Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Papildināts – “Liepājas metalurga” hokejisti uzvar “Latgali”

25.11.2006 21:11

0

Sestdien “Liepājas metalurga” hokejisti Daugavpilī aizvadīja svarīgu spēli pret pēdējā laikā savu sniegumu uzlabojošo “Latgali” un izcīnīja uzvaru ar 4:2 (2:0, 1:0, 1:0). Latgalieši iepriekšējā mačā bija izcīnījuši pārsteidzoši pārliecinošu uzvaru mačā pret valsts čempioniem – vienību “Rīga 2000” (5:2) un savu skatītāju klātbūtnē labprāt būtu tikuši arī pie vicečempionu skalpa.

Liepājnieku rindās šajā spēlē atgriezās divi savainojumus izārstējušie spēlētāji (Jermakovs un Kniksts), un mūsējo sastāvs cīņā pret “Latgali” jau izskatījās teju vai optimāls, tiesa, ceturtajā maiņā vieta jau tradicionāli atradās arī jaunajiem spēlētājiem.

Šķietami stabilu pamatu uzvarai pirmā perioda vidusdaļā ielika “Liepājas metalurga” otrais virknējums. Devītajā minūtē pēc Lelena un Koreškova piespēlēm rezultātu atklāja viens no mūsu rezultatīvākajiem aizsargiem Ļouškins, bet nepilnas piecas minūtes vēlāk, spēlējot vairākumā, Lelens panāca jau 2:0 viesu labā. Šoreiz Ļouškins jau darbojās asistenta lomā, bet savu otro punktu mačā nopelnīja daugavpilietis metalurgu rindās – Koreškovs.

Nokļūstot neapskaužamā situācijā, laukuma saimnieki vienus vārtus atguva, taču liepājnieki, turpinot spēlēt aktīvi, atjaunoja divu ripu pārsvaru – atgriezies pēc savainojuma izārstēšanas, jau otrajā mačā pēc kārtas rezultativitātes punktu nopelnīja Kuļibaba.

Neskatoties uz itin drošo pārsvaru, mača liktenis izšķīrās tikai pēdējo divdesmit minūšu laikā. Nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām “Latgales” hokejisti vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, turklāt cīņas pēdējā minūtē spēles gaita pavērsās viņiem labvēlīgā gultnē. 35 sekundes līdz pamatlaika beigu sirēnai, par sitienu pretiniekam ar elkoni noraidījumu nopelnīja Feoktistovs, un latgalieši pēc minūtes pārtraukuma uz ledus atgriezās sešu laukuma spēlētāju sastāvā.

Divu vīru pārsvars uzbrukumā laukuma saimniekiem taustāmu labumu nedeva, savukārt Pavlo Borisenko 15 sekundes līdz mača beigām ar raidījumu tukšos vārtos sagrāva visas daugavpiliešu cerības vismaz uz pagarinājumu – uzvarot ar 4:2, metalurgi izcīnīja trešo uzvaru šīs sezonas četros savstarpējos mačos.

Trešdien mūsējie nespēlēs, bet sestdien savā laukumā uzņems čempionāta līderus – “ASK/Ogre” hokejistus. Trīs iepriekšējās cīņas abu vienību starpā ir bijušas gana spraigas, un divās no tām uzvarētāju noskaidrošanai ar pamatlaiku nepietika. Arī savu līdz šim vienīgo uzvaru pret bebriem metalurgi izcīnīja pēcspēles metienu sērijā.
Sakarā ar tiešraidi kanālā “LTV 7”, mačs sāksies pulksten 17.15.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:

– Visas spēles laikā mums piederēja stabils pārsvars, ko atspoguļo arī mača iznākums. Cīņas beigās gan nācās nedaudz panervozēt, bet tas drīzāk ir saistāms ar tiesāšanas līmeni… Bez šiem diviem spēlētājiem, kas ir atgriezušies ierindā pēc savainojuma izārstēšanas, jau tuvākajā laikā ceram uz Eduarda Ivanova pilnīgu atveseļošanos.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Pavlo Borisenko, Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Jermakovs (uzbrucēji), Mihails Bogdanovs, Ruslans Borisenko (aizsargi); Oļegs Koreškovs, Valentīns Feoktistovs, Darjus Lelens, Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts; Sergejs Daņilovs, Viktors Lobačovs, Raitis Pujāts, Georgijs Čirkovs, Kristaps Bužāts; Povils Verenis, Toms Tiļļa, Gunārs Skvorcovs, Aleksandrs Gravšins, Tads Kumeļausks.