Papildināts – “Rīga 2000” hokejisti spēles pēdējā sekundē izrauj uzvaru pār “Liepājas metalurgu”

19.11.2006 09:23

0

Divas reizes pagājušonedēļ savā starpā tikās iepriekšējās sezonas Latvijas atklātā hokeja čempionāta finālistes – komandas “Liepājas metalurgs” un “Rīga 2000”. Ja pirmajā mačā pārāki bija metalurgi, tad sestdienas cīņā minimālu uzvaru svinēja rīdzinieki – 3:2 (1:2, 1:0, 1:0).

“Liepājas metalurgs”:
vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Raitis Pujāts, Konstantīns Golohvastovs, Donats Kumeļausks (uzbrucēji), Mihails Bogdanovs, Rūdolfs Virga; Oļegs Koreškovs, Valentīns Feoktistovs, Darjus Lelens, Sergejs Ļouškins, Pavlo Borisenko; Povils Verenis, Aleksejs Propošins, Viktors Lobačovs, Georgijs Čirkovs, Kristaps Bužāts; Gunārs Skvorcovs, Toms Tiļļa, Kārlis Ozols, Ruslans Borisenko, Krišs Kupčus.

Salīdzinot ar trešdienas spēli, liepājnieki valsts svētku dienā notikušo maču sāka nedaudz spēcīgākā sastāvā – ierindā atkal bija Darjus Lelens un Kristaps Bužāts. Divu pamatsastāva spēlētāju atgriešanās ļāva Vladimiram Golubovičam atstāt ārpus pieteikuma divus jaunos spēlētājus – Andreju Ozoliņu un Aleksandru Gravšinu, bet Pavlo Borisenko jau tradicionāli tika pārkvalificēts par aizsargu.
Savukārt viesu rindās Normunds Sējējs bija veicis tikai dažas spēlētāju rokādes un pieteica mačam pirmo spēli izlaidušo vārtsargu Mārtiņu Raitumu, tiesa, rīdzinieku vārtos atkal stājās Uģis Avotiņš.
Piedzīvojuši Liepājā neveiksmi trešdienas spēlē, valsts čempioni negribēja ļaut laukuma saimniekiem atkārtot panākumu un cīņu iesāka aktīvi. Pirmajās minūtēs gan viņu aktivitāte biežāk beidzās ar noraidījumiem, un pirmos vārtus spēlē aizturētā soda laikā guva liepājnieki, bet cīņas galvenais tiesnesis tos neieskaitīja. Vairāki viesu noraidījumi īsā laikā metalurgiem jau spēles ievadā deva iespēju uzspēlēt piecatā pret trim viesiem. Mūsējiem vairākuma realizācija atkal sagādāja problēmas, savukārt vienības “Rīga 2000” hokejisti savu pirmo vairākumu izmantoja – Artim Ābolam, atrodoties Žabotinska vārtu priekšā, pēc partneru piespēles no laukuma malas atlika tikai pielikt nūju, un rīdzinieki izvirzījās vadībā.
Tiesa, tikai uz nepilnām trim minūtēm, jo metalurgi, otro reizi mačā iegūstot divu spēlētāju pārsvaru, savu iespēju izmantoja – Golohvastovs ar patālu raidījumu ielika ripu tālajā apakšējā vārtu stūrī.
Vēl pēc nepilnām trīs minūtēm metalurgi jau izvirzījās vadībā – Lelens saņēma Ļouškina piespēli, ielauzās pretinieku zonā, un ar raidījumu gandrīz no zilās līnijas pārspēja ne labākajā veidā nospēlējušo Avotiņu.
Visai atklātā un interesantā cīņa starp abiem senajiem pretiniekiem dāvāja skatītājiem Latvijas čempionāta līmenim diezgan skatāmu maču ar daudzām vārtu gūšanas iespējām. Kārtējo spēli teicami aizvadīja Žabotinskis, kurš brīžiem glāba metalurgus no droša vārtu zaudējuma. “Žabotinski uz izlasi!” pēc šādām epizodēm varēja dzirdēt tribīnēs. Bīstami momenti veidojās arī pie otrajiem vārtiem, vienā epizodē ripa lēnām noslīdēja gar rīdzinieku vārtu līniju, bet tuvumā nebija neviena no mūsējiem, lai palielinātu rezultāta starpību.
Metalurgi varēja izcelties arī otrās trešdaļas pašās beigās, kad spēlēja mazākumā, tomēr vārtus guva viesi, kas pie panākuma tika pusotru sekundi līdz perioda beigām – izlauzies līdz vārtu priekšai, izlīdzinājumu panāca Andrejs Ignatovičs.
Trešais periods pagāja zem komandas “Rīga 2000” zīmes, tomēr neizšķirts rezultāts saglabājās līdz pat trešā perioda beigām. Pamatlaika pēdējā minūtē pēc viesu izrāviena uz mūsu vārtiem Bogdanovs tos izgrūda un nopelnīja divu minūšu sodu. Šķita, ka kārtējā spēlē liepājnieki nopelnīs vismaz punktu un bez pagarinājuma neiztikt, taču tā nedomāja viesi, kas izmisīgā uzbrukumā spēles pamatlaika pēdējā sekundē tomēr iestūma ripu vārtos.
Daudzi līdzjutēji vēl kādu brīdi nepameta tribīnes, cerot, ka vārtu guvums netiks ieskaitīts, jo spēles pamatlaiks vārtu gūšanas brīdī varēja jau būt beidzies. Tomēr vārti tika ieskaitīti, un “Rīga 2000” piektajā šīs sezonas savstarpējā spēlē svinēja trešo uzvaru ar 3:2.
Nākošo maču liepājnieki trešdien aizvadīs izbraukumā pret Elektrēnu komandu “Energija”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Nemēdzu soģu lēmumus apspriest, kad pārkāpums tiešām ir bijis, taču šoreiz tiesnesis salauza spēli, mača galotnē divreiz noraidot Bogdanovu. Diemžēl mums atkal radās problēmas ar savainojumiem – šī iemesla dēļ spēli nevarēja pabeigt Golohvastovs.