Papildināts – “Liepājas metalurgs’’ piedzīvo zaudējumu Žlobinā

21.02.2012 19:00

SK ,,Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda šovakar Baltkrievijas atklātā hokeja (Extralīgas) čempionāta regulārās sezonas ietvaros aizvadija izbraukuma spēli Baltkrievijas pilsētā Žlobinā, kur tikās ar vietējo hokeja klubu ,,Metalurg’’.

SK ,,Liepājas metalurgs’’ hokeja komandas nometnē pirms šīs spēles valdīja labs noskaņojums, jo jaunie liepājnieki bija aizvadījuši četru uzvaru sēriju Baltkrievijas atklātā hokeja (Extralīgas) čempionāta regulārās sezonas ietvaros.

Tomēr mājinieki jau spēles pirmā perioda otrā minūtē pacentās liepājniekiem šo noskaņojumu sabojāt, jo rezultātu atklāja Jevgeņijs Kaštanovs. Perioda trīspadsmitajā minūtē mājinieki ieguva iespēju uzspēlēt vairākumā, jo par sišanu ar nūju tika noraidīts liepājnieku aizsargs Edgars Apelis. Tomēr mājinieki neizmantoja iespēju palielināt rezultātu. Arī liepājnieki nespēja izmantot viena spēlētāju pārsvaru, kad par pretinieku turēšanu ar nūju tika noraidīts mājinieks Aleksejs Plotņikovs, un līdz ar to pirmais periods noslēdzās ar minimālu mājinieku pārsvaru-1:0.

Liepājniekiem otrā perioda sākumā tika dota vel viena iespēja izlīdzināt rezultātu, jo par pretinieka sišanu ar nūju tika noraidīts mājinieks Andrejs Spiridonovs, bet arī šoreiz liepājnieki nespēja atslēgt pretinieku vārtus. Perioda devītajā minūtē mājinieks Andrejs Spiridonovs panāca jau divu vārtu pārsvaru. Tomēr otrā periodā ar to viss vel nebeidzās, jo mājiniekiem esot mazākumā Kirils Brikuns liepājnieku vārtsargam Jānim Kalniņam lika kapitulēt arī trešo reizi. No perioda pēdējām piecām minūtēm četras liepājnieki nospēlēja mazākumā, bet mājinieki to nespēja izmantot, un līdz ar to otrais periods noslēdzās ar rezultātu-3:0.

Trešā periodā liepājnieki turpināja noraidijumu sēriju, jo perioda otrā minūtē par sitienu ar nūju tika noraidīts Edgars Siksna. Šoreiz mājinieki nepalaida izdevību gūt vairākumā, un perioda trešā minūtē Iļja Mickevičs panāca jau bezcerīgu rezultātu priekš liepājniekiem. Spēles četrdesmit ceturtā minūtē liepājnieku vārtos Jāni Kalniņu nomainija Nikolajs Žurkovs. Perioda divpatdsmitajā minūtē Jānis Straupe izmantojot mājinieku noraidijumu spēja rezultātu samazināt. Perioda pēdējās minūtēs liepājnieki velreiz pamanijās zaudēt vārtus vairākumā, un līdz ar to tādējādi tika uzstādīts šīs spēles gala rezultāts-5:1. Andreja Spiridonova kontā šajā spēlē trīs vārtu guvumi.

Līdz ar to liepājniekiem piecās spēlēs ne reizi neidevās paņemt kaut punktu pret Žlobinas hokeja klubu ,,Metalurg’’. Kopējā vārtu attiecība starp šīm komandām -3:21.

Neskatoties uz šo zaudējumu SK ,,Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda joprojām saglabā 7. vietu Baltkrievijas atklātā hokeja (Extralīgas) čempionāta regulārās sezonas kopvērtējumā, jo viņu konkurenti uz šo vietu Mogiļevas hokeja klubs ,,Mogiļev’’ arī piedzīvoja zaudējumu.

BAČ regulārais čempionāts
Žlobinas ,,Metalurg’’ – ,,Liepājas metalurgs’’ 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Vārti: 01:34 1:0 Kaštanovs (Gļinkins),28:30 2:0 Spiridonovs (Daškovs),34:25 3:0 Brikuns (mazākumā) (Daškovs), 42:01 4:0 Mickevičs (Spiridonovs,Makrovs),51:45 4:1 Straupe (vairākumā) (Verenis),58:36 5:1 Spiridonovs (mazākumā) (Plotņikovs)
Vārtsargi: Grišukevičs – Kalniņš (Žurkovs)
Metieni:41:29
Soda minūtes: 14-8

Šovakar savā laukumā uzvarot ”Liepājas metalurgu” ar rezultātu 5:1, Žlobinas ”Metallurg” trīs kārtas līdz Baltkrievijas Atklātā čempionāta 2011./2012. regulārās sezonas noslēgumam ir kļuvuši par turnīr uzvarētāju, jo tuvākais sekotājs Grodņas hokeja klubs ”Ņeman” no žlobiniešiem atpaliek 10 punktus.

Tāpat ir noskaidrojies, ka ”Liepājas metalurgs” šodien ir nodrošinājuši sev vismaz 8. vietu šīs sezonas izslēgšanas spēlēs, jo 9. vietā esošais hokeja klubs ”Vitebsk”, pat uzvarot visās atlikušajās spēlēs, kopvērtējumā nevar apsteigt liepājniekus.