Pēriens pēc pārtraukuma

17.12.2006 19:58

0

Svētdien “Liepājas metalurga” hokejisti aizvadīja pirmo Latvijas atklātā hokeja čempionāta spēli pēc pusotras nedēļas ilga pārtraukuma un izbraukumā ar rezultātu 1:7 (0:2, 0:3, 1:2) nācās atzīt “ASK/Ogre” vienības pārākumu. Kopš 6.decembra pie spēļu prakses tika vienīgi tie liepājnieki, kas bija izsaukti savu valstu dažāda vecuma izlasēs, bet ogrēnieši aizvadīja divus mačus pret vienību “Latgale”.

Tuvojoties “Samsung premjerlīgas” izšķirošajiem mačiem, mūsējo vakardienas pretinieki pastiprinājās ar diviem pieredzējušiem Latvijas spēlētājiem – Sergeju Seņinu un Kasparu Astašenko, bet metalurgu rindās trūka gan visu triju Lietuvas U–20 izlasē iesaukto hokejistu, gan arī Pavlo Borisenko, kurš cīnījās tāda paša vecuma Ukrainas izlasē.

Tiesa, papildinājums bija arī “Liepājas metalurga” rindās – pēc kārtējā savainojuma izārstēšanas laukumā atgriezās Konstantīns Golohvastovs, bet no DHK “Latgale” uz Liepāju ir pārnācis 23 gadus vecais aizsargs Svjatoslavs Ņikiforovs.

To, kuras vienības papildinājums ir vērtīgāks, parādīja jau mača sākums – vēl nebija nospēlēta pat pusotra minūte, kad Astašenko spēlējot vairākumā atklāja rezultātu. Lai arī iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem, kas pirmā perioda vidū savu pārsvaru dubultoja, par sagrāvi vēl nekas neliecināja. Taču metalurgiem nekādi neizdevās ieņemt Imanta Legzdas cietoksni, savukārt laukuma saimnieki četras minūtes pirms otrā pārtraukuma bija ieguvuši jau četru vārtus pārsvaru.

Tomēr otrās trešdaļas izskaņā rezultāts jau bija kļuvis divtik nepatīkams – 4:0 bebru labā. Komandas galvenais treneris Vladimirs Golubovičs vēl mēģināja sapurināt komandu paņemot pusminūtes pārtraukumu un nomainot vienu no liepājnieku šīs sezonas balstiem Dmitriju Žabotinski pret Reini Repšu, kurš pēc Igora Birjukova došanās uz Serbiju, ir kļuvis par metalurgu otro vārtsargu. Šādā situācijā ko glābt ir gandrīz neiespējami un tas neizdevās arī mūsējiem. Jaunā Repša vārtos ielidoja vēl trīs ripas, bet mūsējie neilgi pirms kaunpilnās sagrāves beigām atbildēja ar Ļouškina gūtajiem goda vārtiem.

Trešdien pulksten 18 “Liepājas metalurgs” savā laukumā uzņems “Latgales” hokejistus.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Mājinieki uzvarēja pelnīti, savukārt mēs pieļāvām virkni ļoti rupju kļūdu, acīmredzot pārtraukums nenāca mums par labu. Lielākās pretenzijas ir pret pirmo maiņu, vāji nospēlēja arī vairāki citi pieredzējušie spēlētāji. Divus vārtus zaudējām Ņikiforova kļūdu dēļ, bet to norakstām uz debijas rēķina. Diezgan daudz laika laukumā pavadīja Repšs, kura sniegumā rupju kļūdu nebija.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargi – Dmitrijs Žabotinskis, Reinis Repšs (no 35:53); pirmā maiņa – Mihails Bogdanovs, Ruslans Borisenko (aizsargi), Valērijs Fiļimonovs, Aleksandrs Jermakovs, Darius Lelens (uzbrucēji); Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts, Valentīns Feoktistovs, Oļegs Koreškovs, Sergejs Daņilovs; Georgijs Čirkovs, Kristaps Bužāts, Viktors Lobačovs, Raitis Pujāts, Toms Tiļļa; Eduards Ivanovs, Svjatoslavs Ņikiforovs, Gunārs Skvorcovs, Kārlis Ozols, Konstantīns Golohvastovs.