Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Pirmā balva izcīnīta savā laukumā

29.01.2007 18:50

0

Aizvadītās nedēļas nogalē paši jaunākie “Liepājas metalurga” sistēmas hokejisti ir piedalījušies otrajā turnīrā savā neilgajā spēlētāju karjerā, aizvadot trīs cīņas savā laukumā. 1999.–2000.gadā dzimušajiem zēniem pirmais spēļu rūdījums bija novembrī, kad Rīgas “Volvo” hallē notikušajā debitantu turnīra pirmajā posmā Nikolaja Siļčonoka un Zanes Valdmanes trenētie puikas izcīnīja 2.vietu. Savukārt aizvadītās nedēļas nogalē paši mazākie metalurgi aizvadīja trīs cīņas savā dzimtajā ledushallē, piedaloties debitantu turnīra otrajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī FHK “Liepājas metalurgs” kausa izcīņas sacensības.

Paši mazākie hokejisti savas spēles aizvada pēc nedaudz citādāka formāta nekā pieaugušie – tiek spēlēti trīs periodi pa 12 minūtēm, bet katra no trīs maiņām laukumā aizvada pa pusotrai minūtei, un tad pēc tiesneša svilpes laukumā dodas nākošais piecinieks. Uzreiz jāsaka, ka dzimtā kluba krāsas liepājnieki aizstāvēja godam un izcīnīja uzvaras visos trīs mačos, tātad arī turnīrā kopumā. Pirmā spēle mūsējiem bija pret Rīgas vienību “Assa 2”, kas tika uzvarēta ar vienu vārtu starpību – 7:6. Pārliecinošākais panākums metalurgiem padevās otrajā mačā, kad liepājnieku pretinieki bija cita galvaspilsētas vienība – “Lūši” – 9:2, savukārt turnīra pēdējā cīņa pret novadniekiem no Ventspils – “Venta 2002” izvērsās gandrīz tikpat spraiga kā turnīra pirmā spēle. Mača gaitā ventiņi izvirzījās vadībā ar 5:2, taču liepājnieki spēja mainīt notikumu gaitu sev labvēlīgā gultnē un izcīnīja uzvaru ar 9:5.

“Liepājas metalurga” rindās par labākajiem vārtu guvējiem kļuva uzbrucēji Dilans Stepiņš un Iļja Grekovs, kurš saņēma speciālbalvu kā turnīra rezultatīvākais spēlētājs. Liepājnieku trenere Z.Valdmane pastāstīja, ka atšķirībā no pirmā posma turnīra Rīgā pārsteiguma balvas un diplomi un tika sarūpēti visu komandu pārstāvjiem.

Šīs nedēļas nogalē Rīgas “Volvo” hallē norisināsies debitantu turnīra pēdējais – trešais posms.

Azarta un cīņasspara uz ledus netrūkst arī pašiem mazākajiem metalurgiem.