Piektdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars

Papildināts – “Liepājas metalurgs” neiekļūst Latvijas hokeja čempionāta finālā

14.03.2007 20:30

0

“Liepājas metalurga” hokejisti, šodien savā laukumā ar 2:4 (1:1, 0:2, 1:1) piekāpjoties “Rīgas 2000” vienībai ir pabeiguši cīņu par 2006./2007.gada sezonas Latvijas atklātā čempionāta augstākā kaluma godalgām. Mūsējiem šodien vairs nebija kur atkāpties, un retajam bija šaubas par to, ka mečis jau no pirmajām sekundēm rausies uz priekšu. To vajadzēja veicināt arī Pētersona nosūtīšana uz ceturto maiņu, bet viņa vietu pirmā uzbrucēju trijnieka centrā ieņēma Golohvastovs. Un mūsējie patiesi sāka visai agresīvi, tiesa, jau otrajā minūtē savainojumu guva jeb, pēc paša vārdiem, atjaunoja mūsējo uzbrukuma līderis Pavlo Borisenko, kurš ledu pameta, stipri pieklibodams.

Liepājas metalurgs: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs (aizsargi), Valērijs Fiļimonovs, Konstantīns Golohvastovs, Pavlo Borisenko; otrā maiņa – Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts, Oļegs Koreškovs, Konstantīns Mihailovs, Darjus Lelens; trešā maiņa – Sergejs Tjoluškins, Georgijs Čirkovs, Raitis Pujāts, Viktors Lobačovs, Donats Kumeļausks; ceturtā maiņa – Jānis Pētersons, Valentīns Feoktistovs, Sergejs Daņilovs.

Maču viņš turpināja, taču tikai līdz otrajam pārtraukumam. Par nākošo spilgto epizodi spēlē parūpējās mūsējo otrā maiņa – Koreškovs no malas pavirzījās uz centru un pārspēja Raitumu. Sākums sanāca gandrīz tāds pats kā sestdien šo klubu pirmajā pusfināla spēlē, kad “Liepājas metalurgam” tāpat izdevās gūt ātrus vārtus.

Zaudētie vārti viesus nevarēja nesapurināt, taču spēle bija līdzīga, ja nu mazliet aktīvāk uzbruka metalurgi, bet Kniksta rupjākā kļūda kombinācijā ar neveiksmīgu kritienu ļāva rīdziniekiem izlīdzināt rezultātu.

Vēlreiz izvirzīties vadībā metalurgi varēja trešdaļas izskaņā, kad gan vienādos sastāvos, gan arī spēlējot vairākumā, liepājnieku uzbrucēji neizmantoja kādas četras ļoti labas, pat teicamas iespējas. Vairākumā laukuma saimniekiem vispār nevedās, lai arī iespēju bija vairāk nekā gana, tostarp gandrīz četras minūtes spēlējot piecatā pret trijiem.

Jā, jāuzslavē arī viesi, kuriem atrašanās vadībā sērijā ar 2:0 bija mazāks psiholoģisks slogs, kas ļāva savu spēli virzīt caur aizsardzību, izmantojot laukuma saimnieku kļūdas, kuru neapskaužamā situācija sērijā spieda doties uz priekšu un atstāt aizmuguri nepiesegtu. Savukārt Raitums, šķiet, bija apmeklējis nevis psihologus, bet kādus šamaņus, kas bija nobūruši viņa vārtus.

Ja viesi bija drošībā par saviem vārtiem, tad arī uzbrukumā tie varēja spēlēt atraisītāk, un viņi pārspēja Žabotinski no zilās līnijas, bet trešo vārtu zaudējumā lielākā vaina gulstas uz komandas kapteiņa Ivanova pleciem – golu viesi gan guva vairākumā, tomēr viena spēlētāja pārsvaru viņi izmantoja pēc mūsu aizsarga kļūdas piespēlē savu vārtu tuvumā – otrā perioda beigās 1:3.

Rezultāts vēl nebūt nebija tāds, kādu līdz mača beigām nevarētu sadeldēt, bet raizes darīja tas, ka metalurgi maz meta pa vārtiem, kā arī centās ieiet zonā ziemeļamerikāņu stilā – iemetot ripu un tad cīnoties pie apmalēm, kas metalurgiem pagalam nepadevās. “Rīgas 2000” vārtu neuzlaužamību apstrīdēja Bogdanovs, un veiksmīgi – jāspēlē deviņas minūtes, un vairs tikai 2:3. Pie tam vēl sekoja poļu tiesneša Maceja Pahucka dāvana skaitliskā vairākuma izskatā. Tomēr spēles un visas sērijas atrisinājums bija tikai pamatlaika pēdējās minūtēs – Žabotinska vietā laukumā dodas sestais spēlētājs, Ankipāns pa malu ielaužas mūsu zonā, uzslidina vārtu virzienā, un faktiski viss bija cauri jau 40 sekundes līdz beigu signālam.

Jāatzīst komandas “Rīga 2000” pārākums meistarībā, taču mūsējiem, lai arī tie zaudēja trīs mačos pēc kārtas, pietrūka pavisam nedaudz – mazliet veiksmes, meistarības, precizitātes, kā arī, iespējams, pārliecības. Katrā ziņā “Liepājas metalurgs” šajā sērijā bija pelnījis aizvadīt vairāk spēļu.

Lai arī par čempionu titulu cīnīsies citas komandas, metalurgiem sezona vēl nav beigusies, jo 21.martā būs jāaizvada pirmā spēle par bronzas godalgām.

“Rīgas 2000” galvenais treneris Normunds Sējējs:
– Liepājnieki spēli iesāka aktīvāk, neļaujot mums izvērsties, bet kopumā mačs bija līdzīgs, kurā uzvarēja tā komanda, kas prata izmantot savas iespējas. Par lūzuma punktu uzskatu epizodi, kad nosargājām savus vārtus, ilgstoši spēlējot mazākumā.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Mums nebija ko zaudēt, tāpēc visi spēki bija jāvelta uzbrukumam – spēlējām atklātu hokeju, un šī iemesla dēļ varbūt izskatījāmies sliktāk organizēti. Diemžēl nepratām realizēt tās iespējas, kuras radījām. Sērijas uzvarētāju tomēr izšķīra meistarības līmenis, kas rīdziniekiem ir augstāks.

Andris Sudmalis,

Ja ripu nevar dabūt vārtos pat no visizdevīgākajām pozīcijām, tad nav ko cerēt uz spēlēšanu finālā.