Piektdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars

Papildināta – Zaudējumu Latvijas hokeja čempionātā piedzīvo “Liepājas metalurgs”

20.09.2006 23:55

0

“Liepājas metalurgs” vakardienas Latvijas hokeja čempionāta spēlē ar 2:4 (0:2, 2:1, 0:1) piekāpās “Rīga 20” vienībai. Abu vienību sastāvā pirms šīs spēles bija notikušas izmaiņas – rīdzinieki ārpus pieteikuma mačam atstāja Artūru Irbi, savukārt metalurgu rindās nespēlēja sevi ne no labākās puses pirmajā spēlē parādījušais Aleksandrs Jermakovs, kura leģionāra vietu aizstāja Ruslans Borisenko, bet jau otro maču pēc kārtas laukumā devās arī aizsargs Kristaps Bužats.

Liepājas metalurgs“: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Darjus Lelens, Konstantīns Golohvastovs, Pavlo Borisenko (uzbrucēji), Eduards Ivanovs, Ruslans Borisenko (aizsargi); otrā maiņa – Oļegs Koreškovs, Valērijs Kuļibaba, Valērijs Fiļimonovs, Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts; trešā maiņa – Sergejs Daņilovs, Valentīns Feoktistovs, Viktors Lobačovs, Māris Jass, Georgijs Čirkovs; ceturtā maiņa – Donats Kumiļausks, Aleksejs Propošins, Raitis Pujāts, Kristaps Bužats.

Spēle sākās līdzīgi kā dienu iepriekš notikušajā abu vienību divcīņā, tikai ar tādu starpību, ka liepājniekiem pretinieku aizsardzību izdevās uzlauzt tikai otrajā trešdaļā, kad mūsējo vārtos bija sabirušas jau trīs ripas. Pirmais patiešām bīstamais moments mačā radās pēc Ļouškina uzmetiena pretinieku vārtu virzienā, kad ripa pēc rikošeta trāpīja pa vārtu stabu, bet jau pēc mirkļa rezultāts kļuva 0:1. Otros un trešos vārtus liepājnieki zaudēja muļķīgi – vispirms metalurgi, spēlējot vairākumā, kļūdījās uzsākot uzbrukumu, bet otrā perioda sākumā Žabotinskis laukuma stūrī piemānīja nevis pretspēlētāju, bet gan pats sevi.
Tāpat kā iepriekšējo spēli, liepājnieki maču uzsāka pasīvi, iespējams arī šoreiz spēlētāji bija iedomājušies, ka izlieto izdosies sastrēbt, bet nekā. Jā, mums izdevās pamatīgs spiediens uz pretinieku vārtiem gan otrās trešdaļas beigās, kad divdesmit sekunžu laikā Latvijas U–20 izlases vārtsargu Kristapu Stiģi pārspēja Golohvastovs un Koreškovs, gan arī pēdējā trešdaļā. Kopumā mūsējie uzbruka daudz, bet nerezultatīvi. Loģisks trenera Goluboviča solis mača beigās bija vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr, kā jau šādās situācijās nereti gadās, tika zaudēti ceturtie vārti.
Nākamo spēli liepājnieki aizvadīs sestdien Ogreē pret vietējo “ASK/Ogri”, kas vakar sīvā cīņā viesos pārspēja “Rīgu 2000”. Translācijas sākums kanālā “LTV 7” pulksten 14.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Spēles sākums sanāca tāds pats kā dienu iepriekš, tikai šoreiz pretinieks savas iespējas izmantoja, savukārt mums tas neizdevās, pie tam bezatbildīgi nospēlējām aizsardzībā. Lielākās pretenzijas mačā ir pret uzbrucējiem, jo vārtu gūšanas iespēju izveidojām daudz, bet jēgas no tā nebija.