Papildināts – Liepājas metalurgs” hokejisti aizraujošā spēlē pārspēj “Rīga 2000”

20.01.2007 19:48

0

“Liepājas metalurga” hokejisti, sestdien izbraukumā ar 4:3 (1:1, 3:0, 0:2) pārspējot vienību “Rīga 2000”, savu uzvarēto spēļu sēriju Latvijas atklātajā hokeja čempionātā ir pagarinājuši līdz septiņiem mačiem.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Sergejs Ļouškins, Edmuns Kniksts (aizsargi), Darjus Lelens, Konstantīns Mihailovs, Oļegs Koreškovs(uzbrucēji); otrā maiņa – Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs, Valērijs Fiļimonovs, Jānis Pētersons, Pavlo Borisenko; trešā maiņa – Sergejs Tjoluškins, Svjatoslavs Ņikiforovs, Sergejs Daņilovs, Viktors Lobačovs, Raitis Pujāts; ceturtā maiņa – Ruslans Borisenko, Georgijs Čirkovs, Donats Kumeļausks, Toms Tiļļa, Raivis Kurņigins.

Šoreiz “Liepājas metalurga” rindās neviens jauns spēlētājs vairs nedebitēja, toties pēc savainojuma izārstēšanas laukumā atgriezās vecākais no brāļiem Kumeļauskiem – Donats, kurš iepriekšējo reizi liepājnieku rindās laukumā bija devies 6.decembrī, tieši mačā pret pašreizējiem valsts čempioniem, kurā “Rīga 2000” izcīnīja uzvaru ar 5:2.

Citu izmaiņu komandas sastāvā nebija. Tiesa, viesu galvenais treneris Vladimirs Golubovičs spēli sāka nevis ar pēdējos mačos ierasto piecinieku – Bogdanovs, Ivanovs, Fiļimonovs, Pētersons, Borisenko, bet viņu vietā laukumā sūtīja vieglo kavalēriju – Lelenu, Mihailovu un Koreškovu, kā arī aizsargus Knikstu un Ļouškinu.

Cīņu aktīvāk iesāka rīdzinieki, kas par saviem pūliņiem tika atalgoti jau mača ievadā, kad, laukumā esot metalurgu trešajai maiņai, uzreiz pēc iemetiena izspēles mūsējo aizsardzības zonā ar atkārtotu metienu tika pārspēts Žabotinskis.

Ja sākuma ofensīva labāk padevās laukuma saimniekiem, tad spēles turpinājumā izteiktu pārsvaru nevienai no komandām neizdevās iegūt. Nebija arī rezultatīvas spēles sāncenšu izpildījumā, tiesa, iespējas izcelties bija abu komandu spēlētājiem, bet glābēju lomu uzņēmās vārtu stabi un pārliktņi. Liepājniekiem neizdevās arī izmantot ieroci, kas itin labi mūsējiem kalpoja iepriekšējas cīņās pret “Energiju” un “ASK/Ogri”, – spēli vairākumā. Šādu iespēju pirmajā periodā gan abām komandām bija maz, tātad to izmantošanai bija vēl jo lielāka nozīme. Spēlējot vairākumā, neveicās arī rīdziniekiem – radītās briesmas pie mūsējo vārtiem likvidēja Žabotinskis, kuram pirmajās 20 minūtēs darba bija vairāk nekā kolēģim pretējos vārtos Uģim Avotiņam. Iespējams, tieši šis bija iemesls, kāpēc rezultāts kļuva neizšķirts 1:1, jo Pavlo Borisenko izrāviens pa labo malu un patālais metiens nebūt nebija tāds, lai vārtsargs nevarētu ar to tikt galā.

Otrā trešdaļa iesākās ar neieskaitītiem vārtu guvumiem abu vienību izpildījumā, bet turpinājās ar mūsējo izvirzīšanos vadībā. D.Kumeļausks ar raidījumu no zilās līnijas panāca ne tikai 2:1 viesu labā, bet arī vārtsargu maiņu rīdzinieku rindās. Mārtiņam Raitumam gan neizdevās ilgi palikt sausā, jo pēc nepilnām divām minūtēm no vārtu priekšas viņu pārspēja masīvais Pētersons, savukārt trešdaļas izskaņā arī Latvijas izlases vārtsargs nespēja tikt galā ar P.Borisenko tālmetienu.

Pēdējā trešdaļā viesiem radās teicama iespēja nostiprināt pārsvaru, taču Raitums tika galā gan ar Kniksta, gan Bogdanova metieniem no tuvās distances, savukārt savā zonā metalurgi divreiz netika galā ar augumā mazo Andreju Ignatoviču, kurš mačam atdeva intrigu – 46.minūtē vairs tikai minimāls “Liepājas metalurga” pārsvars. Par laimi, līdz ar to mūsējo nelielais nokdauns arī bija beidzies, apzinoties, ka, lai uzvarētu šādā saspringtā mačā, arī pašiem ir aktīvi jāuzbrūk. Ja spēles gaitu liepājniekiem izdevās izlīdzināt, tad ar pretinieku komandas vārtsarga pārspēšanu gan vairs tik labi negāja. Sausā palika arī laukuma saimnieki, tiesa, mazliet panervozēt “Liepājas metalurga” līdzjutējiem vēlreiz lika Ignatovičs, bet pusminūti līdz cīņas beigām ar viņa raidījumu veiksmīgi tika galā Žabotinskis.

Arī abās pārējās nedēļas nogales spēlēs uzvaras izcīnīja čempionāta tabulā zemāk esošās vienības – “Latgale” ar 4:2 pieveica “ASK/Ogri”, bet “Rīga 20” Valmierā ar 5:6 piekāpās “Energijai”.

Nākošo spēli “Liepājas metalurgs” aizvadīs tikai 30.janvārī, savā laukumā tiekoties ar Daugavpils “Latgali”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Spēle izvērsās līdzīga, ar nelielu mūsu pārsvaru pirmajās divās trešdaļās un laukuma saimnieku pārsvaru pēdējā periodā. Izdevās izmantot pretinieku aizsargu un vārtsargu neveiksmīgo darbību, bet arī paši kļūdījāmies, kas mača galotni padarīja saspringtu.