Papildināts – “Liepājas metalurgs” gūst uzvaru Latvijas hokeja čempionāta spēlē

17.02.2007 20:28

0

Lai arī ne bez grūtībām, “Liepājas metalurga” hokejisti kārtējā “Samsung” premjerlīgas spēlē sestdien izbraukumā ar 4:3 (1:2, 2:1, 1:0) pievarēja Elektrēnu komandu “Energija” un turpina savu uzvarēto spēļu sēriju.

Liepājas metalurgs: vārtsargs – Kristaps Stiģis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Ruslans Borisenko (aizsargi), Valērijs Fiļimonovs, Jānis Pētersons, Pavlo Borisenko (uzbrucēji); otrā maiņa – Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts, Oļegs Koreškovs, Valentīns Feoktistovs, Darjus Lelens; trešā maiņa – Georgijs Čirkovs, Sergejs Tjoluškins, Sergejs Daņilovs, Valērijs Kuļibaba, Viktors Lobačovs; ceturtā maiņa – Svjatoslavs Ņikiforovs, Raitis Dembovskis, Raitis Pujāts, Konstantīns Golohvastovs, Donats Kumeļausks.

Iepriekšējo reizi “Liepājas metalurgs” zaudējuma rūgtumu izbaudīja pirms diviem mēnešiem – 17.decembra izbraukuma spēlē pret “ASK/Ogri”, kurā piedzīvoja sagrāvi ar 1:7. Zaudējums metalurgiem kļuva gluži vai par sarkano lupatu, jo ar nākošo maču mūsu spēlētājiem aizsākās šīs sezonas Latvijas hokeja čempionāta garākā uzvarēto spēļu sērija, kas pirms “Liepājas metalurga” cīņas Lietuvā bija sasniegusi apaļu skaitli – 10.

Objektīvu bažu par iznākumu spēlē pret lietuviešiem nebija, taču bija jāņem vērā, ka tieši liepājnieki bija vienīgie, pret kuriem “Energija” vēl nebija izcīnījusi nevienu punktu, un sestdienas spēle bija lietuviešu pēdējā iespēja regulārajā čempionātā šajā sakarībā ko mainīt.

Mihaila Bogdanova noraidījuma dēļ līdz spēles beigām mačā pret “Rīgu 2000” sestdienas spēle viņam bija jāizlaiž, un viņa vietu pirmās maiņas aizsardzībā ieņēma Ruslans Borisenko, bet ceturtajā maiņā tika iekļauts nesen no komandas “Rīga 20” pārnākušais aizsargs Raitis Dembovskis, kurš tādējādi debitēja “Liepājas metalurga” rindās. Izmaiņas bija arī uzbrukumā – laukumā beidzot atgriezās traumu sadziedējušais Valentīns Feoktistovs, bet no diviem centra uzbrucējiem – leģionāriem Konstantīna Golohvastova un Konstantīna Mihailova – malā palika pēdējais.

Savu favorītu statusu liepājnieki apliecināja neilgi pēc cīņas sākuma, kad savu gados jaunāko uzbrukuma partneru piespēles vārtu guvumā pārvērta Kuļibaba. “Energija” pēdējā laikā ir apliecinājusi, ka ir ciets rieksts jebkuram pretiniekam, it īpaši savā laukumā, tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk panākt vairāku vārtu starpību. Sestdien tas viesiem neizdevās, un līdz trešdaļas vidum lietuvieši ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī izvirzījās vadībā ar 2:1.

Atbildes gājiens no metalurgu puses sekoja otrajā periodā, kad P.Borisenko izmantoja divu vīru pārsvaru laukumā, savukārt Pujāts, spēlējot mazākumā, vēlreiz vadībā izvirzīja liepājniekus. Diemžēl tikai uz 21 sekundi, jo laukuma saimnieki savu vairākumu tomēr izmantoja un pirms pēdējām 20 minūtēm uz tablo bija neizšķirts 3:3.

Trīs iepriekšējos “Liepājas metalurga” vārtus bija guvuši trīs dažādu maiņu spēlētāji, un nebija izcēlies vienīgi otrais virknējums, bet šo netaisnību jau pēdējās trešdaļas otrajā minūtē novērsa Ļouškins, panākot galarezultātu – 4:3 metalurgu labā.

Ar tādu pašu rezultātu “Rīga 2000” savā laukumā sīvā cīņā pārspēja “Latgales” hokejistus, ar kuriem mūsēji trešdien tiksies izbraukumā.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Pēc labā spēlē izcīnītās uzvaras pret “Rīgu 2000” mums varbūt bija grūtības ar noskaņošanos, nedaudz arī pietrūka kustības. Toties pretinieki, kam lielākoties nācās aizsargāties, no saviem pieciem metieniem guva trīs vārtus, un teicama spēle izdevās lietuviešu vārtsargam. Uzvara sanāca grūta, bet pelnīta.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, uzvaras pagarinājumā, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā, vārtu attiecība, punkti):

1. “ASK/Ogre”            38     27     1       8       2       172:103     85
2. “Liepājas metalurgs” 37     22     3       9       3       148:99       75
3. “Rīga 2000”             37     21     4       10     2       157:109     73
4. “Rīga 20”                 38     16     0       22     0       149:160     48
5. “Latgale”                  38     12     2       21     3       121:128     43
6. “Energija”                38     4       1       32     1       101:249     15

Jau ne pirmo reizi šosezon par uzvaras vārtu guvēju ir kļuvis aizsargs, šoreiz tas bija Sergejs Ļouškins.