās izlīdzināt rezultātu, un viņi, izmantojot komandas līderu pieredzi, droši turēja spēles pavedienu savās rokās, bet pēdējā periodā pārsvaru pārvērta vēl vienu vārtu guvumā, nostādot liepājniekus neapskaužamā situācijā. Glābēja lomu uzņēmās Jermakovs, kurš pēc teicamas saspēles pretinieku zonā panāca izlīdzinājumu.

Otro reizi sezonā spēlējot pagarinājumu, arī šoreiz mūsējiem nācās uzvarētāja noskaidrošanu pārcelt uz pēcspēles metienu sēriju. Iespējams, ka liepājnieki pēc neveiksmes pret latgaliešiem bija cītīgi trenējušies bulīšus, katrā ziņā šoreiz spēles likteni izšķīra jau pirmā metienu sērija. Koreškovs teicami apspēlēja ogrēniešu vārtsargu, bet ar Fanduļa metienu tika galā Žabotinskis.

Nākamajā spēlē mūsējie trešdien savā laukumā pulksten 18 mērosies spēkiem ar vienreiz šogad jau pieveikto “Rīgu 2000”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Klases ziņā pretinieks bija par mums pārāks, tomēr, kad spēle kļuva ātrāka, sekmīgāk darbojāmies mēs. Atšķirībā no spēles pret “Rīgu 20” šoreiz spēlētāji bija daudz labāk noskaņojušies, kas ļāva izglābt maču un izcīnīt uzvaru.