Pieckārtējos čempionus gaidot

02.03.2009 16:51

Komanda “Liepājas metalurgs 2” Latvijas hokeja čempionāta regulāro sezonu pabeidza ar zaudējumu vienībai “Rīga 18” – 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) un izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā gatavojas cīņām pret Latvijas pieckārtējo čempionvienību “Rīga 2000”.  Metalurgu un jauno rīdzinieku spēli “Daugavas” stadiona ledus arēnā aizkavēja ledus tīrāmās tehnikas sabojāšanās.

Komandām bija vairāk nekā stundu jāgaida, līdz tiesneši lēma, ka spēle varēs notikt, turklāt iesildīšanos aizvadīja uz nenotīrīta ledus.

Šādas ķibeles neliedza metalurgiem spēli iesākt aktīvi un izveidot arī vairākus labus vārtu gūšanas momentus. Ar realizāciju gan čempionāta pēdējā spēlē nesekmējās – iepriekšējos mačos vārtu guvēju saraksts bija visai īss, bet šajā mačā iepriekšējiem līderiem aizstājēju neatradās, lai gan mūsējiem bija teritoriālais pārsvars. Pirmos vārtus rīdzinieki guva pirmās trešdaļas izskaņā, bet mača izskaņā savu pārsvaru dubultoja.

Metalurgu galvenais treneris Vladimirs Kupļinovs pieļauj, ka viņa audzēkņu sniegumu ietekmējis nogurums, kā arī motivācijas zudums, tādēļ spēle nav aizvadīta ar pilnu atdevi.

Nenoliedzami, ka ceturtdaļfināla spēles pret komandu “Rīga 2000” (pirmā cīņa šodien pulksten 18.30 Piņķos), kuras puiši gaida ar nepacietību un kurām ļoti nopietni gatavojas, mūsu jauniešiem būs laba pieredzes skola. Jautāts par izredzēm pieveikt objektīvi spēcīgākos sāncenšus, V.Kupļinovs diplomātiski atbildēja, ka nav radis dīrāt nenomedīta lāča ādu, tādēļ no prognozēm atturēsies. Viss būšot atkarīgs no disciplinētas spēles aizsardzībā un pienācīgas noskaņošanās cīņām – tādā gadījumā ar sāncenšiem var nopietni pacīnīties. Savukārt metalurgu meistarkomanda šovakar Liepājā pulksten 18.30 uzņems Elektrēnu komandu “Energija”.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā cīņa norisināsies līdz divām uzvarām.