Papildināts – Sniegums rezultatīvs, bet ne pārliecinošs

24.02.2007 20:33

0

Sestdien “Samsung” premjerlīgas spēlē, kas no Rīgas uz Liepāju tika pārcelta gandrīz vai pēdējā brīdī, “Liepājas metalurga” hokejisti rezultatīvā cīņā ar 8:6 (5:3, 1:1, 2:2) pārspēja savus neērtos sāncenšus no “Rīgas 20”. Par to, ka spēle starp jaunajiem rīdziniekiem un metalurgiem notiks Liepājā, tika paziņots tikai ceturtdien, taču ir jādzīvo pilnīgā informācijas badā, lai nezinātu par spēles norisi, un savs pustūkstotis skatītāju uz maču ieradās.

Liepājas metalurgs: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs (aizsargi), Valērijs Fiļimonovs, Jānis Pētersons, Pavlo Borisenko (uzbrucēji); otrā maiņa – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, Oļegs Koreškovs, Konstantīns Mihailovs, Darjus Lelens; trešā maiņa – Sergejs Tjoluškins, Georgijs Čirkovs, Raitis Pujāts, Konstantīns Golohvastovs, Donats Kumeļausks; ceturtā maiņa – Svjatoslavs Ņikiforovs, Valērijs Kuļibaba, Sergejs Daņilovs, Valentīns Feoktistovs, Viktors Lobačovs.

Iespējams, ka būtu arī vairāk, ja vien uz ledushalles lielā ziņojumu dēļa, kas atrodas Rīgas ielas malā, arī spēles dienā netiktu vēstīts, ka mačs paredzēts ceturtdienā, 22.februārī, nevis sestdienā, 24.februārī.

Vēl nesen metalurgi no teju visiem par Latvijas hokeju rakstošajiem žurnālistiem izpelnījās vienu uzslavu pēc otras, bet pāris pēdējās spēlēs mūsējo sniegums acīmredzami slīd lejup. Arī komandas galvenais treneris Vladimirs Golubovičs atzīst, ka spēlētāji ir nedaudz nosēdušies, un, ņemot vērā pašreizējo sniegumu, varbūt labāk būtu ceturtdaļfinālā nespēlēt. Lai to paveiktu bija jāuzvar jaunie rīdzinieki, bet iepriekšējās četrās savstarpējās spēlēs Liepājā metalurgiem tas bija izdevies tikai vienu reizi – šīs sezonas abu komandu pirmajā mačā Liepājā, kurā mūsējie uzvarēja ar 6:0.

Ja “Liepājas metalurga” futbolisti Kiprā spēlē ar hokejam raksturīgu rezultātu, tad viņu kluba biedri hokeja laukumā vismaz sestdienas mača pirmajās minūtēs lika aizdomāties par salīdzinājumu ar volejbolu, jo spēles sākums laukuma saimniekiem izdevās reti veiksmīgs – jau ceturtajā minūtē pēc Kniksta, Pujāta un Mihailova raidījumiem rezultāts bija 3:0. Arī perioda tupinājumā liepājniekiem spēle uzbrukumā galvassāpes neradīja, ko gan nevarētu teikt par aizsardzību. Šķietami drošais pārsvars mūsējos nedaudz iemidzināja, un līdz perioda vidum juniori panāca vienu vārtu deficītu (2:3), un cīņa faktiski sākās no jauna. Par laimi metalurgiem pretinieku vārtsargam Dainim Vasiļjevam ar savu tiešo pienākumu pildīšanu veicās sliktāk nekā Žabotinskim, bet uzbrucēji bija ražīgāki par saviem oponentiem, un pārtraukumā liepājnieki varēja doties ar divu vārtu pārsvaru (5:3) – ar precīziem raidījumiem atzīmējās arī Kumeļausks un Daņilovs.

Otro trešdaļu, kā jau varēja gaidīt, viesi iesāka ar vārtsargu maiņu – Vasiļjevu nomainīja Nauris Enkuzēns, kā arī ar saturīgāku sniegumu, kas viņiem ļāva vēlreiz samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Iespēju gūt vēl kādus vārtus netrūka arī laukuma saimniekiem, bet mūsējo galvenais šķērslis bieži vien bija nevis pretinieku vārtsargs, bet gan pašu neveiksmes uzbrukuma nobeigumā. Un tomēr liepājnieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad Borisenko, uz pretinieku zilās līnijas saņēmis tālu piespēli no Tjoluškina, nodemonstrēja, kā jārealizē izgājiens vienatnē pret vārtsargu. Arī abus atlikušos vārtus “Liepājas metalurga” labā guva Pavlo Borisenko, tādējādi noformējot sev hat-trick, kā arī nodrošinot savas komandas uzvaru ar 8:6.

Interesanti, ka abas komandas spēlē nopelnīja tikai pa vienam noraidījumam. Cīņa tiešām nebija rupja, bet vairākās situācijās tiesnesis spēlētājus pažēloja gan, iespējams, sava nozīme bija tam, ka pulksten 15.45 bija jāsākas Liepājas čempionāta spēlei, un neviens nebija ieinteresēts, lai Latvijas meistarsacīkšu mačs ievilktos.

Pēdējās trīs spēlēs pret čempionāta otrā trijnieka komandām “Liepājas metalurga” vārtos ir ielidojušas 14 ripas, tāpēc, ja liepājnieki regulārā čempionāta noslēgumā tik tiešām vēlas ierindoties otrajā vietā, mūsējiem trešdien būs krietni jāpasvīst, lai aizķertu kaut punktu trešdienas mačā ar “ASK/Ogri”, kurai regulārajā čempionātā gan vairs neko nevajag. Mūsu galvenajiem sāncenšiem uz automātisku kvalificēšanos pusfinālam – “Rīgas 2000” vienībai uzdevums šķiet nedaudz vienkāršāks, jo pēdējā spēlē jāmērojas spēkiem ar komandas “Energija” hokejistiem, bet sestdien valsts čempioni izbraukumā ar 6:4 pārspēja ogrēniešus, savukārt “Energija” ar 3:1 pieveica “Latgali”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Ar mača saturu neesmu apmierināts, un lielākās raizes rada spēle aizsardzībā. Trešdienas mačā ļoti gribētos uzvarēt, taču vēl lielāka nozīme par izcīnītajiem punktiem ir nepieciešamība atgūt to sniegumu, kādu demonstrējām vēl pirms mēneša.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, uzvaras pagarinājumā un soda metienos, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā un soda metienos, vārtu attiecība, punkti)

1. ASK/Ogre               39     27     1       9       2       176:109     85
2. “Liepājas metalurgs” 39     23     3       10     3       157:110     78
3. “Rīga 2000”             39     22     4       11     2       167:118     76
4. “Rīga 20”                 40     17     0       23     0       160:173     51
5. “Latgale”                  40     13     2       22     3       127:132     46
6. “Energija”                39     5       1       32     1       104:250     18

“Kuzemes Vārds”

Liepājnieku aizsardzības robi jau nu bija pārāk lieli, un Dmitrijam Žabotinskim par darba trūkumu žēloties nenācās.