Papildināts – “Zvaigžņu spēlē” Latvijas čempionāta izlase cīnās neizšķirti ar Baltkrievijas ekstralīgas izlasi

30.12.2006 20:33

0

Latvijas un Baltkrievijas čempionātu zvaigžņu spēlē, kas neilgi pirms gadumijas norisinājās Rīgas Sporta pilī, tika fiksēts šādiem mačiem atbilstošs rezultāts – 11:11. Četru liepājnieku vietā “Samsung premjerlīgas” sastāvā uz ledus devās tikai laukuma spēlētāju trijnieks – aizsargi Edmunds Kniksts, Eduards Ivanovs un uzbrucējs Oļegs Koreškovs, bet Dmitrijs Žabotinskis neliela savainojuma dēļ savu godam nopelnīto vietu Latvijas komandas vārtos atdeva Imantam Legzdam no “ASK/Ogre” vienības.

Baltkrievijas ekstralīgas rindās šajā mačā piedalījās trīs Latvijas hokejisti – Vents Feldmanis, Miķelis Rēdlihs, kā arī Viktors Bļinovs.

Zvaigžņu spēles tradicionāli izceļas ar augstu rezultativitāti un mazu noraidījumu skaitu, līdz ar to arī spēka spēles šādos mačos ir reta parādība. Cīņas sākumā abu vienību spēlētāji nespēja uzreiz pielāgoties šādam spēles stilam, un pirmās minūtes pagāja visnotaļ vienmuļi. Arī rezultāts uz tablo neliecināja par to, ka skatītājus gaida ievērojama uguņošana – pēc nospēlētām divdesmit minūtēm tikai 2:2.

Nedaudz dzīvīgāka un arī rezultatīvāka spēle kļuva otrajā trešdaļā, tiesa, ne vienmēr spēlētāji līdz pretinieku vārtiem nokļuva, izmantojot elegantas kombinācijas vai izlaužoties cauri aizsardzības bastioniem – spēlē, kurā uzbrukums pārliecoši dominēja pār aizsardzību, katras komandas uzbrucēji vairākas reizes izrāvās vienatnē uz pretinieku vārtiem, gluži kā gatavojoties mača otrajā pārtraukumā paredzētajai soda metienu sērijai.

Interesanti, ka rezultāts mainījās ne tikai spēles laikā, bet arī pārtraukumos, kad tika rīkotas sacensības ātrslidošanā, kā arī soda metienu sērijā. Gan vienā, gan otrā hokeja elementā pārāki bija baltkrievi, un īpaši labi viņiem gāja bullīšos, pēc kuru izpildes laukuma saimnieki tika atstāti jaņos, bet rezultāts no 6:5 par labu “Samsung premjerlīgas” vienībai, kļuva 6:9 viesu labā.

Šāds rezultāts mūsējo cīņassparu sagraut nespēja, un nelīdzēja arī vēl divi baltkrievu gūtie vārti – vispirms trīs minūšu laikā gūstot tikpat daudz vārtu, laukuma saimnieki rezultātu samazināja līdz 9:10, bet trešdaļas vidū spēja panākt neizšķirtu 11:11, kas līdz cīņas beigām vairs nemainījās.

No liepājniekiem statistikas rādītājos atzīmējās vienīgi Eduards Ivanovs, pēc kura piespēles laukuma saimnieki otrās trešdaļas ievadā panāca neizšķirtu 3:3.

Šonedēļ atsāksies arī “Samsung premjerlīgas” regulārais čempionāts, tiesa, uz hokeja vērošanu klātienē liepājniekiem būs jāgaida līdz 14.janvārim, bet “Liepājas metalurgs” laukumā dosies jau sestdien, kad viesos mērosies spēkiem ar apgriezienus uzņemošo Elektrēnu “Energija”.