Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Papildināts – Viesi bija vairāk izslāpuši

27.09.2006 20:58

0

“Liepājas metalurgs” trešdien Latvijas hokeja čempionāta spēlē pagarinājumā ar 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, 0:1) piekāpās Latvijas čempioniem “Rīga 2000” vienībai.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Aleksandrs Jermakovs, Konstantīns Golohvastovs, Pavlo Borisenko (uzbrucēji), Eduards Ivanovs, Māris Jass (aizsargi); otrā maiņa – Oļegs Koreškovs, Valērijs Kuļibaba, Valērijs Fiļimonovs, Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts; trešā maiņa – Donats Kumeļausks, Valentīns Feoktistovs, Raitis Pujāts, Kristaps Bužats, Georgijs Čirkovs; Tads Kumeļausks, Povils Verenis.

Nevarētu teikt, ka šajā mačā uzvara vairāk bija vajadzīga viesiem, tomēr viņi bija vairāk izslāpuši pēc panākuma pret spēcīgu pretinieku, nekā laukuma saimnieki. To apliecināja arī spēles sākums, kad rīdzinieku pirmā maiņa jau 28.sekundē atklāja rezultātu – apslidojot mūsējo vārtus rezultātu atklāja Edijs Brahmanis. Šī “Rīgas 2000” uzbrucēja pieteikšana mačam gan radīja neizpratni, jo par neseno kautiņu ar ogrēnieti Korņilovu viņam tika piespriesta divu spēļu diskvalifikācija, no kurām otrajai bija jābūt vakar pret mūsējiem. Pēc spēles gan tika runāts, ka jāizlaiž viņam bija tikai viena spēle, bet par otro tikusi samaksāta soda nauda.

Savukārt liepājnieki spēles ievadā izskatījās ierasti miegaini, bet mēģinājums spēli paātrināt noveda pie otro vārtu zaudējuma – atkal precīzs bija Brahmanis.

Tomēr otrajā periodā metalurgi pārņēma iniciatīvu un izveidoja arī reālus vārtu gūšanas iespējas, bet galvenais – cīnījās līdz galam. Pirmie vārti tika gūti, kad daudziem jau šķita, ka viesu vārtu vīrs Raitums ripu ir piespiedis pie ledus, tomēr vecākais no brāļiem Kumeļauskiem – Donats – panāca 1:2.

Pēdējā trešdaļā laukumā brīžiem valdīja pamatīgs haoss. Te seši mūsējie vienlaicīgi atradās laukumā, ko par laimi tiesneši nepamanīja, te Jass un Ivanovs saskrējās pie saviem vārtiem, tos izgrūstot un nopelnot noraidījumu par laika vilcināšanu.

Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Golohvastovs tomēr izlīdzināja rezultātu, bet mūsējie, publikas vētraini atbalstīti, devās uz priekšu. Ofensīvu pārvērst vārtu guvumā neizdevās, un jau trešo reizi sezonā metalurgu spēlē tika nozīmēts pagarinājums. Pamatlaika pēdējā minūtē nopelnot abpusēju noraidījumu, komandas to sāka nepilnos sastāvos – pa trijiem laukuma spēlētājiem, jo sacensību nolikumā ir norādīts, ka papildlaikā, katrā komandā uz laukuma atrodas pa četriem laukuma spēlētājiem.

Tomēr mača galvenais arbitrs Odiņš ļāva rīdziniekiem pagarinājuma pēdējās minūtēs laukumā sūtīt piecus spēlētājus. Tajā brīdī uz sodīto soliņa atradās divi metalurgi, un noteikumi paredz, ka pretinieku komanda drīkst laukumā sūtīt piecus spēlētājus. Viesi divu vīru pārsvaru izmantoja nepilnu minūti līdz pagarinājuma beigām– precīzs bija Rodrigo Laviņš.

Sestdien “Liepājas metalurgs” viesos mērosies spēkiem ar “Rīga 20” vienību.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:

– Spēles sākumā ne pārāk sarežģītās situācijā ielaidām divus vārtus, bet visa mača gaitām sapelnījām nepamatoti daudz noraidījumus. Rīdzinieki šodien izskatījās ļoti noskaņojušies, mūsējo rindās atzīstamu sniegumu demonstrēja Žabotinskis. Nācās spēlēt bez Lelena, kuram ir trauma, spēles beigas ar savainojumu aizvadīja Feoktistovs.