Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Papildināts – “Liepājas Metalurgs” hokejisti pārspēj “ASK/Ogre”

02.12.2006 20:28

0

Sestdien Latvijas atklātā hokeja čempionāta spēlē “Liepājas metalurga” hokejisti savā laukumā ar 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) pieveica pārliecinošo turnīra līdervienību “ASK/Ogre”. Jau par ierastu parādību šajā sezonā ir kļuvusi regulārā veselo un traumēto spēlētāju rokāde metalurgu rindās, tā mačā pret bebriem malā atstāja Kuļibabu (uzbrucējam ir nepieciešama operācija), savukārt laukumā devās komandas kapteinis Ivanovs. Liepājnieku rindās ir atgriezies arī Fiļimonovs, kuram neizdevās iekļūt “Neman” sastāvā.

Būtisku sastāva zaudējumu piedzīvoja arī liepājnieku pretinieki, kuru rindas pameta kādreizējais Latvijas izlases līderis Vjačeslavs Fanduļs.

Neskatoties uz “Liepājas metalurga” veiksmīgo sniegumu pēdējās cīņās, aizvadītās kārtas centrālā spēle pulcēja nedaudz mazāku skatītāju skaitu nekā parasti – acīmredzot tam par iemeslu bija mača norises diena, kas iekrita negaidīti par darbadienu pārtapušajā sestdienā, kā arī tiešā translācija kanālā “LTV 7”.

Vienības maču iesāka visai piesardzīgi – tikai spēles ceturtajā minūtē tika veikts pirmais bīstamais metiens pa kādas vienības vārtiem. Tie bija viesi, kas bīstami apdraudēja Žabotinska sargāto cietoksni, bet šī situācija tomēr veiksmīgāk beidzās metalurgiem, jo ogrēnieši pārkāpa noteikumus un pirmo reizi nonāca mazākumā. Pēc neilga laika sekoja viņu otrais pārkāpums, kas robežojās ar rupjību, un, lai arī divu vīru pārsvaru metalurgi neizmantoja, spēlējot piecatā pret četriem, vārtu priekšā izveicīgākais bija Ruslans Borisenko. Šis aizsargs varēja arī dubultot mūsējo pārsvaru, tomēr otro reizi vārtu priekšā viņam vairs tik labi neveicās.

Nonākuši zaudētājos, viesi centās pārņemt iniciatīvu un presingoja metalurgus teju pa visu laukumu, tomēr spēles pavediens palika liepājnieku rokās. Šādā situācijā bebri sāka attaisnot līgas nedisciplinētākās komandas reputāciju (43 soda minūtes jau pirmajā trešdaļā!). Vienā no šādām epizodēm kādreizējais metalurgs Aleksandrs Terjohins asi uzgrūda uz vārtu konstrukcijas Daņilovu, kurš ir izsaukts uz Latvijas U–20 izlases treniņnometni. Vairākas minūtes Sergejs palika guļam uz ledus, bet laukumu atstāja uz nestuvēm. Par laimi, mediķi nopietnus savainojumus spēlētājam nekonstatēja.

Šķiet, ka Terjohina noraidījums līdz spēles beigām ogrēniešus nenomierināja, jo jau dažas sekundes pēc Daņilova nonešanas no laukuma apmalē tika iegrūsts Jermakovs, bet šoreiz arbitra svilpe klusēja. Savukārt mūsējie gan pirmā perioda beigās, gan otrajā trešdaļā, sāka doties uz sodīto soliņa cits pēc cita.

Otros vārtus metalurgi guva, vienībām spēlējot vienādos sastāvos, jo uz sodīto soliņa atradās arī “ASK/Ogre” spēlētājs. Asistenta lomu atkal uzņēmās Bogdanovs, kurš šajā mačā savāca trīs rezultativitātes punktus (0+3), bet no vārtu priekšas precīzs bija Lobačovs.

Pirmajā periodā “Liepājas metalurgam” izdevās precīzāka saspēle, labāk ieiet pretinieku zonā, bet galvenais – mūsējie atradās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, tomēr satrauca daudzie noraidījumi pirmās trešdaļas izskaņā. Otrajā periodā situācija šajā ziņā kļuva pavisam kritiska. 22 soda minūtes liepājniekiem, bet tikai divas ogrēniešiem lika mūsējiem nodemonstrēt visu, ko protam, spēlējot aizsardzībā. Visa vienība darbojās ļoti pašaizliedzīgi, vairāk nekā puse no komandas atkal bija Žabotinskis. Taču ir grūti domāt par uzbrukumu, ja nepārtraukti jāspēlē aizsardzībā.

Liepājniekiem spēle aizsardzībā gan sagādāja mazāk problēmu nekā viesiem uzbrukumu noslēgšana, un vienīgi trešā perioda ievadā vēl viens kādreizējais metalurgs – Jānis Vegners realizēja vairākumu, bet mūsējo rindās Jermakova un Pavlo Borisenko aktivitāte noslēdzās ar divu vārtu pārsvara atjaunošanu.

Mača galotni abas komandas aizvadīja disciplinēti, neļaujot pretiniekam iegūt skaitlisko vairākumu. Viesi viena vīra pārsvaru ieguva, vienīgi nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet liepājnieki, kas turpināja veiksmīgi aizsargāties, ripu no savas zonas raidīja ārā nevis uz dullo, bet mērķtiecīgi, un punktu spēlei 32 sekundes līdz beigu signālam pielika Feoktistovs – 4:1.

Savā laukumā “Liepājas metalurgs” šogad spēlēs vienīgi 20.decembrī, bet nākošais mačs mūsējiem būs jau trešdien viesos pret vienību “Rīga 2000”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Uzvarējām, pateicoties spēlētāju pašatdevei, kas ļāva mums izskatīties labāk. Problēmas gan radās otrajā trešdaļā, kurā sapelnījām daudz nevajadzīgu noraidījumu, bet vārtos lielisks atkal bija Žabotinskis.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Valērijs Fiļimonovs, Pavlo Borisenko, Aleksandrs Jermakovs (uzbrucēji), Mihails Bogdanovs, Ruslans Borisenko (aizsargi); otrā maiņa – Darjus Lelens, Valentīns Feoktistovs, Oļegs Koreškovs, Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts; Sergejs Daņilovs, Viktors Lobačovs, Raitis Pujāts, Georgijs Čirkovs, Kristaps Bužāts; Povils Verenis, Toms Tiļļa, Gunārs Skvorcovs, Eduards Ivanovs, Aleksandrs Gravšins.